Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2015 metų rugsėjo mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Manoma, kad radioterapija sukelia progresuojantį smegenų tūrio mažėjimą per keletą savaičių po gydymo

14 glioblastoma sergančių pacientų tyrimas parodė, kad radioterapija sukelia progresuojantį smegenų tūrio mažėjimą, kuris tęsiasi keletą savaičių po gydymo. Žurnale Neurology paskelbto tyrimo autoriai teigia, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti, kaip šie pokyčiai paveikia psichines funkcijas. Skaitykite daugiau.

 

Visiška naviko rezekcija prailgina išgyvenimo trukmę sergant atipine ir piktybine meningioma

639 pacientų duomenų analizė parodė, kad bendroji rezekcija (visiškas matomo naviko pašalinimas) yra susijęs su didesne galimybe išgyventi tarp pacientų, sergančių atipine (II laipsnio) ir piktybine (III laipsnio) meningioma, palyginus su tarpine rezekcija. Atipinės meningiomos atveju 5 metų išgyvenamumas sudarė 91,3%, palyginus su 78,2%, o piktybinės meningiomos atveju - 64,5%, palyginus su 41,1%. Skaitykite daugiau.

 

Kognityvinė reabilitacija gali padėti smegenų vėžiu ir epilepsija sergantiems pacientams

Bandomasis tyrimas, paskelbtas žurnale Journal of Neuro-Oncology, atskleidė, kad kognityvinė reabilitacija (RehabTr) pagerina protinius smegenų vėžiu ir epilepsija sergančių pacientų gebėjimus. Praėjus šešiems mėnesiams po 10 savaičių trukusio kurso „RehabTr“, 16 tyrime dalyvavusių pacientų pagerėjo kognityvinės funkcijos ir (arba) atmintis. Skaitykite daugiau.

 

Tyrimų apžvalga

Tyrimas atskleidė, kad antsvoris ir neaktyvus gyvenimo būdas didina meningiomos riziką

Žurnale Neurology paskelbtas tyrimas atskleidė statistinį ryšį tarp didesnio kūno masės indekso (KMI) ir meningiomos diagnozės. Išanalizavus 12 tyrimų, kuriuose iš viso dalyvavo 6039 meningioma ir glioma sergantys pacientai, duomenis, buvo patvirtintos ankstesnės išvados, kad nutukusioms moterims gresia didesnė rizika susirgti meningioma ir kad greičiausiai tą patį galima pasakyti ir apie vyrus. Didelis fizinis aktyvumas sumažina meningiomos riziką, tačiau gliomos diagnozės atveju asociacijų su KMI nebuvo pastebėta. Skaitykite daugiau.

 

Pacientai, sergantys II arba III laipsnio pasikartojančia meningioma, kviečiami dalyvauti Europoje atliekamame tyrime

Pacientai, sergantys atsinaujinusia meningioma (II ir III klasės), yra kviečiami dalyvauti atsitiktinių imčių tyrime, siekiančiame nustatyti vaisto trabektedino poveikį. Tyrimą koordinuoja Europos vėžio mokslinių tyrimų ir gydymo organizacijos (EORTC) Smegenų navikų grupė ir šiuo metu ieško pacientų Austrijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Olandijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Skaitykite daugiau. (Daugiau informacijos apie tyrimą EORTC 1320 rasite čia.)

 

„Dviguba terapija“ gydant glioblastomą

Remiantis žurnale Neuro-Oncology paskelbtu straipsniu, atlikus bandymus su pelėmis, buvo nustatyta, kad glioblastomos gydymas chemoterapiniu vaistu decitabinu (naudojamu gydant ūminę mieloidinę leukemiją ir kitas vėžio formas) ir po to taikoma T ląstelių terapija (imunoterapijos tipas) buvo sėkmingas. Decitabinas paskatina glioblastomos ląsteles išreikšti NY ESO-1 (stemplės plokščialąstelinės karcinomos antigeną), į kurį po to nusitaiko genetiškai „perprogramuotos” T ląstelės. Skaitykite daugiau.

 

Imuninės sistemos pokyčių gali atsirasti daug anksčiau, nei yra diagnozuojama glioma

Tarptautinė tyrėjų komanda nustatė, kad specifinių su alergija susijusių baltymų (citokinų) lygiai ir tai, kaip jie sąveikauja, keičiasi prieš diagnozuojant gliomą. Žurnale PLOS ONE išspausdintas tyrimas atskleidė, kad nustatomi pokyčiai buvo labiausiai matomi penkeri metai iki nustatant diagnozę, ir patvirtino ankstesnius rezultatus, rodančius, kad alergijos mažina gliomos riziką. Skaitykite daugiau.

