Prisijunk prie mūsų



Užsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2015 metų liepos mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Remiantis tyrimais, bevacizumabas (Avastin) padidina galimybę išgyventi glioblastoma sergantiems pacientams

Antrinė analizė, kuri tyrė 349 naviko pavyzdžius, surinktus dviejų III fazės bevacizumabo tyrimų metu (AVAglio ir RTOG-0825), atskleidė, kad bevacizumabas gali duoti geresnių rezultatų konkrečiame glioblastoma sergančių pacientų pogrupyje. Buvo pastebėta, kad pacientai, kuriems buvo diagnozuoti „nervų sistemos IDH1 laukinio tipo“ navikai ir kurie buvo gydomi bevacizumabu (kartu teikiant jiems įprastinį gydymą), išgyveno ilgiau negu pacientai, kuriems buvo diagnozuoti skirtingų potipių (17,1 ir 12,8 mėnesio) navikai. Siekiant patvirtinti šį faktą, planuojama atlikti tolesnius tyrimus. Skaityti daugiau.

 

Protonų spindulinė terapija: gerai toleruojama suaugusiųjų, bet vaikams pasireiškia smegenų nekrozė

60 smegenų vėžiu sergančių ir protonų spinduline terapija gydomų vaikų tyrimas parodė, kad smegenų audinio nekrozė („mirtis“) yra bendra MRT išvada. Tai dažniau pasireiškė tarp vaikų, kuriems buvo daug kartų atlikta chemoterapija, ir 25% pacientų, kurie patyrė radiacinę nekrozę, pasireiškė sunkių simptomų ir jiems prireikė medicininės intervencijos. Skaityti daugiau (santrauka).

Atlikus atskirą tyrimą, kuris buvo paskelbtas žurnale Cancer, buvo nustatyta, kad protonų terapiją gerai toleruoja II laipsnio glioma sergantys suaugusieji, ir tai neigiamai nepaveikia jų pažinimo funkcijos ar gyvenimo kokybės. Vis dėlto šiam pacientų pogrupiui išsivystė hormonų sutrikimų. Skaityti daugiau.

Remiantis žurnale International Journal of Particle Therapy išspausdintu tyrimu, kuriame dalyvavo 20 suaugusių pacientų, sergančių pasikartojančia glioma (I/II – IV laipsnio), buvo padaryta išvada, kad pakartotinai taikoma protonų spindulinė terapija buvo gerai toleruojama, ir buvo pastebėta tik 10% radiacinė nekrozė. Skaityti daugiau (visas straipsnis).

 

Vartojant karboplatiną kartu su bevacizumabu pasikartojančios glioblastomos atveju, rezultatai nepagerėja

Atsitiktinių imčių tyrimas, kuriame dalyvavo 122 pacientai, sergantys atsinaujinusia glioblastoma, parodė, kad į gydymą bevacizumabu įtraukiant karboplatiną, chemoterapinį agentą, naudojamą kitų vėžio rūšių atveju, geresnių rezultatų, nei gydant vien tik bevacizumabu, nebuvo pastebėta. Bevacizumabo ir karboplatinos derinys taip pat lėmė didesnė toksiškumą. Skaityti daugiau (santrauka).

 

Tyrimai parodė, kad pacientai, kuriems buvo diagnozuota II ir III laipsnio astrocitoma, gyvena ilgiau

Remiantis Priežiūros, epidemiologijos bei galutinių rezultatų (SEER) duomenų analize, per dešimties metų laikotarpį JAV II ir III laipsnio astrocitoma sergančių pacientų išgyvenimo trukmė pailgėjo. 1999 – 2010 metais II laipsnio astrocitoma sergančių pacientų išgyvenimo trukmė pailgėjo nuo 44 iki 57 mėnesių, o sergančių III laipsnio astrocitoma – nuo 15 iki 24 mėnesių. Pacientų, kuriems buvo diagnozuoti I laipsnio navikai, atveju jokių reikšmingų pokyčių nebuvo pastebėta. Skaityti daugiau.

