Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2015 metų birželio mėnuo Spausdinti

Pagrindinės naujienos

Tyrimai, pateikiantys naujas gliomos klasifikacijas, kurios galėtų padėti gydymo metu ir nustatyti prognozę

Du tyrimai, paskelbti New England Journal of Medicine (NEJM) įvardijo pagrindinius molekulinius skirtumus tarp įvairių glioma tipų. Vienas tyrimas analizavo duomenų rinkinius iš Vėžio genomo atlaso, siekiant padaryti išvadą, ar šešios labiausiai paplitusios žemesnės klasės gliomos formos gali būti efektyviai sugrupuotos į tris atskiras molekulines „aukščiausio laipsnio grupes“. Antrasis tyrimas, didelio masto genetinių skirtumų tarp įvairių rūšių gliomų analizė, nustatė, kad beveik visi (97%) navikų galėtų būti suskirstyti į vieną iš penkių molekulinių pogrupių, remiantis trijų genetinių žymeklių (1p/19q, IDH ir TERT promotorinių mutacijų) pagrindu. Šių tyrimų išvados gali padėti nustatyti tikslesnę prognozę ir priimti sprendimus dėl gydymo. Skaityti daugiau: NEJM vedamasis straipsnis/naujienų straipsnis.

Be to, neseniai žurnale Nature Communications paskelbtas tyrimas, kuris taip pat buvo atliktas remiantis Vėžio genomo atlaso duomenimis, nustatė, kad genas TCF12 mutuoja proporcingai anaplastinei oligodendrogliomai (7,5% tiriamųjų) ir yra susijęs su agresyviais navikais. Skaityti daugiau.

 

Ryškiausios „ASCO 2015” akimirkos

Žemiau yra aprašomos svarbiausios akimirkos iš 2015 m. Klinikinės onkologijos Amerikos bendruomenės metinio susirinkimo (ASCO 2015), įvykusio 2015 m. gegužės 29 - birželio 2 JAV, Čikagoje, McCormick Place. Išsamesnę apžvalgą galima rasti čia (tarpininkaujant Nacionalinei smegenų vėžio draugijai).

 

Inhibitoriai nivolumabas ir ipilimumabas glioblastomos atveju teikia vilčių

Tyrimo, kuriame dalyvavo 20 pacientų, rezultatai parodė, kad nivolumabas, vartojamas atskirai arba kartu su ipilimumabu, gali padidinti galimybę išgyventi pacientams, sergantiems pasikartojančia glioblastoma.

Nepageidaujamos reakcijos buvo panašios į tas, kurios buvo pastebėtos atlikus kitų vėžio formų tyrimus. Buvo pradėtas III fazės tyrimas, įvertinantis nivolumabo monoterapijos ir bevacizumabo gydymą atsinaujinančios glioblastomos atveju. Skaityti daugiau.

 

„Cabaret“ duomenys rodo, kad bevacizumabo („Avastin“) vartojimas ligai atsinaujinus neduoda naudos

2009 metais pradėto II fazės tyrimo („CABARET“) analizė parodė, kad iš 48 glioblastoma sergančių pacientų, kuriems po pirminio gydymo bevacizumabu, liga atsinaujino ir kurie buvo atsitiktinai atrinkti ir toliau vartoti bevacizumabą, galimybė išgyventi nepadidėjo. Skaityti daugiau.

 

Tyrimai parodė, kad anaplastinės gliomos atveju chemoterapija yra tokia pat veiksminga kaip ir radioterapija

Atlikus ilgalaikį III fazės klinikinį tyrimą, kurio metu buvo lyginama pradinė chemoterapija ir radioterapija, taikoma pacientams, kuriems neseniai buvo diagnozuota anaplastinė glioma, reikšmingo skirtumo tarp šių dviejų grupių išgyvenamumo atžvilgiu nebuvo pastebėta. Skaityti daugiau.

 

Galimai nustatytas genetinis žymuo anaplastinės astrocitomos prognozei nustatyti

Remiantis III fazės tyrimo (RTOG 9813), kuriame dalyvavo 301 pacientas, rezultatais, genas IDH1 gali būti žymuo anaplastinės astrocitomos prognozei nustatyti. Vidutinio išgyvenamumo rodiklis buvo 7,9 metai, esant mutavusiam IDH, o esant nepakitusiam IDH - 2,8 metų. Skaityti daugiau.

