Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2015 merų rugpjūčio mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Gydymas deksametazonu gali sutrumpinti išgyvenimo laiką, sergant pasikartojančia glioblastoma

Tyrimai, publikuoti „British Journal of Cancer” atskleidė, kad pasikartojančia glioblastoma sergančių ligonių, gaunančių didesnę deksametazono dozę (daugiau nei 4,1 mg per dieną), gydymo rezultatai yra blogesni nei pacientų, gaunančių mažesnę dozę. Autoriai išanalizavo informaciją apie pacientus, dalyvavusius III fazės NovoTTF-100A sistemos tyrime ir padarė išvadą, kad deksametazonas gali trukdyti imuniteto funkcijai, kuri dalyvauja glioblastomos gydyme. Skaitykite daugiau (naujienų puslapyje reikalinga registracija).

 

Geresni glioblastomos gydymo rezultatai, atidėjus chemoterapiją ir radioterapiją dėl MGMT būklės tyrimo

Retrospektyvi trijų glioblastomos tyrimų analizė patvirtino, kad atidedant pooperacinę chemoradioterapiją, siekiant atlikti MGMT promoterio būsenos tyrimus, užtikrina geresnius rezultatus. MGMT promoterio būsenos tyrimas informuoja apie gydymo rezultatus status ir turi įtakos rezultatams, bet gali būti sudėtingas ir užimantis daug laiko. Šiame straipsnyje, publikuotame „BMC Cancer”, teigiama, kad pradėjus spinduliavimą anksčiau nei po 24 valandų po operacijos, pasireiškia neigiamas poveikis naviko progresavimui ir išgyvenimo trukmei. Skaitykite daugiau(atviras straipsnis).

 

Atsiliepimas apie produktą: Temodar® ir Temozolomide buteliukus dėl potencialaus vaikų sunkiai atidaromų kamštelių sugadinimo

„Merck” pranešė, kad kai kurių Temodar® ir Temozolomide buteliukų kamšteliai gali būti įtrūkę, todėl gali neveikti vaikų sunkiai atidaromų kamštelių funkcija. Radę įtrūkimą, vartotojai turėtų kreiptis į „Merck”, kuris duos naują dangtelį. Vaistas nėra paveikiamas ir naudotojams patariama vartoti vaistą kaip nurodyta. Skaitykite daugiau.

 

Tyrimų metu nustatyta, kad meduloblastomą galima klasifikuoti neatliekant operacijos

„Neuro-Oncology” publikuotų tyrimų metu buvo nustatyta, kad magnetinio rezonanso spektroskopiją (MRS) galima taikyti neinvaziniu būdu klasifikuojant vaikų meduloblastomas į kliniškai svarbias grupes pagal molekules. Iš keturių meduloblastomos potipių, paprastai identifikuojamų po audinių tyrimo (SHH, WNT, 3 grupė ir 4 grupė), MRS vaizduose galima diferencijuoti SHH, WNT pogrupius iš 3 ir 4 grupes iš keturių . Skaitykite daugiau.

 

Smegenų naviko „lazerinė operacija”

Londone, JK, siekiant užtikrinti vėžio audinio identifikavimą realiu laiku, su smegenų naviku sergančiu ligoniu buvo išbandyta eksperimentinė chirurginė technika, naudojanti Ramano spektroskopijos technologiją. 22 metų pacientui buvo atlikta kraniotomija, kurios metu pacientas buvo budrus, jos metu naudotas „iKnife” zondas, apie šią operaciją buvo plačiai informuojama britų ir tarptautinėje žiniasklaidoje. Skaitykite daugiau (su vaizdo įrašu).

 

Modifikuota Atkinsono dieta sergant piktybine glioma: įrodymų analizė

„Neuro-Oncology Practice”, nagrinėjanti publikuotus su dieta susijusius tyrimus, savo apžvalgoje nagrinėjo mažai angliavandenių ir daug riebalų turinčių dietų taikymą piktybine glioma sergantiems pacientams. Straipsnyje aptariamas tokių ketogeninių dietų pagrindas, supažindinama su modifikuota Atkinsono dieta ir nustatomas tyrimų poreikis ateityje. Skaitykite daugiau (visas straipsnis).