 

Tyrimų apžvalga

Maistinės medžiagos skatina smegenų naviko augimą

Remiantis žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences paskelbtu tyrimu, gliukozė arba acetatas, du smegenų „kuro“ šaltiniai, gali paspartinti naviko augimą. Maistinės medžiagos aktyvavo pagrindinį ląstelinį signalą, vadinamą mTORC2, kuris savo ruožtu padidino naviko medžiagų apykaitą. Mokslininkai nustatė, kad dėl gliukozės ir acetato taip pat gali padidėti atsparumas kai kurioms tikslinio gydymo rūšims. Skaityti daugiau.

 

Smegenų vėžio rizika mažesnė tarp diabetu sergančių žmonių

Žurnale Neuro-Oncology išspausdinta pacientų rezultatų analizė parodė, kad gliomos rizika yra mažesnė tarp diabetu sergančių žmonių. Šis ryšys buvo ryškiausias tarp vyrų ir tų žmonių, kurių HbA1c koncentracija (prastos kraujo cukraus kontrolės žymuo) yra didelė. Skaityti daugiau (santrauka).

 

Kuriamos biologiškai skaidomos nanodalelės, kurios leistų smegenų navikams taikyti genų terapiją

Su žiurkėmis išbandyta nanodalelių pernešimo sistema, kuri į gliomos ląsteles įterpia DNR, koduojančią viruso fermentą (HSVtk), o kai navikas susiduria su antivirusiniu vaistu gancikloviru, galiausiai jis yra sunaikinamas. Autoriai tikisi, kad šios biologiškai skaidomos nanodalelės leis taikyti sėkmingesnį smegenų auglio gydymą, negu buvo įmanoma taikant virusu pagrįstus genų terapijos metodus. Skaityti daugiau.

 

Atlikus tyrimus, galimai buvo atrasti du vaistai nuo gliomos ir krūties vėžio

Žurnale Cancer Research paskelbtame tyrime buvo įvardyti du potencialūs vaistai. Buvo nustatyta, kad junginiai, vadinami SH5-07 ir SH4-54, slopina STAT3, baltymą, kuris yra susijęs su įvairių rūšių vėžinių ląstelių augimu. Atlikus bandymus su vėžinėmis ląstelėmis ir pelėmis, sergančiomis glioma ir krūties vėžiu, abu junginiai stabdė vėžinių ląstelių augimą. Skaityti daugiau.

 

Atlikus išsamų genetinį tyrimą, buvo atrasta nauja anaplastinės oligodendrogliomos mutacija

Viešai prieinamas mokslinis tyrimas, paskelbtas žurnale Nature Communications, parodė kad tam tikro geno TCF12 mutacijų daugiausiai pasitaiko agresyviausiuose anaplastinės oligodendrogliomos tipuose. Buvo sudaryta 134 navikų genetinė seka, ir 7,5% iš jų buvo pastebėta TCF12 geno mutacijų. Skaityti daugiau.

 

Atrasti genetiniai ir epigenetiniai veiksniai, reguliuojantys gliomos ir glioblastomos augimą

Žurnale Cell Reports paskelbtas tyrimas atskleidė, kad Ets genų šeima, kuri dalyvauja perduodant ląstelinius signalus neuronuose, reguliuoja gliomos augimą, o šiuos genus blokuojant, galima sustabdyti naviko augimą. Skaityti daugiau.

 

Du tyrimai, paskelbti žurnale Proceedings of the National Academy of Sciences, ištyrė, kaip smegenų auglio augimą paveikia epigenetiniai pokyčiai - cheminės modifikacijos, kurios kontroliuoja, kurie genai turi būti įjungti arba išjungti. Buvo nustatyta, kad enzimas Lizino pirmoji demetilazė (LSD1) ir ryšys tarp bromodomeno baldymo BRD4 ir molekulės HOTAIR turi svarbios įtakos glioblastomos augimui. (Daugiau skaitykite čia ir čia.)