 

Pacientams, kurių smegenų metastazės yra ribotos, po spindulinės operacijos visoms smegenims taikoma spindulinė terapija gali neduoti teigiamų rezultatų

III fazės klinikinio tyrimo metu buvo nustatyta, kad visoms smegenims taikoma spindulinė terapija (WBRT) nepadidina galimybės išgyventi pacientams, kuriems yra diagnozuotos 1-3 mažos smegenų metastazės ir kuriems buvo atliekama spindulinė operacija. Pablogėjusi kognityvinė būklė dažniau pasireiškė pacientams, kuriems po spindulinės operacijos buvo taikoma spindulinė terapija, negu tiems pacientams, kuriems buvo atliekama tik spindulinė operacija. Vis dėlto visoms smegenims taikoma spindulinė terapija nepadėjo kontroliuoti navikų augimo. Skaityti daugiau.

 

„Celldex“ vakcina rindopepimutas („Rintega“) didina galimybę išgyventi

Atsitiktinių imčių II fazės (ReACT) bevacizumabo („Avastin“) ir rindopepimuto, kuris yra nukreiptas į mutuotą geną EGFRvIII, randamą apie 30% glioblastomos navikuose, parodė teigiamus rezultatus, apytiksliai 2 mėnesiais ilgesnį išgyvenamumo vidurkį, lyginant su pacientais, kurie vartojo vien tik bevacizumabą. Skaityti daugiau.

 

Išsamių tyrimų duomenų rinkinys patvirtina „Novocure“ „NovoTTF-100A“ („Optune“) klinikinę naudą

Pirmoji analizė tyrė 700 pacientų, kuriems neseniai buvo diagnozuota glioblastoma (GBM) ir kurie dalyvavo EF-14 III fazės tyrime, kuris buvo laikinai nutrauktas dėl ankstyvos sėkmės, nes buvo nustatyta padidėjusi galimybė išgyventi. Šie rezultatai buvo panašūs į rezultatus, gautus tyrimui įpusėjus (išgyvenamumo vidurkis: 19,4 ir 16,6 mėnesiai). Skaityti daugiau.

 

Daug žadantys rezultatai, gauti atlikus bandymus su „Agenus“ „Prophage“ vakcina, skirta glioblastomai gydyti

II fazės tyrimas, kuriame dalyvavo 46 neseniai glioblastoma susirgę pacientai, gydomi „Agenus“ „Prophage“ (autologine vakcina nuo vėžio) ir gaunantys standartinę priežiūrą, parodė vidutinį bendrą apytiksliai 24 mėnesių išgyvenamumą. Buvo nustatyta, kad didžiausią naudą gavo pacientai, kurių monocitų baltųjų kraujo kūnelių baltymas PD-L1 buvo mažiau išreikštas. Skaityti daugiau.

 

Nustatytas klinikinis „Karyopharm Therapeutics“ geriamo vaisto „Selinexor“ („KPT-330“) poveikis pasikartojančios glioblastomos atveju

Atlikus II fazės tyrimą (kuriame dalyvavo 16 pacientų, kuriems diagnozuota pasikartojanti glioblastoma, kurios negalima operuoti chirurginiu būdu, ir kurie buvo iš anksto gydomi temozolomidu ir radioterapija) buvo nustatyta, kad seleksinoras, XPO1 baltymo, esančio ląstelės branduolyje, inhibitorius, lėmė 13% bendrą reakcijos dažnį ir 38% ligos kontrolės normą. Skaityti daugiau (įmonės pranešimas spaudai).

 

Pasirodė žurnalas Brain Tumour!

Buvo išleistas nemokamas 2015 m. žurnalo Brain Tumour numeris, kurį netrukus savo pašto dėžutėse ras prenumeratoriai iš 111 šalių! Šių metų žurnalo leidimas žymi 10 metų IBTA sukaktį. Žurnale yra pateikiamos pacientų, slaugytojų, gydytojų, sveikatos priežiūros specialistų, slaugių ir pacientus remiančių organizacijų istorijos, taip pat pranešimai apie dvi IBTA organizuojamą veiklas, kurių tikslas yra skatinti informuotumą: „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“ ir Tarptautinė informavimo apie smegenų vėžį savaitė. Jį galite rasti čia ir užsisakyti, užpildydami formą internetu.

Taip pat nepamirškite organizuoti eisenos „Kovok su smegenų vėžiu, apeidamas aplink pasaulį“ ir veiklos per Tarptautinę informavimo apie smegenų vėžį savaitę (spalio 25-31 dienomis). Apsilankykite čia, norėdami gauti daugiau informacijos.