 

Ben Williams išleidžia atnaujintą „Išgyventi „mirtiną” vėžį”

Ilgą laiką išgyvenęs po glioblastomos Ben A. Williams (JAV) išleido (kartu su Stephen Western) nemokamą kasmetinį savo 2002 m. išleistos knygos „Išgyventi „mirtiną” vėžį” papildymą. Šiame papildyme aptariami naujausi tyrimai, tokie kaip NovoTTF-100A (JAV vadinamas Optune), DCVax-L ir rindopepimut. Diagnozuotas 1995 m., Williams įtikinėja, kad pacientams naudingiausia taikyti daugelį gydymo metodų. Skaitykite daugiau (pagrindiniai atnaujinimai 84 psl.).

 

Tyrimų santrauka

Naujas protokolas, standartizuojantis MRT tyrimą smegenų navikų klinikiniuose tyrimuose

Jumpstarting vaistų nuo smegenų navikų kūrimo koalicija išleido naują protokolą, kuriuo siekia nuosekliai parodyti, kaip naudojami MRT rezultatai tiriant smegenų navikus. MRT tyrimai yra labai svarbūs nustatant navikų dydį ir progresavimą, nors skirtingi gydymo centrai vertina rezultatus nevienodai. Šios, „Neuro-Oncology”, publikuotos rekomendacijos apibrėžia Smegenų navikų tyrimų protokolą, siekiant tęsti klinikinius tyrimus. Skaitykite daugiau.

Norintiems daugiau sužinoti apie Smegenų navikų vaizdavimo protokolą 2015 m. rugsėjo 22 d. 11 val. rytinės JAV dalies laiku (GMT -4:00) vyks internetinis seminaras. Posėdis yra skirtas radiologams, vaizdo gavimo specialistams, mokslininkams ir gydytojams praktikams, dalyvaujantiems neuroonkologiniamie klinikiniame tyrime, vykdomame akademijoje ir pramonėje. Registruotis čia (nemokamai).

 

Lytis turi įtakos smegenų navikais sergančių vaikų išgyvenimo trukmei

Retrospektyvinės informacijos apie pacientus apžvalgos duomenimis, publikuotais „Neurosurgery” , po bendros aukšto laipsnio gliomos rezekcijos mergaitės išgyvena žymiai ilgiau nei berniukai. Iš 97 pacientų, jaunesnių nei 21 metų amžiaus, grupės (vidutinis amžius 11), mergaičių bendras išgyvenimo laikas po operacijos buvo šešiais metais ilgesnis nei berniukų (8,1 metai ir 2,4 metai). Išgyvenimo laikas taip pat priklauso nuo operacijos apimties ir naviko vietos. Skaitykite daugiau.

 

CMV ir glioblastoma: ar gali virusas būti navikų priežastimi?

Apžvelgęs dešimt metų trukusius tyrimus, neurochirurgas Dr. Charles Cobb atskleidžia savo požiūrį apie galimybę, kad citomegalo virusas (CMV) yra susijęs su glioblastomos atsiradimu. Visi Dr. Cobb asmeniniame internetiniame žurnale pateikti požiūriai nėra įtakoti jokių organizacijų ar institucijų. Skaitykite daugiau.

 

Vaistų nuo podagros darinys gali tikti glioblastomos gydymui

Teigiama, kad kolchicinas, vaistas nuo podagros, pasižymi antinavikiniu poveikiu, bet jo vartojimas buvo apribotas dėl galimo apsinuodijimo. „Journal of Neuro-Oncology”, publikuotame tyrime parodyta, kad darinys, vadinamas AD1, sukelia glioblastomos ląstelių žūtį ir gali būti potencialus vaistas ateityje. Skaitykite daugiau (santrauka).

 

Karboplatinas vaikų žemo laipsnio gliomos gydyme

Retrospektyvinėje 266 pacientų apžvalgoje, išleistoje „International Journal of Cancer” teigiama, kad gydant žemo laipsnio vaikų gliomas, kurių negalima operuoti, naudojamas vienas karboplatinas gali būti toks pat efektyvus, kaip ir polichemoterapija. Straipsnio autoriai daro išvadas, kad yra reikalingi tolimesni tyrimai, siekiant nustatyti šio požiūrio teisingumą. Skaitykite daugiau (santrauka).

