Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

Psichologinė pagalba Spausdinti

Pokalbis su vaiku

 

Suaugę žmonės išgirdę savo ar artimojo sunkią ligos diagnozę įprastai sutrinka, pasimeta, išsigąsta. Vaikai, susidūrę su šia problema, yra dar jautresni ir pokalbis apie ligą yra sudėtingas tiek vaikui, tiek suaugusiajam. Tačiau nerekomenduojama nuo mažojo šeimos nario slėpti atsiradusią problemą, nes vaikai jaučia, kad kažkas vyksta ir jam nesakoma, todėl dar daugiau bijo, užsisklendžia savyje. Pokalbio su vaiku metu būtina išsaugoti viltį, teigiamą nusiteikimą ir būti sąžiningu, aptariant iškilusią problemą.


Vaikai turi žinoti apie tai kas vyksta aplink juos, jų artimiesiems, tam kad adekvačiai išgyventų sunkumus.

Nežinojimas yra kur kas blogiau nei išgirsti pačias blogiausias naujienas. Tačiau būtina parinkti tinkamą vietą, nuotaiką, kalbėjimo tembrą, kad niekas neblaškytų ir pasirengti rimtam, tačiau vaikui suprantama kalba pokalbiui. Teigiama, kad dažnai suaugusieji vengia šnekėti su vaikais dėl juos pačius gąsdinančių, nežinomų dalykų. Visus be išimties gąsdina ilgai trunkančios, su pakilimais ir nuosmukiais besitęsiančios ligos, tačiau atvirumas, galimybė užduoti įvairius klausimus padeda vaikui lengviau susidoroti su situacija.


Dažnai šeimos nariai yra skirtingų nuomonių apie tai, kada ir kaip vaiką įtraukti į tai kas vyksta aplink. Tačiau vaikai greičiau nei suaugusieji pajaučia atsiradusią įtampą šeimoje. Neįmanoma nuslėpti, kad rimtai serga vienas iš šeimos narių ir nepaisant, kad vaikai dar yra jauni ir tarsi nesupras problemos, jie nori žinoti kas vyksta. Patariama sudėtingą ir skaudžią situaciją pateikti ne visą iš karto, o tarsi dėlionę – palengva, detalėmis, kad vaikas spėtų suvokti ir suprasti. Vaikams iškils įvairūs klausimai į kuriuos derėtų atsakyti, tam, kad vėliau būtų ramūs, žinodami, kad gali užduoti įvairus iškilusius klausimus.

(daugiau informacijos - http://www.btbuddies.org.uk/living-with-a-brain-tumour/71-talking-to-children.html)

Psichologinė pagalba sergantiems bei jų artimiesiems

Įvesta 2007-12-05

Okologiniams pacientams bei jų artimiesiems yra teikiama nemokama psichologinė pagalba:

1) individualios psichologo konsultacijos (Konsultacijų vieta): “Šv.Kryžiaus namai”, L.Stuokos-Gucevičiaus g.4 (tarp Katedros aikštės ir Prezidentūros)

Pasiteirauti ar užsiregistruoti konsultacijai kviečiame darbo dienomis 10:00-17:30val.

Telefonu (8-5) 269 10 14 arba elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Daugiau informacijos galite rasti adresu www.kraujas.lt

2) informaciniai mini seminarai

OHLB ‘Kraujas’ organizuoja mini seminarus onkohematologiniams ir visiems onkologiniams ligoniams bei ju artimiesiems, kurių metu bus galimybė išgirsti įvairių sričių specialistų patarimų, kaip sergančiajam palengvinti gydymą, kaip pilnavertiškai gyventi gydymo metu ir jam pasibaigus. Taip pat bus galimybė bendrauti, diskutuoti, tiesiogiai užduoti klausimus ir išgirsti atsakymus, dalintis savo patirtimi, susipažinti ir padėti vieni kitiems. Jie vyksta kas antrą mėnesio penktadienį 14 val.; Planuojamos temos ir lektoriai bus nurodomi prieš mini seminarus. Daugiau informacijos galite rasti adresu www.kraujas.lt arba paskambinę tel. 8 614 32962bei el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

3) psichologų paskaitos ir diskusijos su lektoriais seminarų metu

OHLB ‘Kraujas’ taip pat rengia seminarus onkohematologiniams ir visiems onkologiniams pacientams, bei jau pasveikusiems žmonėms bei jų artimiesiems. Šiuose seminaruose, siekiant klausytojams suteikti kuo pilnesnę informaciją jiems rūpimais klausimais, paskaitas skaito įvairių sričių specialistai: gydytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai ir kt.

Plačiau susipažinti su jau įvykusiais bei planuojamais rengti seminarais galite tinklapio www.kraujas.lt skiltyje „seminarai“.

Daugiau informacijos galite rasti adresu www.kraujas.lt arba paskambinę tel. 8 614 32962 bei el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

LIETUVOS TELEFONINĖS PSICHOLOGINĖS PAGALBOS TARNYBŲ ASOCIACIJOS
TELEFONŲ NUMERIAI IR DARBO LAIKAS
2010 04 04

ŠIAIS NUMERIAIS NEMOKAMAI GALIMA SKAMBINTI IŠ VISOS LIETUVOS

Nr.

Psichologinės pagalbos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

1

Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai

8 800 28888

 

I-VII

visą parą

 

2

Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

116 111

 

I-VII

11:00 - 21:00

3

Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai.

Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.

8 800 77277

 

I-V

16.00 - 20.00

4

Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

8 800 66366

 

I-V

10:00 - 21:00

5

Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

116 123

 

I-VII

visą parą

Vietnam football matchbongda24 hours live