 

Pirmieji klinikinio tyrimo dėl „Renium-186“, naudojamo gydant glioblastomą, rezultatai

Vėžio gydymo ir tyrimų centro Teksase, JAV, mokslininkai atlieka tyrimą dėl gydymo naudojant izotopą „Renium-186”, padengtą nano dydžio dalelėmis (liposomomis). Apvalkalu padengtas radioaktyvusis izotopas yra suleidžiamas tiesiai į glioblastomos naviką pro kateterį, taip sunaikindamas naviką. Ankstyvi rezultatai rodo, kad tokiu būdu skiriamos didelės radiacijos dozės gali būti efektyvios, pasireiškiant minimaliems šalutiniams poveikiams. Skaitykite daugiau. (Pirmieji rezultatai yra pristatomi čia.)

 

Vaikystėje smegenų vėžių sirgusiems, bet pasveikusiems asmenims gresia padidėjusi pasikartojančio insulto rizika

Žurnale Neurology paskelbtas tyrimas nustatė, kad asmenims, kurie vaikystėje sirgo, bet išgijo nuo smegenų vėžio, ypač tiems, kurie buvo gydomi didelėmis radioterapijos dozėmis, gresia didesnė rizika patirti insultą, po pirmojo insulto praėjus dešimtmečiams. Aukštas šių pacientų kraujo spaudimas (hipertenzija) buvo įvardytas kaip papildomas pasikartojančio insulto rizikos veiksnys. Skaitykite daugiau.

 

Vaistas nuo uždegimo gali padėti gydant meduloblastomą

eLife portale paskelbtame tyrime teigiama, kad roflumilastas, vaistas, šiuo metu naudojamas gydant plaučių uždegimą, gali būti veiksmingas gydant meduloblastoma sergančius vaikus. Laboratorijoje atliekamas tyrimas atskleidė, kad roflumilastas veikia „Hedgehog“ sistemą meduloblastomos ląstelėje, taip sulėtindamas jų augimą. Skaitykite daugiau.

 

Žingsnis į priekį boro neutronų pagavimo terapijoje (BNCT)

Boro neutronų pagavimo terapija yra eksperimentinės radioterapijos metodas, skirtas perduoti žalingą radiaciją naviko audiniui. Įšvirkščiamas neradioaktyvus agentas (kurio sudėtyje yra boro-10) pasiskirsto smegenų naviko audinyje, o veikiamas epiterminių neutronų radiacijos spindulio skleidžia į naviką žalingą radiaciją. Mokslininkai iš Japonijos sukūrė boro junginį (BSH-3R), kuris paveikia smegenų naviko ląsteles efektyviau nei boro-10 agentai. Skaitykite daugiau.

 

Vakcina „SurVaxM“, skirta naujai diagnozuotai glioblastomai gydyti, taps II fazės tyrimo objektu

Po sėkmingo I fazės tyrimo, kuriame dalyvavo aštuoni pacientai, penkiasdešimt pacientų, kuriems neseniai buvo diagnozuota glioblastoma, dalyvaus vakcinos „SurVaxM“ (įmonės interneto svetainė) II fazės tyrime, kuris bus atliekamas Niujorke, JAV. Vartojant vakciną kartu su temozolomidu, ji stimuliuoja imuninę sistemą, kad būtų pasiekta survivino molekulė, kuri yra randama vėžinėse ląstelėse. Skaitykite daugiau. (Informacijos apie klinikinį tyrimą galima rasti čia.)

 

Bendruomenės naujienos

Paskirti nauji Neuroonkologijos draugijos vadovai

IBTA siunčia šiltus sveikinimus naujiems Neuroonkologijos draugijos (SNO) vadovams: E. Antonio Chiocca yra naujasis pirmininkas, Terri Armstrong – viceprezidentas, Gelareh Zadeh - iždininkas/sekretorius, o Whitney Pope tapo radiologijos atstovu. Naujieji vadovai pradės eiti savo pareigas pasibaigus SNO susirinkimui, kuris įvyks lapkritį San Antonijuje. Sužinokite daugiau apie SNO čia (organizacijos tinklalapis).