Dviejų retrospektyvinių tyrimų metu „Pediatric Blood & Cancer” buvo ištirtas padidėjęs jautrumas karboplatinui, pašalinė reakcija, kuri būdinga nuo 6 % iki 32 % vaikų, sergančių žemo laipsnio glioma. Vienas tyrimas, atliktas Viktorijoje, Australijoje, atskleidė, kad jautrumo karboplatinui dažnis gydymo protokoluose skiriasi ir, kad bandant atlikti karboplatino „desensibilizaciją” buvo pasiektas ribotas poveikis. Skaitykite daugiau (santrauka). Kiti tyrimai, atlikti Filadelfijoje, Pensilvanijoje, JAV, nustatė, kad pakartotinas karboplatino poveikis po pradinio padidėjusio jautrumo buvo sėkmingas daugumoje iš 55 tirtų pacientų. Skaitykite daugiau (santrauka).

 

Biologinius piktybinių smegenų auglių žymenis galima aptikti smegenų skysčio mėginiuose

Iš smegenų skysčio (SS) galima gauti piktybinių smegenų navikų DNR, kai navikas liečiasi su smegenų skysčiu, teigiama tyrime, publikuotame „Proceedings of the National Academy of Sciences”. Iš 35 pradžioje tirtų smegenų auglių 74 % buvo aptiktas navikams būdingas DNR – išvada atitinka ankstesnius tyrimus. Tikimąsi, kad SS mėginius – pavyzdžiui, paimtus stuburo punkcijos metu – bus galima naudoti diagnozuojant ir kontroliuojant. Skaitykite daugiau (santrauka).

 

Kalikreinai gali būti laikomi nauju žymeniu, nustatant sergančių aukšto laipsnio glioma prognozę

„BMC Cancer” publikuotame tyrime teigiama, kad naviko mėginiuose esantys kalikreino enzimai yra susiję su bendra aukšto laipsnio astrocitoma sergančių pacientų prognoze. Tai rodo, kad kalikreinai gali būti laikomi prognoziniu žymeniu. Skaitykite daugiau (visas straipsnis).

 

Maisto medžiagų vaidmuo glioblastomos augime

Nacionalinės smegenų navikų bendrijos (JAV) internetiniame žurnale publikuotame straipsnyje pateikiamas aiškus ir trumpas paaiškinimas apie maisto medžiagų vaidmenį glioblastomos augime. Naujausias tyrimas parodė, kad gliukozės ir acetatų – dviejų rūšių smegenų naudojamo „kuro” patekimas į naviką gali pakenkti taikomiems glioblastomos gydymams. Skaitykite daugiau.

 

Kuriamas Kanados smegenų navikų registras

Dr. Faith Davis, Albertos Universiteto Kanadoje Viešosios sveikatos mokyklos profesorius ir dekano pavaduotojas, dirbdamas su Kanados Smegenų navikų fondu, įkūrė pirmąjį Kanados smegenų navikų registrą. Šiuo metu nėra Kanados smegenų navikų pacientų duomenų bazės, ir atliekamas projekto įgyvendinamumo tyrimas, kuris pradėtas 2012 m. lapkričio mėn. Skaitykite daugiau.

 

Įmonės naujienos

Retųjų vaistų statusas „Tocagen” Toca 511 ir Toca FC sudėtiniame gydyme

Toca 511 & Toca FC, pirmieji „Tocagen” glioblastomos gydymo kandidatai, kuriems JAV maisto ir vaistų (FDA) suteikė vaisto retoms ligoms gydyti statusą. Toca FC yra nauja, per burną vartojamo, priešgrybelinio vaisto (5-FC) forma. Toca 511 – tai retrovirusinis replikuojantis vektorius (RRV) , įterpiantis geną enzimui citozino deaminazei (CD) į glioblastomos ląsteles, kuris paverčiant 5-FC į 5-FU (5-fluorouracil). Skaitykite daugiau (įmonės pranešimas spaudai).

 

JAV FDA suteikė „Ziopharm” vaistui nuo piktybinės gliomos Ad-RTS-hIL-12 vaisto retoms ligoms gydyti statusą

FDA suteikė retųjų vaistui Ad-RTS-hIL-12 su veledimex vaisto retoms ligoms gydyti statusą. „Ziopharm” sukūrė šį gydymo būdą, ir šiuo metu jis tiriamas I fazės klinikiniuose tyrimuose. Ad-RTS-hIL-12 yra genetiškai modifikuotas adenovirusas, suleistas tiesiai į naviką, duodamas kartu su vaistu veledimex, kuris yra „aktyvuotojas”, nukreiptas į imuninę sistemą, siekiant paveikti naviką. Skaitykite daugiau.