 

Gydymo naujienos

Senyvi glioblastoma sergantys pacientai: veiksniai, susiję su didesne galimybe išgyventi

PLoS ONE žurnale paskelbtas retrospektyvinis tyrimas nustatė, kad keli veiksniai yra susiję su padidėjusia galimybe išgyventi pacientams, kuriems yra daugiau nei 80 metų ir kuriems buvo neseniai diagnozuota glioblastoma. Iš 58 pacientų, kuriems buvo atlikta chirurginė rezekcija (siekiant atlikti maksimalią rezekciją) padidėjusi galimybė išgyventi buvo susijusi su amžiumi: geresni funkciniai gebėjimai prieš operaciją (Karnofsky fizinio aktyvumo būklė (KPS)), po operacijos atlikta radioterapija arba radioterapija su chemoterapija ir EGFR ir p53 žymenų nebuvimas. Skaityti daugiau.

 

Tyrimas nustatė, kad mažesnis gliukozės kiekis kraujyje lemia didesnę galimybę išgyventi glioblastomos pacientams

Retrospektyvinis pacientų duomenų tyrimas nustatė, kad mažesnis gliukozės kiekis kraujyje (≤6,3 mmol/L, svertinis vidurkis pagal laiką) yra nepriklausomai susijęs su ilgesniu bendro išgyvenimo rodikliu sergant glioblastoma, kai pacientas yra gydomas radiacija ir temozolomidu (16 ir 13 mėnesių išgyvenamumo vidurkis). Autoriai teigia, kad gliukozės kiekio kraujyje kontrolę tarp glioblastoma sergančių pacientų reikėtų ištirti detaliau. Skaityti daugiau.

 

Atsinaujinusi meningioma: antiangiogeninio gydymo vaidmuo

Žurnale Current Treatment Opinions in Neurology Matthias Preusser ir Christine Marosi (Austrija) apžvelgia antiangiogeninių vaistų (t.y. bevacizumabo, sunitinibo ir vatalinibo) vartojimą po operacijos pasikartojančių meningiomų atveju. Autoriai svarsto būsimų mokslinių tyrimų būdus gydyti meningiomas turinčias piktybinių navikų požymių. Skaityti daugiau (už visą straipsnį reikia mokėti).

 

Tyrimų apžvalga

Nustatyti galimi glioblastomos kamieninių ląstelių tyrimo objektai

Žurnale Cell Reports paskelbtame tyrime buvo nustatyti ląsteliniai procesai, nepaprastai svarbūs glioblastomos kamieninėms ląstelėms (GSCs), kurios išsivysto į navikus. Šios navikus formuojančios ląstelės, „valdančios“ augantį naviką, priklauso nuo baltymo CDC20, kuris ateityje galėtų būti tyrimų objektu. Skaityti daugiau.

 

Tyrimas atskleidė, kad transporto priemonių sukeltos taršos poveikis gali būti susijęs su vaikų smegenų augliais

Remdamiesi vėžio registro 2001-2009 metų duomenimis mokslininkai iš JAV, Teksaso, Hiustono, nustatė, kad vaikams, gyvenantiems vietovėse, kuriose su transporto priemonėmis susijusių oro teršalų (1,3-butadieno ir dyzelino kietųjų dalelių) koncentracija yra didelė, dažniau pasireiškia astrocitoma ir meduloblastoma. Skaityti daugiau (santrauka).

 

Glutamo rūgšties išsiskyrimas piktybinės gliomos atveju susijęs su padidėjusiu priepuolių skaičiumi ir mažesne išgyvenimo galimybe

Žurnale Science Translational Medicine paskelbtame tyrime yra teigiama, kad glutamo rūgšties išsiskyrimas dėl padidėjusio glutamo rūgšties pernešėjo aktyvumo gali būti atsakingas už priepuolius ir pablogėjusią kai kurių piktybine glioma sergančių pacientų būklę. Apytiksliai pusė vėžio mėginių parodė labiau išreikštą SLC7A11 geną, kuris koduoja glutamo rūgšties pernešėjo dalį, taip pat tokie navikai augo greičiau, sukėlė priepuolius ir sutrumpino bendrą išgyvenimo trukmę, lyginant su augliais, kuriuose šis genas nebuvo toks išreikštas. Skaityti daugiau.

