Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

"IBTA" 2013 m. vasario mėn. internetinės naujienos Spausdinti

Svarbios datos ir galutiniai terminai

Retų ligų diena yra vasario 28-oji. Visi smegenų navikai yra priskiriami „retiems“ arba „mažiau įprastiems“ onkologiniams susirgimams, todėl yra laikomi „retomis ligomis“. Vasario 28 diena taip pat yra reguliaraus tarifinio mokesčio mokėjimo galutinis terminas tiems, kurie kovo 22-23 dienomis ketina apsilankyti Prahoje įvyksiančioje konferencijoje EORTC- EANO- ESMO Centrinės nervų sistemos piktybinių ligų pakraipos. Santraukas, skirtas 19- ajam neurologinių navikų klubo popietės susitikimui per AACR kasmetinį susitikimą, reikia pateikti iki kovo 8 dienos. Galutinis popietės susitikimo RSVP yra balandžio 1 diena. Išankstiniai galutiniai registracijos terminai į kombinuotą ASNO/ISNO susitikimą Mumbajuje kovo 21- 24 dieną yra vasario 20- oji ir kovo 10- oji. JT žurnalo „Neuro-Oncology“ vyresnysis redaktorius Dr. Alfred W.K. Yung 2013 metų pabaigoje išeina į pensiją, o pareiškimai užimti šias pareigas turi būti pateikti vėliausiai kovo 31 dieną. Išankstinės registracijos data į 2013 metų Europos vėžio kongresą yra balandžio 9 diena, o galutinis santraukų pateikimo terminas– balandžio 17 diena. IBTA ves parodas Prahos ir Mumbajaus konferencijose ir išplatins 2013 metų žurnalo „Brain Tumour“ kopijas, jei jis bus išspausdintas laiku. Smarkiai išreikštos gliomos

Technikos universiteto neurochirurgijos skyriaus klinikoje „Klinikum rechts der Isar“ Vokietijoje Miuncheno (Department of Neurosurgery, Klinikum rechts der Isar, Technische Universität, München, Germany)  dirbantys neurochirurgai pranešė apie sėkmingą 47 supratentorialinių gliomų (supratentorial gliomas) rezekciją. Prieš tai buvo teigiama, kad tokios gliomos negali būti pašalintos. Šiai operacijai atlikti buvo pasitelktos smegenų žymėjimo ir sekimo prieš ir per operaciją (IOM) per motorikos sužadinamus potencialus (MEP) technikos. Vidutinis išgyvenimo laikas buvo 14.8 mėnesių. Keturiems pacientams sutriko motorikos arba kalbos funkcijos, šis sutrikimas buvo pastovus

Smegenų navikų prognozavimas

Šiaurės vakarų medicinos universiteto Jungtinėse valstijose (Northwestern Medicine, USA) tyrėjai sukūrė naują būdą prognozuoti ir stebėti konkretaus paciento smegenų naviko augimą. Šis būdas, kurį tyrėjai tikisi pasiūlyti kaip iPad programėlę ar įkeltį į tinklalapį, - tai personalizuotas, prie paciento pritaikytas metodas, išnagrinėjantis tokias naviko ypatybes kaip forma (pasitelkus 3 matmenų technologiją), tankis ir augimo greitis. Tai leistų greitai įvertinti, ar terapija veikia, ar ne.

Meningiomos

Tarptautinė tyrėjų komanda identifikavo keturis naujus genetinius svarbius meningiomų vystymuisi požymius, kuriuos galima pridėti prie jau identifikuoto neurofibromino 2 Tai gali padėti pritaikyti individualius gydymo metoidus meningiomos, kurios prieš tai  dažniausiai buvo šalinamos chirurginiu būdu. Čia rasite jų straipsnio žurnale „Mokslas“ (eng. Science) santrauką.