 

Įmonės naujienos

„Specialised Therapeutics“ vaistas „GLIOLAN“ bus naudojamas Naujojoje Zelandijoje, siekiant apšviesti smegenų navikus

„Medsafe”, Naujosios Zelandijos vaistų ir medicinos prietaisų saugos tarnyba, patvirtino, kad vaistą „GLIOLAN” (aminolevulino rūgšties HCl) galima pardavinėti ir platinti Naujojoje Zelandijoje. Vaistas vartojamas per burną tris valandos prieš operaciją ir leidžia chirurgams matyti piktybinio auglio audinį per mikroskopą, prie kurio yra įtaisyta speciali mėlyna lemputė. Anksčiau paskelbtas III fazės tyrimas atskleidė, kad ši technologija pagerina naviko rezekciją ir išgyvenamumą, ligai neprogresuojant. Skaitykite daugiau (bendrovės tinklalapis).

 

„Delmar Pharmaceuticals“ pristatė I/II fazės klinikinių tyrimų dėl VAL-083 (dianhidrogalactitolo) poveikio sunkiai išgydomos glioblastomos atveju rezultatus

Tolede, Ispanijoje, vykusiame renginyje pavadinimu „GBM2015: 2-asis tarptautinis simpoziumas dėl klinikinių ir pagrindinių glioblastomos tyrimų“ buvo pristatyta preliminarių duomenų, gautų atlikus daugiacentrį tyrimą dėl VAL-083 (dianhidrogalactitolo), „N7-bifunkcinio DNR alkilinančio” chemoterapinio agento, analizė. Šešiolikos pacientų, kuriems nei bevacizumabas (Avastin), nei temozolomidas nedavė teigiamų rezultatų, atveju didesnės VAL-083 dozės padidino galimybę išgyventi. Buvo pradėtas 2 fazės tyrimas, kuriame dalyvauja iki 14 pacientų. Skaitykite daugiau (įmonės pranešimas spaudai).

 

„Genspera“ paskelbė, kad padidins mipsagargino tyrimų mastą dėl poveikio gydant glioblastomą

„Genspera“ pranešė apie „įspūdingus“ rezultatus, remdamasi tarpiniais II fazės klinikinių mipsagargino (G-202) – tapsigargino darinio, sujungto su peptidu, kuris padeda agentui patekti į navikines ląsteles, - tyrimų duomenis. Remiantis šiame tyrime dalyvavusių suaugusių pacientų, kuriems buvo diagnozuota atsinaujinusi ar progresuojanti glioblastoma, duomenimis, bendrovė ketina plėsti tyrimų mastą. Skaitykite daugiau (įmonės pranešimas spaudai).

 

Teigiami „Ziopharm Oncology“ atlikto chimerinio antigeno receptoriaus (CAR) T ląstelių tyrimo rezultatai

Ikiklinikinių tyrimų duomenys rodo, kad chimerinio antigeno receptoriaus (CAR) T ląstelės veiksmingai pasiekia ir sunaikina vėžines ląsteles, kurios pasižymi aukštu baltymo EGFR lygiu, kas yra būdinga daugumai smegenų vėžio paveiktoms ląstelėms. Skaitykite daugiau (pranešimas, parengtas pagal įmonės pranešimą spaudai).

 

Bus pradedamas klinikinis „EnGeneIC“ sukurtų EDV nanoląstelių tyrimas dėl jų poveikio gydant glioblastomą

EDV nanoląstelės yra „nanodalelėmis pagrįstas vaistas“, kurį sukūrė „EnGeneIC“ ir kuris pasiekia ir sunaikina vėžines ląsteles, stimuliuodamas imuninę sistemą, kad sunaikintų auglį. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) priėmė paraišką dėl naujo tiriamojo vaisto statuso ir EDV nanoląstelių tyrimų, kuriuose dalyvauti 2015 metų pabaigoje bus kviečiami pacientai. Skaitykite daugiau (įmonės pranešimas spaudai).

 

IBTA naujienos

Nepamirškite prisijungti prie mūsų #IBTAWorldWalk! Registruokitės ir praneškite, kad dalyvausite 2015 m. akcijoje „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“

Nuoširdžiai dėkojame visoms organizacijoms visame pasaulyje, kurios jau pranešė mums apie eisenas, surengtas šiais metais, ir kurios užsiregistravo, norėdamos dalyvauti „IBTA” organizuojamoje akcijoje „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“ ir nueiti simbolinį atstumą. Prašome užsiregistruoti į šiais metais vykstančią eiseną, apsilankant „IBTA“ svetainėje ir užpildant šią registracijos/pranešimo formą. Pasidalinkite su visais savo pasiekimais ir sekite kitų pažangą, apsilankydami „Twitter“ #IBTAWorldWalk.