 

Prognozuojama, kad glioblastomos gydymo rinka kasmet išaugs 11,9 %

Pagal „Technavio” pasaulinės glioblastomos rinkos 2015-2019 m. ataskaitą numatoma, kad per kelis metus pasaulinė glioblastomos gydymo rinka palaipsniui kasmet išaugs 11,94 %. Ataskaitos autoriai teigia, kad augimą įtakoja žymus nepatenkintas glioblastomos gydymo poreikis ir naujai atsirandančios gydymo technologijos. Skaitykite daugiau.

 

IBTA naujienos

Ar prisijungsite prie mūsų #IBTAWorldWalk? Registruokitės ir praneškite apie savo ėjimą „Keliaukite aplink pasaulį dėl smegenų navikų” 2015

Dėkojame visoms organizacijoms visame pasaulyje, kurios jau pranešė mums apie šiais metais savo ėjimus, ir kurios užsiregistravo pas mus paaukoti simbolinį atstumą IBTA’s „Keliaukite aplink pasaulį dėl smegenų navikų". Prašome užregistruoti savo šių metų ėjimus IBTA internetinėje svetainėje ir užpildyti registracijos / ataskaitos formą čia. Praneškite mums, kokių rezultatų pasiekėte ir sekite kitų pažangą Twitter su saitažodžiu #IBTAWorldWalk.

Taip pat mes norime sužinoti apie ėjimus, kurie jau vyko nuo sausio mėnesio, ir gauti simbolinį paaukojimą už atstumą. Apsilankykite IBTA internetiniame puslapyje, kuriame rasite registracijos ir/ar ataskaitos apie Jūsų ėjimą formą bei informaciją, kaip siųsti nuotraukas. Praėjusiais metais mes gerinome informuotumą apie smegenų navikus, simboliškai apsupdami pasaulį beveik trylika kartų – argi nebūtų puiku, jei mes nueitume dar toliau 2015 m.?

Pasiruoškite 2015 Tarptautinei informuotumo apie smegenų navikus savaitei - #IBTAWeek

9-oji Tarptautinė informuotumo apie smegenų navikus savaitė vyks nuo spalio 25 d., sekmadienio iki spalio 31 d., šeštadienio. Būtų labai malonu, jei Jūs suorganizuotume veiklą, kuri padėtų didinti informuotumą apie smegenų navikus.

Tai galėtų būti ėjimas (žiūrėkite viršuje), iškyla, informacinis seminaras, mokslinė konferencija ar pranešimo išplatinimas vietos žiniasklaidai, kuri atkreiptų dėmesį į tam tikrus iššūkius, susijusius su smegenų navikais, kurie reikalauja specialaus atsako ir didesnių pastangų tyrimuose. Pasidalinkite su mumis savo naujienomis per Twitter, saitažodis #IBTAWeek. Daugiau informacijos apie Tarptautinę informuotumo apie smegenų navikus savaitę, įskaitant dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, rasite paspaudę čia.

Prašome užsiregistruoti/pranešti apie savo su informuotumo savaite susijusią veiklą, užpildę šią formą.

Nepamirškite papasakoti mums savo organizacijos naujienų!

Maloniai kviečiame su IBTA bendradarbiaujančias smegenų navikais sergančių žmonių organizacijas pateikti mums savo naujausią informaciją. Informuokite mus, ką Jūsų organizacija vykdo, skatindama teikti didesnį dėmesį smegenų navikų gydymui ir paramai, kad mes galėtume pasidalinti informacija apie Jūsų veiklą šiose naujienose ir informuotume kitus mūsų tarptautinės bendrijos narius.

Smegenų navikų bendrijos naujienos

Prasidėjo pacientų apklausos: Jūsų patirtis klinikiniuose tyrimuose

Tyrinėtojai, dirbantys Nacionaliniam sveikatos tyrimų institutui, EUPATI (Europos gydymo inovacijų pacientų akademija), ISPE (Tarptautinės visuomenės farmacijos inžinierių draugija) ir JK NHS, prašo pacientų (ar jų slaugytojų / atstovų) užpildyti 2 – 3 minutes trunkančią internetinę apklausą apie jų patirtį klinikiniuose tyrimuose. Atsakymai bus anonimiški, o rezultatai bus naudojami gerinant klinikinių tyrimų pacientų sąlygas. Spauskite čia (baigiasi 2015 m. rugsėjo 13 d.).

