Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2015 metų balandžio mėnuo Spausdinti

Sergančiųjų galvos smegenų navikais bendruomenės naujienos

Denis Lacombe paskirtas naujuoju EORTC organizacijos generaliniu direktoriumi

Europos vėžio tyrimų ir gydymo organizacija (EORTC) paskelbė apie daktaro Denis Lacombe paskyrimą generaliniu direktoriumi. Džiaugiamės dėl daktaro Lacombe ir linkime jam visokeriopos sėkmės einant naująsias pareigas. Laukiame, kada pradėsime su juo dirbti, o taip pat nuoširdžiai dėkojame buvusiai generalinei direktorei, Françoise Meunier, už daugelį nuostabių pasiekimų organizacijos valdymo metu. Skaityti daugiau.

 

Miršta neurochirurgas ir galvos smegenų navikų tyrėjas daktaras Andrew Parsa

Su giliu liūdesiu pranešame apie JAV Šiaurės vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokyklos neurologinės chirurgijos pirmininko daktaro Andrew Parsa mirtį.

Pasižymėjęs neurochirurgas, mokslininkas ir tyrėjas, daktaras Parsa, balandžio 13-ąją dieną, sulaukęs 48 metų amžiaus, netikėtai numirė. Jo darbas ir atsidavimas galvos smegenų navikų tyrimams yra pripažintas tarptautiniu mastu ir jo bus labai ilgimasi. Reiškiame užuojautą daktaro Parsa šeimai, draugams ir kolegoms. Skaityti daugiau.

 

Galvos smegenų navikų ekspertas paskelbtas Didžiosios Britanijos vėžio tyrimų centro pirmininku

Vaikų galvos smegenų navikų specialistas, profesorius Richard Gilbertson, buvo paskirtas būsimu Li Ka Shing onkologijos katedros gavėju Kembridže ir Kembridžo vėžio centro direktoriumi Didžiojoje Britanijoje nuo 2015 m. rugpjūčio mėnesio. Šiuo metu Gilbertsonas yra Šv. Judo vaikų tiriamosios ligoninės Memfyje, JAV, Mokslinio ir visapusio vėžio centro (angl. „Scientific and Comprehensive Cancer Centre“) direktorius, vykdantysis viceprezidentas, galvos smegenų navikų tyrimų sektoriaus direktorius ir yra Lillian R. Cannon katedros gavėjas. Skaityti daugiau.

 

 

Gydymo naujienos

Ieškoma įrodymais pagrįsto gydymo pagyvenusiems glioblastomos pacientams

Šio mėnesio „JAMA Oncology“ žurnale skelbiama, kad atliekant pagyvenusių glioblastomos pacientų gydymo tyrimus buvo pagrįsti monoterapijos gydant temozolomidu arba hipofrakcionuotos radioterapijos gydymo metodai. Tyrimų analizė taip pat rodo, kad pagyvenusiems pacientams, serganties navikais su denatūruoto MGMT geno aktyvatoriaus būsena, gydymas temozolomidu yra naudingesnis nei radioterapija. Šios sisteminės apžvalgos autoriai pažymi, kad reikia atlikti daugiau geros kokybės klinikinių tyrimų. Skaityti daugiau.

 

Kitoje sisteminėje pagyvenusių glioblastomos pacientų tyrimų apžvalgoje, paskelbtoje Tarptautiniame radiacinės onkologijos žurnale • Biologija • Fizika (Raudonasis žurnalas), nustatyta, kad hipofrakcionuota ir standartine frakcionuota radioterapija gydomų pacientų bendras išgyvenamumo lygis būdavo panašus kaip gydant temozolomidu, nors, norint tiesioginio palyginimo, reikia atlikti atsitiktinių imčių tyrimą. Skaityti daugiau (konspektas).

 

Tyrimai rodo geresnius glioblastomos pacientų, kuriems vykdoma antroji rezekcija, išgyvenamumo rezultatus

Pasaulinės neurochirurgijos žurnale „World Neurosurgery“ išleistos 98 progresnės glioblastomos pacientų retrospekcinės analizės rezultatai parodė, kad vykdoma antroji progresijos operacija yra susijusi su ilgesniu išgyvenamumu (18,9 mėnesių palyginti su 14,8 mėnesių). Skaityti daugiau (konspektas).