 

Smegenų vėžio bendruomenės naujienos

Kvietimas pacientams, siekiant padėti vykdyti tolesnius tyrimus

Kaip teigia Anna Wagstaff žurnale Cancer World, pacientų šalininkai vis labiau įsitraukia į vėžio tyrimų organizavimą, tačiau reikia padaryti daug daugiau. Jos straipsnis įvardija „Top 10“ smegenų auglio tyrimų prioritetų, kuriuos neseniai nustatė Jungtinėje Karalystėje įkurta „James Lind sąjungos Neuroonkologijos prioritetų nustatymo partnerystė“, prie to prisidėjus pacientams, slaugytojams, gydytojams ir mokslininkams. Skaityti daugiau.

 

Savanoriams smegenų vėžio srityje įteikti apdovanojimai

Kanberoje gyvenantis Denis Strangman (vienas iš Australijos smegenų navikų sąjungos (BTAA) įkūrėjų ir buvęs IBTA pirmininkas ir vienas iš įkūrėjų) buvo apdovanotas Australijos medaliu (AM) ir įtrauktas į Karalienės pagyrimų sąrašą gimtadienio proga, taip įvertinant jo darbą skleidžiant žinias apie smegenų navikus. Skaityti daugiau.

 

Pencer smegenų vėžio centras (Kanada, Torontas) pagerbė Jennifer Gouchie, Susan Marshall ir Femma Norton ir suteikė joms Guy Morrison metų savanorio titulą. Trys moterys buvo Kanados smegenų navikų organizacijų sąjungos (CABTO) varomoji jėga ir daug metų dirbo, spręsdamos su smegenų vėžiu susijusias problemas. Skaityti daugiau.

 

Nepamirškite su mumis pasidalinti Jūsų organizacijos naujienomis!

Nuoširdžiai kviečiame visas su „IBTA“ bendradarbiaujančias ir smegenų vėžiu sergančių pacientų gydymu besirūpinančias organizacijas dalintis su mumis naujausia informacija. Prašome mums papasakoti, ką daro Jūsų organizacija, siekdama, kad smegenų vėžiu sergantiems pacientams būtų suteikta kuo geresnė priežiūra ir parama, o mes galėsime pasidalinti informacija apie Jūsų vykdomą veiklą šiame e-Naujienų portale, taip informuodami ir įkvėpdami kitus mūsų tarptautinės bendruomenės narius.

 

Ir kitos naujienos ...

Pacientų ir slaugytojų gyvenimo kokybės tyrimas

Londono ekonomikos mokykla vykdo mokslinių tyrimų projektą, kuriuo siekiama tobulinti metodus, kuriuos taikant yra svarstoma, ar reikia pavirtinti tam tikrus naujus vaistus ir gydymo būdus nacionalinėse sveikatos priežiūros sistemose (tai vadinama Sveikatos technologijų vertinimu). Pacientai ir jų slaugytojai iš Europos, Šiaurės Amerikos, Australijos ir Japonijos/Korėjos kviečiami užpildyti penkių minučių apklausą apie savo gyvenimo kokybę. Pacientų apklausa/Slaugytojų apklausa. (Vyksta iki 2015 m. liepos 17)

 

Randas, kuris po smegenų auglio operacijos atrodo kaip užtrauktukas

38-metų vyras nusprendė „parodyti kitiems, kad iš ligos galima pasijuokti“, padarydamas savo po meduloblastomos rezekcijos likusį randą panašų į užtrauktuką. Pakaušyje esančio rando apačioje jis įstatė užtrauktuko galvutę, kol jam nebuvo pašalintos chirurginės kabės. Jis sako, kad tai „privertė visus nusišypsoti!” Skaityti daugiau.

 

„Vakar visi mano rūpesčiai atrodė tokie tolimi...“

Buvęs profesionalus 33 metų amžiaus gitaristas Anthony Kulkamp Dias skambino gitara ir dainavo dainas, tokias kaip grupės „The Beatles“ „Yesterday“, per smegenų auglio operaciją Brazilijoje, Santa Katarinoje, Nossa Senhora da Conceição. Operacija buvo atliekama pacientui nemiegant, kad chirurgai nepažeistų už jutimą, judėjimą ir kalbėjimą atsakingų sričių. Skaityti daugiau (su vaizdo įrašu).

 

Vertė: "Vertimų Guru"

Redagavo: Gailė Byčienė

Šaltinis: http://theibta.org/news/