Mes taip pat norime išgirsti viską apie eisenas, kurios jau įvyko nuo sausio mėnesio, ir jūsų nueitą simbolinį atstumą. Prašome apsilankyti „IBTA” svetainėje, kurioje rasite registracijos ir (arba) pranešimo formą ir informaciją, kur siųsti nuotraukas. Praėjusiais metais didinome informuotumą apie smegenų auglius, simboliškai apeidami pasaulį beveik trylika kartų. Argi nebūtų puiku, jeigu 2015-aisiais mes nueitume dar toliau?

Pasiruoškite 2015 metų Tarptautinei informavimo apie smegenų navikus savaitei - #IBTAWeek

9-oji Tarptautinė informavimo apie smegenų navikus savaitė vyks nuo sekmadienio, spalio 25 dienos iki šeštadienio, spalio 31 dienos. Būtų puiku, jeigu Jūs galėtumėte organizuoti veiklą, kuri padėtų didinti informuotumą apie smegenų auglius.

Tai galėtų būti eisena (žiūrėkite aukščiau), iškyla, informacinis seminaras, mokslinė konferencija arba pranešimas vietos žiniasklaidoje, atkreipiantis dėmesį į ypatingus sunkumus, su kuriais susiduria nuo smegenų auglio kenčiantys žmonės, ir poreikį į tai specialiai reaguoti ir dėti didesnes pastangas į mokslinius tyrimus. Pasidalinkite tuo, kas vyksta, ir bendraukite per „Twitter“ #IBTAWeek. Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie Tarptautinę informavimo apie smegenų navikus savaitę, įskaitant dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, prašome apsilankyti čia.

Prašome užsiregistruoti/pranešti apie Jūsų Informavimo savaitę vykdomą veiklą, užpildant šią formą.

Pasidalinkite su mumis savo organizacijos naujienomis!

Nuoširdžiai kviečiame visas su „IBTA“ bendradarbiaujančias ir smegenų vėžiu sergančių pacientų gydymu besirūpinančias organizacijas dalintis su mumis savo naujienomis. Prašome mums papasakoti, ką Jūsų organizacija daro, siekdama, kad smegenų vėžiu sergantiems pacientams būtų suteikta kuo geresnė priežiūra ir parama, o mes galėsime pasidalinti informacija apie Jūsų vykdomą veiklą šiame e-Naujienų portale, taip informuodami ir įkvėpdami kitus mūsų tarptautinės bendruomenės narius.


Ir kitos naujienos...

Kaip „apšviesti“ smegenų auglį?

Interneto svetainėje Guardian Online publikuotas straipsnis išsamiai ir įdomiai aprašo „auglių dažų“ technologiją, paaiškina šio metodo esmę ir nurodo asmenis, kurie prisidėjo prie jo plėtros. Manoma, kad šis metodas, operacijos metu išryškinantis smegenų auglių audinius, duos geresnių rezekcijos rezultatų. Skaityti daugiau.

 

Artimiausios konferencijos – Spalis/Lapkritis

Sužinokite apie artimiausias mokslines konferencijas ir įvykius šiame IBTA interneto svetainės konferencijų puslapyje


5-oji kasmetinė smegenų metastazių tyrimų ir naujų gydymo metodų konferencija

2015 m. spalio 2-3

Marselis, Prancūzija

 

47-asis Tarptautinės pediatrinės onkologijos draugijos (SIOP) kongresas

2015 m. spalio 8-11

Keiptaunas, Pietų Afrika

 

2015 m. kasmetinis Europos neurochirurginių draugijų (EANS) susirinkimas

2015 m. spalio 18-21

Madridas, Ispanija

 

8-asis kasmetinis mokslinis Kooperatinės neurologijos bandymų grupės (COGNO) susirinkimas

2015 m. spalio 23-24

Brisbenas, Australija

 

Lapkritis

 

20-tasis kasmetinis Neuroonkologijos draugijos susirinkimas (SNO 2015)

2015 m. lapkričio 19-22

San Antonijus, Teksasas, JAV

 

Jeigu žinote apie kitas su smegenų vėžiu susijusias konferencijas, kurių mes neįtraukėme į sąrašą IBTA svetainėje, prašome mums apie jas pranešti.

 

Vertė: "Vertimų Guru"

Redagavo: Gailė Byčienė

Šaltinis: http://theibta.org/news/