 

Tyrimo išvados parodo, kad mažo laipsnio gliomos pacientų priepuolių kontrolė po gydymo chemoterapija ir radioterapija yra geresnė

Priepuolių kontrolės po mažo laipsnio gliomos antinavikinio gydymo sisteminė apžvalga parodė, kad ir po chemoterapijos, ir po radioterapijos sumažėja priepuolių kiekis – net jei MRI skenografijos lieka nepakitusios. Neuroonkologijos žurnale „Neuro-Oncology“ paskelbto tyrimo autoriai pateikia išvadas, kad priepuolių kiekio sumažėjimas gali būti laikomas šių pacientų navikų reakcijos į gydymą ženklu. Skaityti daugiau (konspektas).

 

Didžiojoje Britanijoje bus statomi penki protonų spindulių terapijos centrai

Protonų spindulių terapija – tai technologija sukurta siekiant sumažinti nepageidaujamą audinio žalą, kurią sukelia kitų formų spindulinė terapija, ir paskiriama kai kurioms galvos smegenų navikų rūšims gydyti. Naujai susikūrusi bendrovė „Proton Partners International Ltd.“ paskelbė planuojanti atidaryti pirmąjį protonų spindulių terapijos centrą Didžiojoje Britanijoje. Trys centrai bus statomi Kardife, Londone ir Nortumberlande, kurių pirmojo atidarymas numatomas 2017-aisiais. Skaityti daugiau. Šios infrastruktūros papildys du protonų spindulių terapijos centrus, kuriuos Didžiosios Britanijos Sveikatos departamentas stato Universiteto kolegijos ligoninėje Londone ir Christie ligoninėje Mančestertyje, ir kurie pradės veikti 2018-isiais. Skaityti daugiau (žiūrėti vaizdo įrašą).

 

Mokslinių tyrimų apžvalga

Sukurta „mitochondrinė išmanioji bomba“ galvos smegenų navikams gydyti

Tyrėjai Hiustone, Teksase, JAV, sukūrė vaistą, skirtą atrankos būdu nusitaikyti į mitochondriją piktybinėse gliomos ląstelėse. Mišinys, pavadintas MP-MUS, susijungia su mitochondriniu MAO-B – fermentu, kurio dažniau pasitaiko gliomos ląstelėse – kur jis transformuojasi iš „provaisto“ į aktyvų, ląstelei toksišką vaistą. Laukiama tolesnio vaistų bandymo su gyvūnais paskelbimo. Skaityti daugiau.

 

Identifikuoti pagrindiniai fermentai sudarantys sąlygas glioblastomos ląstelių augimui

Žurnale „Nature“ publikuojamame tyrime identifikuojami esminiai ląstelių procesai (glicino ir serino metabolizmas), leidžiantys glioblastomos ląstelėms išlikti deguonimi prastai aprūpinamose smegenų srityse. Tyrėjai nustatė, kad dėl fermento SHMT2 (mitochondrinio serino hidroksimetiltransferazės) sulaikymo glioblastomos ląstelių poaibis tampa pažeidžiamesnis ir tai galėtų tapti taikiniu ateities gydymo metodams. Skaityti daugiau.

 

Epilepsijos vaistas sulfasalazinas gali „pagaląsti“ Gama peilį

Žurnale „Oncogene“ publikuojamame tyrime daroma prielaida, kad sulfasalazinas gali pagerinti glioblastomos Gamos peilio radiochirurgijos veiksmingumą. Eksperimentuose su žiurkių gliomos audiniu daroma prielaida, kad šios rūšies radioterapijos metu vaistas padidina naviko ląstelių jautrumą. Skaityti daugiau (konspektas).

 

Sukurtos aukso nanodalelės, kurios „išjungs“ glioblastomos ląsteles

Remiantis žurnalo „Genes and Development“ publikuojamu tyrimu buvo sukurta ir su pelėmis išbandyta sferinė nukleino rūgšties (SNA) aukso nanodalelė padengta mRNA molekule (miR-182), kuri nuslopina specifinius genus glioblastomos ląstelėse. Atlikti eksperimentai parodė, kad SNA dalelės sėkmingai perėjo kraujo-smegenų barjerą ir sukėlė naviko ląstelės mirtį. Skaityti daugiau.