 

Ir kitos naujienos...

Opera operacinėje

Puikiame vaizdo klipe rodoma, kaip operos dainininkas ir glioblastoma sergantis Ambroz Bajec-Lapajne iš Slovėnijos, atlieka „Gute Nacht”, sukurtą 19 amžiaus kompozitoriaus Franz Peter Šuberto, tuo metu, kai jam atliekama smegenų operacija. Operacija buvo atlikta sėkmingai Utrechto Universiteto medicinos centre, Nyderlanduose, kur Ambroz dainavimas padėjo chirurgams kontroliuoti jo smegenų veiklą. Skaitykite daugiau (su vaizdo klipu).


Buvęs JAV prezidentas Jimmy Carter pradeda gydymą nuo smegenų navikų

90 metų amžiaus buvęs Prezidentas Carter nesenai pranešė, kad jam nustatyti keturi „maži” smegenų navikai, kurie, kaip rašoma JAV laikraščiuose, tikriausiai yra odos vėžio – melanomos, išplitusios metastazės. Rugpjūčio 3 d. jam buvo atlikta operacija, kurios metu pašalinti augliai iš kepenų, ir dabar jam pradėta radioterapija kartu su pembrolizumab (Keytruda) - vaistu nuo melanomos metastazių. Skaitykite daugiau.


Juosta iki Mėnulio laimėjo Gineso pasaulio rekordą

Buvo sukurta austos juostos apyrankė, pakankamai ilga, kad pasiektų Mėnulį, padėjusi surinkti £200,000 smegenų auglių priežasčių tyrimams. Šį astronomiškai ilgą kūrinį praėjusiais metais pradėjo penkerių metų Skye Hall, kuri vėliau mirė nuo smegenų naviko. Padedami daugybės savanorių ir vaikų iš viso pasaulio, Skye tėvai ir jaunesnysis brolis pagaliau baigė 12529 metrų apyrankę ir buvo apdovanoti Gineso pasaulio rekordu už ilgiausią austos juostos apyrankę (komandinis). Skaitykite daugiau.

 

Naujienos apie konferencijas

Kvietimas siųsti santraukas: 5-tasis kasmetinis kongresas apie smegenų metastazes – galutinis terminas rugpjūčio 31 d.

5-toji kasmetinė konferencija apie smegenų metastazių tyrimus ir atsirandančius gydymo būdus

 

2015 m. spalio 2-3 d.

Marselis, Prancūzija

Santraukos pateiktos čia.

Trys jauni tyrėjai gaus kelionpinigius , kurių vertė € 600 (JAV), € 600 (AZIJA) ir € 300 (Europa) kelionės išlaidoms padengti. Skaitykite daugiau.

Artimiausios konferencijos

Sekite būsimas mokslines konferencijas ir renginius IBTA internetiniame puslapyje, konferencijų puslapis čia.

 

Rugsėjis

15-tasis preliminarus Pasaulinės neurochirurgų draugijų federacijos (WFNS) susitikimas

2015 m. rugsėjo 8-12 d.

Roma, Italija

II Tarptautinis simpoziumas dėl klinikinių ir pagrindinių glioblastomos tyrimų „GBM 2015″

2015 m. rugsėjo 9-12 d.

Toledo, Ispanija

Viena diena prieš smegenų navikus

2015 m. rugsėjo 11 d.

Ferrara, Italija

Vaikų onkologijos kietųjų navikų tyrimų diena

2015 m. rugsėjo 14 d.

Londonas, JK

12-tasis kasmetinis Azijos neuroonkologijos draugijos susitikimas (ASNO 2015) – „Neuroonkologijos iššūkiai įvairiapusėje Azijoje”

2015 m. rugsėjo 17-20 d.

Manila, Filipinai

Smegenys ir gliomos – „Kai jungtys yra lemiamos”

2015 m. rugsėjo 24-26 d.

Breša, Italija

18th ECCO-40th ESMO Europos vėžio kongresas: Daugiadalykiškumo stiprinimas

2015 m. rugsėjo 25-29 d.

Viena, Austrija

 

Praneškite mums, jei žinote apie su smegenų navikais susijusias konferencijas – įskaitant pacientų konferencijas, kurių mes dar neišvardinome IBTA internetiniame puslapyje.

 

Vertė: "Vertimų Guru"

Redagavo: Gailė Byčienė

Šaltinis: http://theibta.org/news/