Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

Internetinės IBTA naujienos, 2013 metų rugpjūtis Spausdinti

Jau sukurti vaistai galintys padėti glioblastoma sergantiems pacientams: mokslininkai nustatė 18 naujų genų, atsakingų už GBM smegenų auglių atsiradimą. Teigiama, kad maždaug penkiolikai procentų pacientų, kurių auglius lemia tam tikrų genų susiliejimas, FDA jau turi į tuos sukėlėjus nukreiptus, patvirtintus vaistus. Vis tik jie yra atsargūs, kadangi auglio sukėlėjo nustatymui reikalinga sudėtinga analizė, kurią atlikus bus galima taikyti individualų glioblastomos gydymą.

Vaikystėje vėžiu sirgusių moterų vaisingumas:Lancet Oncology“ žurnale pasirodė tyrimas apie vaikystėje vėžiu sirgusių ir nuo jo pasveikusių moterų vaisingumą. Tyrime dalyvavo pacientės iš dvidešimt šešių Kanados ir JAV ligoninių, kurios diagnozės metu buvo jaunesnės nei 21 metai.

Pagrindinė tyrimo autorė daktarė Sara E. Barton „IBTA E News“ papasakojo, kad :„... mūsų kohorta buvo sudaryta iš 323 moterų, kurios pasveiko nuo CNS vėžio. Lyginant su kita PASVEIKUSIŲ grupe, ši grupė neturėjo jokios padidėjusios nevaisingumo rizikos, tačiau jos buvo įtrauktos į visą pasveikusiųjų kohortą, nes palyginti su jų seserimis, jų nevaisingumo rizika buvo padidėjusi. Santykinė rizika priklausė nuo gydančio agento (didelės dozės chemoterapijos arba spinduliuotės į dubens sritį), o ne nuo vėžio diagnozės. Įdomu tai, kad spinduliuotę į smegenų sritį gavusios pasveikusio pacientės, pastojo greičiau nei kitos buvusios vėžio pacientės“.

 

Naujas 3D gelis gliomos ląstelių tyrimui: Ilinojaus valstijos (JAV) universiteto tyrėjai sukūrėno rūgšties, leidžia padidinti arba sumažinti jų piktybiškumą.

Everolimus ir epilepsija:
gumburinės sklerozės kompleksą (TSC) turinčių mažų vaikų, kuriems buvo duodamas vaistas everolimus, tyrimas nustatė, kad šis vaistas sumažina epilepsijos simptomų tikimybę. Planuojamas tarptautinis pacientų, kurių epilepsija apima perspėjamuosius modelius, tyrimas.
Beisbolo žaidėjai ir smegenų augliai: kitas atvejis - nepaaiškinamas grupės žmonių smegenų auglių istorijų klasteris, kuris šiuo atveju apima JAV Phillies beisbolo žaidėjus - paskatino diskusiją apie galimas priežastis. Vienas iš minėtų žaidėjų yra Tug McGraw, kuris mirė 2004 m. ir kurio patirtis leido sukurti pelno nesiekiantį fondą. Vietos epidemiologas Jill Barnholtz Sloan perspėjo: „kaip smegenų navikų epidemiologas – o tokių pasaulyje nėra labai daug – vienas iš sunkiausių dalykų yra įrodyti priežastinį ryšį“.

Diagnozių sezoniškumas: Anglijos mokslininkai aiškinosi 1 882 paauglių ir jaunų suaugusiųjų (15-24 metų) su CNS navikais diagnozės mėnesį ir padarė išvadą, kad „kitiems CNS navikams“ būdingas aiškus diagnozės sezoniškumas, o pikai pastebimi gruodžio ir birželio mėnesiais. „Kitų gliomų“ (gliomų išskyrus astrocitomą ir ependimomą) atveju pikai pastebėti gegužės ir lapkričio mėnesiais.

Neurochirurgas susiduria su tribunolu dėl tariamai melagingų ir suklastotų dokumentų: Jungtinės Karalystės medicinos specialistų tribunolui buvo pasakyta, kad neurochirurgas kelis kartus „melavo“ pacientei, jos vyrui ir jos kolegoms apie tai, kad pašalino jos smegenų auglį, kai iš tikrųjų to nepadarė. Jis pasakė moteriai, kad buvo pašalinta 100 procentų auglio, kai tuo tarpu buvo paimta tik maža jo mėginio dalis biopsijai. Gydytojas pasakė moteriai „Jo nebėra“. Medikas taip pat tariamai pakeitė patologijos ataskaitą ir po trečiosios MRT, po kelerių metų, pacientei pasakė, kad jos auglys ataugo, nors žinojo, kad jokių pokyčių nebuvo. Komentaras: Tai kraštutinis atvejis, kuomet gydytojas piktnaudžiauja paciento pasitikėjimu.


Metastazės: Remdamiesi mažu tyrimu, mokslininkai teigia, kad priešingai nei rodo ankstesnės išvados, dideles melanomos metastazes smegenyse turintys pacientai gali būti gydomi didelėmis interleukino-2 (HD IL-2) dozėmis. Onkologijos naujienų (Oncology News) elektroniniame liepos- rugpjūčio mėnesių leidinio numeryje pateikiama naudinga informacija apie smegenų barjerus ir smegenų metastazes. Be to, eksperimentas su pelėmis, kuris apima ląstelių terapijos ir genų terapijos derinį, atskleidė daug žadančių krūties vėžio metastazių smegenyse gydymo galimybių.

