Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA internetinės naujienos, 2013 metų gegužės mėnuo Spausdinti

Jaudinantys atradimai: 28 smegenų navikų tyrėjų iš viso pasaulio institucijų konsorciumas neseniai išspausdino straipsnį apie konceptualiai naują recidyvuojančios glioblastomos (GBM) gydymo būdą. Šis metodas vadinamas „CUSP9“, tai reiškia „Koordinuotą išgyvenimo būdų atradimą su tiksliniais vaistais“.

Remiantis šio straipsnio santrauka, CUSP9 gydymo protokolas pagrįstas „tradiciškai citotoksinėmis chemoterapijos medžiagomis nelaikomų vaistų, apie kuriuos pateikta daug įrodymų, kad jie gerai toleruojami ir jau leidžiami į rinką bei naudojami kitoms nevėžinėms indikacijoms, kombinacija.“ Renkantis vaistus, prie pasirinkimo kriterijų buvo priskiriami tie, kurie buvo farmakologiškai teigiamai apibūdinti; maža šalutinių poveikių tikimybė; įrodymai apie sąveikavimą su „pripažintu, teigiamai apibūdinamu, augimą skatinančiu glioblastomos elementu“, o koordinuojant kaip visumą „pasižymėjo pagrįsto bendro poveikio prieš pagrindinius biologinius glioblastomos augimo faktorius tikimybe.“

 

Šiuos kriterijus atitiko devyni vaistai: aprepitantas, artesunatas, auranofinas, kaproprilis, vario gliukonatas, disulfiramas, ketokonazolis, nelfinaviras ir sertralinas.  Vyriausiasis autorius profesorius Marc-Eric Halatsch (Ulmo universitetas, Vokietija) sakė: „Nors CUSP9 protokolas dar kliniškai nepatvirtintas, pagrįstas empirinis ir teorinis pagrindas rodo šio metodo saugumą ir efektyvumą.“

IBTA visada kiek įmanoma atviriau žvelgė į naujus GBM gydymo būdus. Šiose elektroninėse naujienose mes įdėjome nuorodą į straipsnį apie CUSP9 (žr. aukščiau), kad pabrėžtume poreikį ieškoti naujų GBM gydymo būdų, todėl kviečiame savo skaitytojus pasidalinti komentarais apie CUSP9 metodą. Momentinius komentarus, skirtus visuomenei, galima siųsti elektroniniu paštu IBTA tarybai ( Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ), kuri juos perkels į tinklalapį. Vėliau mes ketiname sukurti skelbimų lentos tipo automatinių komentarų tinklalapį, jeigu tuo metu vyks diskusija. Komentarų puslapis yra čia ir jame jau rasite vieno iš IBTA slaugytojų patarėjų apžvalgą. Lauksime ir pacientų, gydytojų ir tyrėjų komentarų.

 

Tyrimų naujovės: JAV septyniose skirtingose mokslinėse įstaigose dirbantys tyrėjai ėmėsi vaikų žemo laipsnio gliomų 45 audinių mėginių DNR analizės. Nustatyta, kad genas, vadinamas MYBL1, buvo persitvarkęs ir jame trūko dalies genetinio pranešimo beveik 30 proc. 2 laipsnio navikų atvejų. Kinijos tyrėjai nustatė, kad pernelyg smarki 4 kaulo morfogenetinio baltymo (BMP) išraiška „išgyvenimo analizėje buvo glaudžiai susijusi su žemo laipsnio ir mažesnio mirtingumo aukšto laipsnio gliomomis“. Smegenų navikai įėjo į tuos 22 navikų tipus, kurių genų išraiškos duomenis analizavo JAV tyrėjai. Naudodamiesi $573,000 subsidija, kurią paskyrė JAV Indianos gynybos departamentas (JAV), tyrėjai analizuos nanodalelių vaidmenį gydant krūties vėžio sukeltas smegenų metastazes. Itin perspektyvus Italijoje atliktas tyrimas,kuriame dalyvavo Gaetano Finocchiaro iš Milano. Čia buvo naudojamos recidyvuojančia GBM sergančių pacientų brandžios išsišakojusios ląstelės su autologiniais navikinių ląstelių lizatais... Panašūs tyrimai buvo atlikti ir Vokietijos . Bandymuose dalyvavo 253 pacientai, kuriems ką tik buvo diagnozuota GBM. Tyrimų išvados parodė, jog atlikus ALA fluorescencijos valdomą operaciją, o po jos –radiochemoterapiją, išgyveno gerokai daugiau pacientų.