 

IBTA naujienos

2015 m. žygis aplink pasaulį prieš galvos smegenų navikus – žygio registravimas ir ataskaitos pateikimas

Labai dėkojame visoms organizacijoms visame pasaulyje, kurios jau pranešė mums apie šiais metais vykstančius žygius ir užsiregistravo paaukoti savo simbolinį žygių kilometražą IBTA projektui „Žygis aplink pasaulį prieš galvos smegenų navikus“. Laukiame daugiau registracijų. Taip pat norime gauti visą informaciją apie žygius vykusius nuo sausio mėnesio ir simbolinio šių žygių kilometražo „auką“. Apsilankykite IBTA svetainėje, kurioje rasite žygio registracijos ir / arba ataskaitos formą bei nuorodą, kur siųsti nuotraukas. Labai tikimės, kad viršysime nuostabius praėjusiųjų metų pasiekimus, kuomet didindami informuotumą apie galvos smegenų navikus apžygiavome aplink pasaulį beveik 13 kartų!

 

Pacientų advokatūros naujienos

Galvos smegenų naviko patarėjai dalyvauja renginyje „Head to the Hill“

Nacionalinė galvos smegenų navikų bendrija (JAV) 2015 m. gegužės 4–5 dienomis Vašingtone, Kolumbijos federacinėje apygardoje, JAV, rengia savo kasmetinį advokatūros renginį „Head to the Hill“. Dviejų dienų renginio metu vyks advokatūros mokymai ir teisės vizitai ant Kapitolijaus kalvos. Sužinokite daugiau čia.

 

Prasideda JAV informavimo apie galvos smegenų naviką mėnuo

Gegužė – tai informavimo apie galvos smegenų naviką mėnuo JAV, kuomet šalies mastu vyks lėšų rinkimo ir informavimo renginiai. Informacijos apie tai, kaip dalyvauti ir suteikti paramą, galite gauti iš daugelio JAV įsikūrusių galvos smegenų navikų ir vėžio labdaros įstaigų bei organizacijų. Paramos, advokatūros ir informacijos organizacijų sąrašą rasite IBTA interneto svetainėje čia.

 

Seras Martin Narey – būsimas Galvos smegenų navikų labdaros organizacijos pirmininkas

Galvos smegenų navikų labdaros organizacija (Didžioji Britanija) paskelbė, kad jų naujasis patikėtinių pirmininkas yra Seras Martin Narey – buvęs Barnardo labdaros organizacijos generalinis direktorius ir Anglijos bei Velso Kalėjimų tarnybos generalinis direktorius. Skaityti daugiau.

 

Galvos smegenų navikų bendrijos (Singapūre) įsteigėja laimi Paciento ir slaugytojo įkvėpimo apdovanojimą

Galvos smegenų navikų bendrijos (Singapūre) įsteigėja ir galvos smegenų naviką išgyvenusi Melissa Lim – viena iš 23 pacientų, kurie buvo pripažinti Singapūro Paciento ir slaugytojo įkvėpimo apdovanojimui 2015. Apdovanojimais, kuriuos suorganizavo „SingHealth Duke-NUS“ universitetinis medicinos centras, pagerbiami asmenys, kurie pasižymėjo drąsa, gebėjimu greitai atgauti jėgas ir pozityvumu. Skaityti daugiau.

 

Politikos ir direktyvų naujienos

Išleistos pirmosios Indijos direktyvos dėl galvos smegenų navikais sergančių vaikų

Indijos neuroonkologijos bendrija (ISNO) išleido direktyvas dėl vaikų galvos smegenų navikų gydymo. Konkrečiai pagal Indijos pacientų demografiją, genetiką ir prieinamus išteklius pritaikytos direktyvos buvo išleistos pastarosios ISNO metinės konferencijos metu Kočyje, Indijoje. Skaityti daugiau.