 

Oftalmologijoje taikomas vaizdo gavimo metodas gali palengvinti smegenų auglio operaciją

Mokslininkai iš Džono Hopkinso universiteto JAV, Baltimorėje, ištyrė, ar optinė koherentinė tomografija (OCT), vaizdo gavimo metodas, kurį taikant yra sunaudojama mažai elektros energijos, gali būti naudojamas, siekiant palengvinti smegenų naviko rezekcijos operaciją. Optinė koherentinė tomografija yra plačiai naudojama oftalmologijoje. Žurnale Science Translational Medicine išspausdintas tyrimas parodė, kad OCT gali tiksliai aptikti smegenų auglio audinį žmogaus mėginiuose ir gyvuose graužikuose. Skaityti daugiau.

 

Įmonių naujienos

„Novocure“ sukūrė „TTFields“ klinikinių bandymų svetainę

Buvo sukurta svetainė www.novocuretrial.com, skirta padėti vėžiu sergantiems pacientams, norintiems dalyvauti klinikiniame tyrime „Navikus gydantys laukai“ („Tumor Treating Fields“). Vienas šiuo metu vykdomas tyrimas (COMET) ieško pacientų, patyrusių smegenų metastazę dėl plaučių vėžio.

 

„Blaze Biosciences“ sukurtam vaistui „BLZ-100“, kuris vadinamas „navikų dažais“, FDA suteikė retojo vaisto statusą

„BLC-100“ yra vaistas, kuris yra vartojamas intraveninės injekcijos būdu ir kuris cirkuliuoja kūne ir nudažo vėžines ląsteles fluorescenciniais dažais, todėl chirurginė rezekcija yra tikslesnė. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) priskyrė vaistą prie retųjų vaistų ir suteikė jam ypatingą statusą, kuris yra suteikiamas vaistams, skirtiems retoms ligoms gydyti. Skaityti daugiau.

 

Smegenų vėžio bendruomenės žinios

Kviečiame visus Kanados menininkus! Galimybė visiems, susidūrusiems su smegenų vėžiu, surengti parodą

Siekdama pažymėti rugpjūtį kaip Informavimo apie smegenų vėžį Kanadoje, Kanadoje įsteigta Britų Kolumbijos vėžio agentūros Pacientų šeimų patariamoji taryba, bendradarbiaujanti su Kanadoje, Britų Kolumbijoje, Vankuveryje, esančia Vizualinės erdvės galerija, kviečia visus, kurie susidūrė su smegenų vėžiu, teikti paraiškas. Paroda vyks 2015 m. spalio 7 – 13 dienomis, o paraiškas galima teikti iki liepos 31 d. Skaityti daugiau.

 

Oficialiai paskelbti „Top 10“ galvos ir nugaros smegenų navikų mokslinių tyrimų prioritetai

Jungtinėje Karalystėje pradėta iniciatyva „James Lind sąjungos Neuroonkologijos prioritetų nustatymo partnerystė“ per 2015 metais liepos 1 dieną Notingame surengtą Britų neuroonkologijos draugijos metinį susirinkimą atskleidė „Top 10“ galvos ir nugaros smegenų navikų mokslinių tyrimų prioritetus. Prioritetų sąrašas yra 18 mėnesius trukusio proceso, kuriame dalyvavo pacientai, slaugytojai ir gydytojai, kulminacija, ir yra tikimasi, kad šie neaiškumai, su kuriais yra susiduriama gydymo metu, ateityje bus mokslinių tyrimų centre. Skaityti daugiau (Europos onkologijos mokyklos dienoraščio straipsnis, kurį parengė IBTA skaitmeninės technologijos patarėjas Stuart Farrimond).