 

Egzistencijos nerimas: Kanados mokslininkai nustatė, kad tailenolis (acetaminofenas), paprastai vartojamas galvos skausmui malšinti, taip pat gali būti skiriamas „egzistencinės nerimui“, kylančiam dėl didžiulės mirties baimės , slopinti.

 

Smegenų metastazės: Internetinė svetainė „ecancer“ išspausdino kelis straipsnius apie smegenų metastazes, kuriuos galite perskaityti čia.

 

Kompanijų augimas: ERC (Epitopoetinių tyrimų korporacija) iš Belgijos prašo lėšų, kad galėtų pradėti klinikinius terapijos, siekiančios imituoti glioblastoma sergančių pacientų imuninę sistemą, bandymus. Olandijos to-BBB Technologies B.V.  smegenų gydymo vaistais prekiaujanti kompanija pratęs krūties vėžio metastazių ir gliomos tyrimo I/IIa fazę ir imsis dar dviejų smegenų metastazių formų. Be to, ji pradėjo ieškoti papildomų išteklių Nyderlanduose ir Belgijoje... Agenus Inc paskelbė akivaizdžiai gerus PFS ir OS rezultatus Amerikos neurologijos chirurgų asociacijos (AANS) susitikime apie standartinės terapijos ir Prophage G-100 vakcinos, skiriamos pacientams, kuriems ką tik buvo diagnozuota GBM, bandymo II fazę.

 

Terminai ir datos: Amerikos smegenų navikų asociacija nurodė, kad suplanavo daug įvairių internetinių seminarų apie smegenų navikus ir tinklalapyje įtraukė į archyvą daug ankstesnių seminarų. 2014 metų Azijos neuroonkologijos bendrijos (ASNO) susitikimo, kuris įvyks Turkijoje, Stambule, kontaktinius adresus rasite Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ir Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai (organizacija). Yra specialūs rugsėjį Amsterdame vėžio kongrese dalyvausiančių pacientų gynimo grupių pavadinimai, įskaitant laisvas pacientų organizacijoms skirtas vietas Pacientų gynimo grupių laukelyje, kurios yra paaiškintos čia . Pareiškimus aštuonioms ne Šiaurės Amerikos medicinos profesionalams skirtoms $1500 stipendijoms , kurias įsteigė Neuroonkologijos bendrija (SNO) dalyvavimui lapkritį Pasaulinės neuroonkologijos federacijos susitikime, konkuruojančiame su SNO susitikimu, gauti pateikti galima iki liepos 1-osios dienos.

 

Prognozės vertinimas ir pranešimas: Straipsnio (http://emailcontrol.com.au/link.php?M=15092659&N=36573&L=51264&F=H) skelbto žurnale „Neurology“ autoriai siekia supažindinti suinteresuotą auditoriją su nauja medicinos mokslo sritimi „prognozavimu“. Ši naujovė turėtų pagelbėti neurologinėmis ligomis sergantiems pacientas bei jų šeimoms. Tokiu būdu bus galima lengviau suvokti, ko galima tikėtis išgirdus vienokią ar kitokią diagnozę.

 

Klaidinanti formuluotė: Naujo straipsnio skelbto „Online Pharma Times“ leidinyje pavadinimas – „150 mln. eurų naujų ES smegenų tyrimų finansavimui“. Straipsnyje rašoma: „Europos smegenų tyrimo mėnesio pradžioje Europos Komisija paskelbė skirianti maždaug 150 mln. eurų 20 naujų tarptautinių smegenų tyrimo projektų, o visoje Europos Sąjungoje (ES) nuo 2007 metų į smegenų tyrimus investuota daugiau kaip 1.9 bilijonų eurų“.

Toliau rašoma: „Tikimasi, kad 20 projektų, įtrauktų į galutinį ES finansavimo sąrašą, užtikrins naujas įžvalgas ir inovacijas svarbiausiose srityse, pvz., trauminio smegenų pažeidimo, psichinių ligų, skausmo, epilepsijos ir vaikų elgesio sutrikimų. Projektų negalima įvardinti, kol galutinai nesudarytos sutartys dėl subsidijų, bet tikimasi, kad jie visi bus imta vykdyti dar šią vasarą“- teigia Komisija, pažymėdama, jog stambūs ir smulkūs verslo partneriai ypač aktyviai žada remti tris sritis – psichinių ligų, epilepsijos ir vaikų elgesio sutrikimų. Dėl to tikimąsi toli pasistūmėti tiriant būtent šiuos ir kitus minėtus susirgimus “.