Virusai ir vėžys: MD Anderson vėžio centro, Hiustone (JAV) mokslininkai sudarė 3 775 piktybinių navikų, iš vėžio genomų atlaso, RNR mėginių eiliškumą ir nustatė, kad žemo ir aukšto laipsnio gliomos su DNR virusu nebuvo susiję. Tai prieštarauja anksčiau pasiūlytam galimam ryšiui.

Poliomielito virusas ir smegenų navikai: aštuoni Duke universiteto medicinos centro (JAV) Preston Robert Tisch smegenų naviko centro smegenų navikų pacientai buvo gydomi modifikuotu poliomielito virusu ir vienas iš atvejų buvo sėkmingas. Gydytojai perspėja, kad tokiam gydymui tinkamas ne kiekvienas smegenų auglį turintis pacientas.

Trumpos pastabos:
JAV neuro-onkologijos visuomenė būsimame Metiniame moksliniame susitikime, kuris vyks lapkričio mėn., siūlo du specialius karjeros raidos renginius. Vienas jų - Apskritojo stalo pietūs, o kitas Greito tinklų kūrimo ir karjeros raidos registratūra. Būtina išankstinė registracija.
JAV FDA birželio 26 d. Austrijos bendrovei Activartis buvo suteiktas Našlaičiams skirtų vaistų paskyrimas, kuris bus naudojamas piktybinių gliomų gydymo imunoterapijai AVO113.
Buvo paskelbta, kad 2014 m. kasmetinis britų Neuro-onkologijos visuomenės (BNOS) susirinkimas vyks Liverpulyje 2014 m. liepos 9-11 dienomis. Jei norite daugiau papildomos informacijos, rašykite.
Novocure paskelbė apie pirmą NovoTTF terapijos naudojimą Japonijoje pacientams su pasikartojančiomis glioblastomomis.
Su pelėmis atliekami ir glioblastomos ląsteles apimantys tyrimai padėjo JAV mokslininkams nustatyti, jog ląstelių migracijoje svarbų vaidmenį atlieka baltymas cadherin-11.
JAV mokslininkai tikisi išmėginti smegenų auglių terapiją (PAC-1), kuri buvo taikyta naminiams šunims su savaime atsirandančiomis limfomomis ir osteosarkomomis. Tyrimo rezultatai žadantys daug perspektyvų.
Jau yra Trečiojo tarptautinio centrinės nervų sistemos (CNS) gemalo ląstelių naviko (GCT) simpoziumo, kuris vyko 2013 m. balandžio mėn. Kembridžo universitete (Jungtinėje Karalystėje), ataskaita.
Andrew Selous MP išrinktas naujuoju Jungtinės Karalystės Parlamento Visų partijų parlamentinės smegenų auglių grupės pirmininku.
Neo Roberts, aštuonerių metų berniukas iš JK, kurio mama praėjusių metų spalio mėnesį pabėgo su juo, nes pasipriešino jo meduloblastomos radioterapijai, po kovų teisme galiausiai gavo teisę į gydymą ir jaučiasi gerai. Šį antradienį jo atvejis bus JK 4 kanalo dokumentinio filmo tema.
CytRx korporacija paskelbė, kad ketina atlikti IIb stadijos klinikinį tyrimą su aldoxorubicin recidyvavusioje glioblastomoje. Teigiama, kad terapija atliekant bandymus su gyvūnais buvo statistiškai reikšmingai efektyvi, o išsamūs rezultatai bus pristatyti Europos vėžio kongrese (ECC) Amsterdame rugsėjo-spalio mėnesiais. Šiame kongrese, Pacientų palaikymo aikštėje, IBTA turės stendą.
Novogen praneša, kad jų anti-GBM vaistams CS-6 JAV, Prancūzijoje ir Honkonge atliekami laboratoriniai tyrimai, klinikinius bandymus siekiama atlikti 2014 m. pirmąjį ketvirtį.
ImunoCellular Therapeutics paskelbė atvirą tyrėjų remiamą jų IRT-121 vakcinos nuo vėžio, pacientams su pasikartojančia GBM, 1 klinikinio tyrimo etapą. (NB skiriasi nuo jų geriau žinomos IRT-107 terapijos).
Northwest Biotherapeutics paskelbė, kad Vokietijos reguliavimo agentūra, PEI, nusprendė leisti Vokietijoje tęsti Kompanijos III fazės tyrimą, kuris atliekamas su jų imuninės sistemos smegenų auglių terapija DCVax. Sprendimas buvo priimtas po trijų tyrimo planų ir susijusių dokumentų pakeitimų.
Smegenų vėžiu sergančio paciento motinai skirta bauda: Jungtinėje Karalystėje gyvenančiai motinai gresia £ 400 (apie $620 USD) bauda už tai, kad prieš beveik devynerius metus dėl stiprių galvos skausmų, kuriuos sukėlė nediagnozuotas smegenų auglys, jos sūnus praleido dieną mokykloje. Jungtinės Karalystės teismų ir tribunolo tarnyba, kuri ir inicijavo baudos skyrimą, pranešė, jog šį incidentą tiria kaip „skubų klausimą“, tačiau vėliau „dėl visuomeninio intereso“ buvo nuspręsta bylos nesvarstyti.
Smegenų vėžiu sergančiai pacientei buvo liepta ieškotis darbo: smegenų auglį turėjusi trijų vaikų motina Jungtinėje Karalystėje mirė praėjus trims savaitėms po to, kai jai buvo liepta ieškotis darbo. Taip pasielgė agentūra, kuri pagal sutartį atlieka medikų įvertinimų patikrinimus, ar neįgalieji turėtų ir toliau gauti pašalpas (vyriausybės). Jos tėvas sakė, kad moteris niekada nebuvo pajėgi dirbti ir, iki jos sveikatos pablogėjimo, planavo sprendimą apskųsti.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org