Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

Naujiena
Ieškome savanorio Spausdinti

volunteerIeškome savanorio, kuris neatlygintinai galėtų prižiūrėti www.kartulengviau.lt puslapį, talpinti naujienas, pagal poreikį kontaktuoti su medikais, pacientais ir kitomis organizacijomis. Galima dirbti ir iš namų arba biuro. Darbas nesunkus. Reikia dirbti  kompiuteriu, internete ieškoti gydymo naujovių, straipsnių apie panašaus likimo žmones ir kitos susijusios su mūsų veikla informacijos. Už straipsnių vertimo paslaugas mokame mes. Jums reiktų išverstą tekstą redaguoti ir talpinti mūsų puslapio naujienų skiltyje. Šiai veiklai per savaitę reiktų skirti 2-4val.
Norinčius prisijungti prašome kreiptis el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba telefonu: +37062639608

 
Įspūdingai didesnis išgyvenamumas Spausdinti

Įspūdingai didesnis išgyvenamumas po glioblastomos kombinuotos chemoterapijos nei po įprastos monoterapijos

San Franciskas/Leipcigas, 2017 m. lapkričio mėn. 17 d. Daugiaformė glioblastoma yra vienas iš pačių agresyviausių navikų, kai vidutinis išgyvenamumas yra apie 14,6 mėnesio. Nepaisant daugybės pastaraisiais metais atliktų mokslinių tyrimų, negalima pasiekti jokio žymaus pagerėjimo dėl nepalankios prognozės. Dar labiau įspūdingi yra šiandien įvykusiame metiniame SNO susitikime pristatyto NOA-09/CeTeG tyrimo rezultatai. Šis vokiečių tyrimas parodė 37,9 mėn. vidutinį bendrą glioblastomos pogrupio eksperimentinės grupės išgyvenamumą. Tyrimo vadovai jau gavo Suaugusiųjų klinikinių mokslinių tyrimų apdovanojimą (angl. Adult Clinical Research Award).

III-iajame vokiečių NOA (vok. Neuroonkologische Arbeitsgemeinschaft – angl. Neuro-oncological working group) tyrimo grupės atlikto tyrimo etape buvo atsitiktinai atrinktas 141 pacientas, kuriems neseniai buvo diagnozuota daugiaformė metilinto MGMT glioblastoma 1:1 standartinei terapijai (radioterapijos metu kasdien skiriamas temozolomidas (TMZ) (75 mg/m2/d.), po kurios seka šeši 4 sav. trukmės TMZ kursai (150–200 mg/m2/d. 1–5 d.)) arba eksperimentinei terapijai, papildomai skiriant CCNU (šeši 6 sav. trukmės CCNU/TMZ kursai (CCNU 100 mg/m2 1 d., TMZ 100 mg/m2 2–6 d.), pradedant nuo pirmosios radioterapijos dienos be TMZ). Abiem grupėms skirta lokali standartinė šešių savaičių trukmės radioterapija (30 x 2 Gy). Pirminė vertinamoji baigtis buvo bendras išgyvenamumas (BI) modifikuoto ketinimo gydytis (MKG) pacientų, kurie yra gavę bent vieną tiriamų vaistų dozę, grupėje.

Atliekant patvirtinamąją analizę, BI skirtumai buvo analizuoti, naudojant logaritminio rango analizės kriterijų (angl. log-rank test), stratifikuotą centrinio ir rekursyvaus skaidymo analizės grupei. Iš 141 atsitiktinai atrinkto paciento 129 pacientai (63 TMZ, 66 CCNU/TMZ) priklausė MKG grupei. Lyginant su TMZ grupe (p=0.049), CCNU/TMZ grupėje BI buvo didesnis. Reikšmingų BI skirtumų taip pat nustatyta ir randomizuotoje grupėje (p=0.043). MKG grupėje vidutinis BI pailgėjo nuo 31,4 mėn. (95% CI 27,0–44,8 mėn.) su TMZ iki 37,9 mėn. (95% CI 29,2–51,4 mėn.) su CCNU/TMZ.