Remiantis šiais faktais, paaiškėjo (išskyrus epilepsijos tyrimus, kadangi tai gali būti šiek tiek susijęs su smegenų navikais), kad pinigai numatyti neurologijos mokslui ir neurodegeneraciniams susirgimams tirti, o ne neuroonkologijai. Mes norėtume klysti. Deja, visuomenė gali susidaryti klaidinantį įspūdį, jog vyriausybės rūpinasi smegenų navikų problema ir šios vėžio rūšies tyrimams skiriama itin daug lėšų. Klaidinga manyti, jog projektuose, kurių tikslas tirti smegenis, kalbama ir apie smegenų navikus.

 

Su smegenų navikais susijusi apgavystė: 42 metų mokytojos padėjėja iš Jungtinės Karalystės buvo įkalinta aštuoniolikai mėnesių, nes sukčiavo pasiteisindama tuo, kad serga paskutinės stadijos smegenų naviku, kurio gydymui jai reikia pinigų. Jos gudrybė buvo atskleista, kai mokyklos direktorius parašė į universiteto ligoninę ir pasiteiravo apie ligą. Paaiškėjo, kad moters smegenyse nėra naviko – ji kenčia nuo „įtampos sukeltų galvos skausmų“.

 

Bostono sprogdintojai: Mes ypač užjaučiame savo skaitytojus iš Bostono ir JAV dėl siaubingų pastarųjų įvykių. JAV laikraštis pranešė, kad Anzor Tsarnaev, apkaltintų Bostono sprogdintojų tėvas, prieš dvejus metus išvyko iš Bostono į Vokietiją gydytis „smegenų vėžio“ ir po to išvyko į Machačkalą, Rusijoje esančio Dagestano sostinę. JAV Nacionalinė smegenų navikų bendrija, kurios biuras yra netoli Bostono, Votertaune, Masačiusetse, padėkojo palaikantiesiems ir rašė : „Mums plyšta širdis sužinojus, kad viena iš mūsų personalo narių per šiuos baisius įvykius neteko mylimo žmogaus. Darome viską, ką pajėgiame, kad palaikytume savo bendradarbę ir jos šeimą šiuo sunkiu metu. Liksime amžinai dėkingi daugeliui smegenų navikų bendrijos narių, kurie paskyrė organizacijai ir mūsų bendradarbei savo mintis ir maldas. Tai buvo labai sunki savaitė, o jūsų nuoširdūs palaikantys žodžiai suteikė mums visiems jėgų.“ Dr. Johannes Woolf, pavaizduotas ant 2013 metų žurnalo Brain Tumour viršelio ir dirbantis Bostono Tufts medicinos centre, iš karto po šių įvykių nusiuntė draugams elektroninius laiškus, klausdamas, ar jiems viskas gerai, bet: „Viena iš bombos aukų buvo psichologijos studentas. Mano pacientai jį labai myli. Jis ir jo žmona neteko kojos. Viena iš šiandien pašautų aukų yra vienos iš seselių sūnus. Sako, kad jis išgyvens. Daugelis mano pacientų šiandien negali ateiti į kliniką, o aš užsiblokavau ligoninėje, kol medžioklė baigsis.“

 

IBTA plėtra: 2013 metų IBTA žurnalo „Brain Tumour“ leidinyje paskelbti mūsų kontaktai 109 šalyse. Jeigu jūs negausite šios kopijos paštu per kelias savaites, maloniai prašome užsiregistruoti čia . Gegužės 29 – birželio 4 dieną IBTA paskirta vieta kombinuotoje pacientų gynimo grupėje (nr. 5003) ASCO (pakeliui į pagrindinę maisto salę), kur bus galima gauti ir žurnalo „Brain Tumour“ kopijų. Labai prašome apsilankyti ir prisistatyti mūsų atstovams. Tuo tarpu ASCO Cancer.net redakcijos skelbimų lentoje atnaujinta pagrindinė informacija apie vaikų astrocitomas, bet buvo stengiamasi vartoti kalbą, paprastai vartojama kalbant apie kitus vėžius, kuri ne visada tinka kalbant apie smegenų navikus. Pavyzdžiui rašoma taip : „Navikas gali būti gerybinis (nevėžinis) arba piktybinis (vėžinis, kas reiškia, kad jis gali plisti į kitas kūno dalis).“

Ar pirminis piktybinis smegenų navikas yra „piktybinis“ dėl to, kad geba plisti į kitas kūno dalis?  Mes manome, kad ne. Kiek smegenų navikų išplinta už centrinės nervų sistemos ribų? Jis apibūdintas kaip „piktybinis“ dėl histopatologijos ir molekulinės struktūros bei žinomų savybių ir tikėtino vystymosi ateityje dėl klasifikacijos.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org