Tyrimo plėtra

Mičigano universiteto (eng. the University of Michigan) tyrėjai pranešė, kad difuzijos anomalijos indeksas (DAI) galėtų būti vaizdo gavimo biožymuo matuojant smegenų naviko reakciją į spindulinę terapiją... Tyrėjai nustatė, kad molekulė TIC10 stipriai veikia prieš glioblastomą tiriamųjų pelių organizmuose. Ji suaktyvina baltymo, vadinamo TRAIL (su naviko nekrozės faktoriumi susijusią apoptozę sukeliančio ligando) geną, bet kiti tyrėjai skeptiškai nusiteikę TRAIL pagrindo strategijų atžvilgiu... Kazachstano tyrėjai aptarė infekcinių dalelių ryšį su smegenų, galvos ir kaklo navikų karcinogenais bei naujausius gydymo būdus... Per Misisipės universitete (eng. the University of Mississippi) atliktą tyrimą identifikuotos dvi molekulės, miR-7 ir KLF4, kurios „gali pasitarnauti kaip biožymenys ar terapiniai objektai tiriant krūties vėžio smegenų metastazę“ ... Kvinslendo (Australija) tyrėjai atrado baltymą EphA3, kuris pasitaiko maždaug pusei GBM atvejų. Šiuo  metu JAV jau yra atliekami gydymo su antikūnu tyrimai. Bandymo grupėje leukemija sergantys pacientai. Tyrimas išspausdintas Cancer Cell leidinyje. Ataskaita po EORTC remiamo susirinkimo dėl smegenų metastazių buvo įtraukta į vyriausiojo redaktoriaus sudarytą dvylikos pagrindinių straipsnių rinkinį, kuris 2012 metų pabaigoje pasirodė Europoje leidžiamame žurnale apie onkologinius susirgimus Journal of Cancer. Ataskaitos (kurią galite atsisiųsti čia) autoriai yra Matthias Preusser ir kt.

QALY ateitis

Prieštaringas Europos pasiūlymas panaikinti QALY (su kokybe siejamus gyvenimo metus) ir pakeisti „vienos remisijos kainos“ metodu gali mesti iššūkius naujiems smegenų navikų gydymo būdams. Sveikatos technologijos vertinimo (HTA) institucijos pripažino įvairius naujų smegenų navikų gydymo būdų vertinimo ir subsidijavimo patvirtinimo metodus ir noriai priima argumentus dėl alternatyvių gydymo būdų nebuvimo bei mirtino ir „našlaičiais paliekančio“ šios ligos pobūdžio. Panašu, kad „vienos remisijos kainos“ metodas, kuris turi būti daugiau paaiškintas, yra susitelkęs į tokį ligos valdymo aspektą, kuris nėra įprastas susiduriant su smegenų navikais. Užuot siaurinus HTA koncentraciją, juos reikėtų skatinti įgyti platesnę perspektyvą, pavyzdžiui, atsižvelgti į tokias sąvokas kaip tikėtinai palankus pagerėjusio išgyvenimo poveikis ir geresnė ne tik pacientų, bet ir jų slaugytojų bei šeimų gyvenimo kokybė.

Sielvartas ir depresija

Prieštaringai traktuojami planai peržiūrėti pagrindinius depresijos kriterijus Diagnostikos ir statistikos psichikos sutrikimų vadove 5 (D.S.M. 5) (eng. the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders 5), kuris bus išleistas 2013 metų gegužę. Kritikai baiminasi, kad depresijos diagnoze bus piktnaudžiaujama dėl siūlymo pašalinti „netekties atmetimą“, kuris neleisdavo diagnozuoti depresijos, kai žmogus liūdėdavo mažiausiai du mėnesius po mylimo asmens netekties, nebent pacientui reikštųsi tokie simptomai kaip mintys apie savižudybę. Smegenų naviko vystymosi pobūdis gali sukelti depresiją ir nerimą ne tik pacientams, bet ir jų slaugytojams bei šeimos nariams.

Neuroonkologinėmis ligomis sergantys pacientai ir dvasiniai jų poreikiai

Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) ( the University of Nottingham (UK)) tyrėjai apklausė slauges, kurios prižiūrėjo neuroonkologinėmis ligomis sergančius pacientus, ir nustatė, kad ligoniai ir jų artimieji ligoninės personalo darbą vertina ir pagal tai, kaip patenkinami ir jų dvasiniai, ne tik fiziniai poreikiai.

