Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Sveiki, gerb gydytojau. Esu susirūpinęs, kai perskaičiau literatūroje: "kad vienas iš svarbiausių kraujagyslių aneurizmospožymių yra ritmiškas pulsuojantis ūžesys atitinkamoje galvos vietoje, kuris pasireiškia dėl nervinės ir fizinės įtampos." O man pasportavus įtemptai ar daug protiškai padirbus galvos kairėje pusėje pradeda pulsuoti kraujagyslė. Beto visada jaučiuosi apspangęs, sunkiai pavyksta ilgam laikui sukoncentruoti dėmesį ir kartais pasitaiko, kad užstringa kalba. Ir šiaip kiek jaučiu savo organizmą tai suprastėjusi galvos kraujagyslių kraujotaka, nes jaučiu silpnumą galvoje. Tai gal galite patarti ką geriausia daryti: eiti tirtis angiografija, nes galima įtarti, jog tai galėtų būti aneurizma? Ar tiesiog gerti ginkmedžio ekstraktus, nes tas gerai jaučiamas kraujagyslės pulsavimas galvoje tėra normalus reiškinys?

Atsakymas

Laba diena, Gediminai,

Iš Jūsų nupasakotų simptomų, bet Jūsų neapžiūrėjus ir neištyrus, negalėčiau daryti jokių išvadų. Pirmiausia, reiktų konsultuotis su Jūsų šeimos gydytoju ar gydytoju neurologu, kurie Jus ištyrę gali siūsti atlikti magnetinio rezonanso ar kompiuterinės tomografijos angiografiją. Kraujagyslių pulsavimas gali būti visiškai normalus reiškinys ypač po įtempto fizinio ar protinio darbo, tai galėtų rodyti ir pakilusį kraujo spaudimą, tačiau, kaip jau minėjau, tik apžiūrėjus ir ištyrus Jus pilani galima būtų spręsti, ar reikalingi tolimesni tyrimai, tokie kaip angiografija.