 

Ar eisite, kovodami su smegenų vėžiu? Registruokitės ir praneškite, ar dalyvausite 2015 m. akcijoje „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“

Dėkojame visoms organizacijoms visame pasaulyje, kurios jau pranešė mums apie eisenas, surengtas šiais metais, ir kurios pas mus užsiregistravo, norėdamos dalyvauti IBTA organizuojamoje akcijoje „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“ ir nueiti simbolinį atstumą. Prašome užsiregistruoti į šiais metais vykstančią eiseną, apsilankant IBTA svetainėje ir užpildant šią registracijos/pranešimo formą.

Mes taip pat norime išgirsti viską apie eisenas, kurios jau įvyko nuo sausio mėnesio, ir jūsų nueitą simbolinį atstumą. Prašome apsilankyti IBTA svetainėje, kur rasite registravimo ir (arba) pranešimo formą ir informaciją, kur siųsti nuotraukas. Praėjusiais metais didinome informuotumą apie smegenų auglius, simboliškai apeidami pasaulį beveik trylika kartų. Argi nebūtų puiku, jeigu 2015-aisiais mes nueitume dar toliau?

 

Pasiruoškite 2015 metų Tarptautinei informavimo apie smegenų navikus savaitei

9-oji Tarptautinė informavimo apie smegenų navikus savaitė vyks nuo sekmadienio, spalio 25 dienos iki šeštadienio, spalio 31 dienos. Būtų puiku, jeigu Jūs galėtumėte organizuoti veiklą, kuri padėtų didinti informuotumą apie smegenų auglius.

Tai gali būti eisena (žiūrėkite aukščiau), iškyla, informacinis seminaras, mokslinė konferencija arba pranešimas vietos žiniasklaidoje, atkreipiantis dėmesį į ypatingus sunkumus, su kuriais susiduria nuo smegenų auglio kenčiantys žmonės, ir poreikį į tai specialiai reaguoti ir dėti didesnes mokslinių tyrimų pastangas. Norėdami gauti išsamesnės informacijos apie Tarptautinę informavimo apie smegenų navikus savaitę, įskaitant dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, prašome apsilankyti čia.

Prašome užsiregistruoti/pranešti apie Jūsų Informavimo savaitę vykdomą veiklą, užpildydami šią formą.

 

Nepamirškite su mumis pasidalinti Jūsų organizacijos naujienomis!

Nuoširdžiai kviečiame visas su „IBTA“ bendradarbiaujančias smegenų vėžiu sergančių pacientų gydymu besirūpinančias organizacijas dalintis su mumis naujausia informacija. Prašome mums papasakoti, ką daro Jūsų organizacija, siekdama, kad smegenų vėžiu sergantiems pacientams būtų suteikta kuo geresnė priežiūra ir parama, o mes galėsime pasidalinti informacija apie Jūsų vykdomą veiklą šiame e-Naujienų portale, taip informuodami ir įkvėpdami kitus mūsų tarptautinės bendruomenės narius.

 

Ir kitos naujienos...

Operos dainininkas Dmitri Hvorostovsky atšaukia pasirodymus po galvos smegenų naviko diagnozės

Pasaulinio garso rusų baritono Dmitri Hvorostovsky interneto svetainėje paskelbtame oficialiame pranešime buvo paskelbta, kad dainininkui buvo diagnozuotas smegenų auglys. Kol jis bus gydomas, visi pasirodymai yra atšaukiami iki rugpjūčio pabaigos. Jis pranešė, kad liga jo balso nepažeidė ir jis „ir toliau labai optimistiškai žvelgia į ateitį“. Skaityti daugiau.

 

Glioblastomą nugalėjusi rašytoja išleido knygą, praėjus septyniolikai metų po diagnozės

1998 metais laisvai samdomai rašytojai Lisa Reisman buvo diagnozuota glioblastoma. Nepaisant to, praėjus 10 metų ji įveikė triatloną, o neseniai išleido knygą pavadinimu 5 mėnesiai, 10 metų, 2 valandos, kurioje ji aprašė savo kelionę. Skaityti daugiau (su vaizdo įrašu).

 

Vertė: "Vertimų Guru"

Redagavo: Gailė Byčienė

Šaltinis: http://theibta.org/news/