Sergantys vaikai

Apžvalga, kurią išleido žurnalas Lancet Oncology, pataria sergantiems vėžiu vaikams taikyti į molekules nukreiptą terapiją tik klinikinio bandymo kontekste. „Vėžinių ląstelių augimas ne itin skiriasi nuo 7 svarus sveriančio kūdikio išaugimo į 210 svarų sveriantį paauglį. Jeigu jūs užkirsite šiuos augimo takus suaugusiajam, tai ne itin baisu, bet jeigu jūs užkirsite tuos pačius takus kritiniu vaiko vystymosi laikotarpiu, gali iškilti rimtų problemų“, sako Dr. Lia Gore iš Kolorado universiteto onkologinių susirgimų centro (eng. the University of Colorado Cancer Center ).

Neuromuskulinis vertinimas

Vyso biologinės inžinerijos instituto įsikūrusio Harvardo universitete (eng. the Wyss Institute for Biologically Inspired Engineering at Harvard University), Beth Israel Deaconess medicinos centro (BIDMC) (eng. the Beth Israel Deaconess Medical Center) ir Hebrew SeniorLife Bostono centro (eng. Hebrew SeniorLife, Boston) tyrėjai neseniai pabaigė pirmą klinikinę studiją, per kurią buvo tiriamas naujas greito neurologinio vertinimo prietaisas, sukurtas kiekybiniam neuromuskulinių savybių matavimui. Per jį žmogus, naudodamas lazdelę, sekė aplink apskritimą kompiuterinėje lentelėje judantį objektą. Dabar ketinama ištirti šio prietaiso naudojimą neuromuskulinių patologijų turinčių žmonių grupėms, pavyzdžiui, kenčiantiems nuo smegenų sukrėtimo ar išsėtinės sklerozės.

Nauja knyga

Čia yra nuoroda į 3 minučių trukmės You Tube internetinėje svetainėje patalpinto vaizdo interviu su Dr. Alyx B. Porter iš Mayo klinikos (eng. Mayo Clinic) Ročisteryje, Minesotoje, kuris yra naujos knygos pacientams Gyvenimas su smegenų naviku bendraautoris. Ji išleista kartu su Amerikos neurologijos akademija kaip knygų serijos Šiuolaikinė neurologija dalis. IBTA dar nematė tos knygos, bet artimiausiu metu ketina ją peržiūrėti ir  įkelti į savo tinklalapį.

Afroamerikiečių ir baltųjų susirgimų smegenų navikais dažnis

Palyginus smegenų ir centrinės nervų sistemos navikų dažnumą bei mirtingumą tarp afroamerikiečių ir baltųjų 2005- 2009 metais, pasirodė, kad abiejų lyčių baltieji sirgo ir mirė dažniau, bet rezultatų aptarimo nėra.

 

ASCO International

ASCO International (Amerikos klinikinės onkologijos draugija) įsipareigojo per kitus ketverius metus padvigubinti savo tarptautinę programą. Kitos prioritetinės sritys būtų: su onkologiniais susirgimais susiję mokymai nespecialistams, inovacijų premijos, virtualūs mokytojai. Būsima IBTA žurnalo Brain Tumour užduotis– keli straipsniai apie darbo su smegenų navikais problemas (ir atlygį už tai) besivystančiose šalyse.

Kompanijos plėtra

Filadelfijos vaikų (CHOP) (eng. The Children's Hospital of Philadelphia) ir Kinijos BGI- Shenzhen  (eng. BGI-Shenzhen in China) ligoninės pasirašė formalų susitarimą bendradarbiauti tiriant kitos kartos vaikų smegenų navikų sekimą ir analizavimą, kad būtų paremtas Vaikų smegenų navikų audinių konsorciumas (CBTTC). Novocure sukūrė tinklalapį, skirtą glioblastomų klinikiniams bandymams.