Šie rezultatai patvirtina kombinuotų CCNU ir TMZ veiksmingumą glioblastoma sergantiems pacientams, kuriems ankstesniame, nerandomizuotame II-ajame tyrimo etape nustatyta metilinto MGMT būklė (UKT-03 tyrimas; Glas ir kt., J. Clin Oncol 27, 1257, 2009).

Atsižvelgiant į turimus duomenis, būtina aptarti, ar ankstesnė įprasta chemoterapija, skiriant vien tik temozolomidą, turėtų būti papildyta CCNU metilinto MGMT glioblastoma sergančių pacientų pogrupiui.

Vokietijos smegenų navikų asociacija (vok. Deutsche Hirntumorhilfe) pagrindinį dėmesį skiria dabartinių klinikinių tyrimų rezultatams bei patvirtintiems gydymo metodams, kasdienėms problemoms ir psichosocialinei priežiūrai. Paramą skirianti išskirtinai tik pacientams, turintiems smegenų navikų bei smegenų metastazių, nepriklausoma, nepelno siekianti organizacija yra unikali vokiškai kalbančiose šalyse bei siekia tolesnio bendradarbiavimo su kitomis tarptautinėmis organizacijomis.

Faktai

Centrinės nervų sistemos navikai pacientus, artimuosius ir gydytojus įstumia į sudėtingą situaciją. Visų pirma piktybinės formos, kurios yra vienos iš sunkiausiai gydomų vėžio formų ir vis dar yra laikomos neišgydomomis. Chirurgija, radioterapija ir chemoterapija visada gali turėti įtakos svarbioms smegenų funkcijoms bei reikalauja individualaus gydymo. Pastaraisiais metais dėl naujų vaistų, specifinių radioterapijos technologijų ir tikslesnių chirurginių procedūrų buvo pasiekta pažangos smegenų navikų gydymo srityje. Vis dėlto tolesnis gydymo tobulinimas labai priklauso nuo glaudesnio tarpdalykinio įvairių sričių bendradarbiavimo ir bei susitelkimo į inovatyvių gydymo koncepcijų kūrimą.

Vokietijoje kasmet maždaug 7000 žmonių yra diagnozuojamas pirminis piktybinis smegenų navikas. Pacientų kiekis su smegenų metastazėmis, išsivysčiusiomis sergant plaučių vėžiu, krūties vėžiu arba kitais vėžiniais susirgimais, yra dar didesnis. Nuo 1998 metų Vokietijos smegenų navikų asociacija (vok. Deutsche Hirntumorhilfe) yra svarbus kontaktinis taškas visiems suinteresuotiems žmonėms. Nepriklausoma, nepelno siekianti organizacija vadovaujasi šūkiu „Žinios sukuria ateitį“ ir teikia naujausią informaciją apie smegenų navikų gydymo standartus ir inovacijas, propaguoja įvairius projektus neuro-onkologinių tyrimų bei pacientų savipagalbos srityse. Visi projektai yra finansuojami tik iš aukų ir narystės mokesčio.

Daugiau informacijos rasite apsilankę www.hirntumorhilfe.de.

 
„Pasaulinė Smegenų Navikų Sąmoningumo Savaitė“ 2016 Spausdinti

Šiemet  jau 10 kartą , spalio mėnesio 22- 29 dienomis,  visame pasaulyje bus minima „Pasaulinė Smegenų Navikų Sąmoningumo  Savaitė“ 2016. Nesvarbu, kur jūs gyvenate, IBTA kviečia jus prisijungti prie šios iniciatyvos ir organizuoti įvairius renginius skirtus įspėti bei informuoti žmones apie smegenų navikus. Daugiau informacijos rasite čia.

„Pasaulinė Smegenų Navikų Sąmoningumo  Savaitė“ taip pat yra puikus metas prisijungti prie IBTA iniciatyvos „Ėjimas Aplink Pasaulį dėl smegenų navikų“. Daugiau informacijos „Pasaulinį Ėjimą“ rasite čia.

Skaityti daugiau...
 
IBTA "Brain Tumour" žurnalas 2016 Spausdinti
http://theibta.org/our-publications/
 
Netektis Spausdinti

2015m. gruodžio 20d. netekome vieno iš mūsų komandos aktyviausių narių Ugniaus Smalskio.

Reiškiame nuoširdžią užuojautą Ugniaus artimiesiems.

 

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 1 iš 21