 

Bendrovių naujienos

Pateikiama ataskaita apie glioblastomos pacientų personalizuotos imunoterapijos DCVax-L išgyvenamumo duomenis

Bendrovė „Northwest Biotherapeutics, Inc.“ paskelbė, kad 51 glioblastomos paciento, gydyto DCVax-L metodu, išgyvenamumo duomenys yra geresni nei tikėtasi. Šie pacientai turėjo būti nuolat vykstančios gydymo metodo III fazės bandymų dalimi, tačiau po standartinių terapijų (rezekcijos ir 6 savaičių trukmės chemo-radioterapijos) patyrė ankstyvą navikų ataugimą. Skaityti daugiau (pranešimas spaudai).

 

II fazės bandymų duomenys rodo, kad išgyvenamumo rezultatai geresni atsinaujinančią glioblastomą gydant VB-111 ir „bevacizumab“ (Avastin) vaistų deriniu nei gydant vien „bevacizumab“ vaistais

Tarpiniai nuolat vykstančios 2 tyrimo fazės rezultatai rodo, kad atsinaujinančia glioblastoma sergančių pacientų, kurie buvo gydomi vien VB-111 ir pakaitomis „bevacizumab“ vaistais bendrieji išgyvenamumo rezultatai buvo kur kas geresni nei pacientų, kurie buvo gydomi VB-111, o vėliau - „bevacizumab“ monoterapija. Skaityti daugiau.

 

Japonijoje patvirtintas „Novocure“ bendrovės prietaiso „NovoTTF-100A“ („Optune“) naudojimas

Japonijos sveikatos, darbo ir gerovės ministerija (MHLW) patvirtino „NovoTTF-100A“ atsinaujinančios glioblastomos gydymo sistemą. Nuolatiniam dėvėjimui sukurto „NovoTTF-100A“ prietaiso, skleidžiančio žemo intensyvumo, kintamosios elektros srovės lauką, naudojimas prieš tai buvo patvirtintas JAV (prekės ženklu „Optune“), Europos Sąjungoje, Šveicarijoje, Australijoje ir Izraelyje. Skaityti daugiau (bendrovės pranešimas spaudai).

 

Priskyrimas retiesiems vaistams suteiktas „Nascent Biotech“ bendrovės vaistams „Pritumumab“

JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) priskyrė „Nascent Biotech Inc.“ bendrovės sukurtą antikūniais paremtą glioblastomos gydymo metodą „Pritumumab“ retiesiems vaistams. Pranešama, kad Japonijoje vykdomo tyrimo II fazės reakcijos į vaistą procentinis dydis yra 25–30 % (bendrovės interneto svetainė). Skaityti daugiau.

 

Ir kitos naujienos...

I fazės polioviruso bandymai televizijoje transliuojami populiariausiu metu

Nuolat vykstančio glioblastomos gydymui genetiškai sukonstruoto poliviruso tyrimo I fazės trijų klinikinio tyrimo savanorių pažangos ir pasveikimo istorija buvo transliuojama JAV televizijos programoje „60 minučių“ (kovo 29 d.). Visą laidą galima peržiūrėti internete, o nepriklausomą laidos recenziją galima perskaityti čia.

 

Galvos smegenų naviką išgyvenęs paauglys dabar įgyvendina savo krepšinio svajonę

Prieš penkerius metus Kevinui Massey, moksleiviui iš Kentukio, JAV, buvo diagnozuotas galvos smegenų navikas. Diagnozavus, kad jam liko „keli mėnesiai“, paauglį ligoninėje aplankė John Caliparis – jo mėgstamiausios krepšinio komandos „Kentucky Wildcats“ treneris. Dabar dvidešimtmetis Kevinas dirba komandos studentų vadybininku ir sako, kad Calipario apsilankymas jam suteiktė gyvenimo tikslą. Naujausiuose interviu jis kalba apie savo kelionę. Skaityti daugiau. Peržiūrėti vaizdo įrašą.

 

Artimiausios gegužės mėnesio konferencijos

Sekite naujausias mokslo konferencijas ir renginius IBTA svetainės konferencijų puslapyje čia. Toliau pateikiamas artėjančių renginių sąrašas:

 

Gegužė

83-iasis AANS metinis mokslinis susirinkimas „Neurochirurgijos pamatiniai principai“

2015 m. gegužės 2–6 d.

Vašingtonas, Kolumbijos federacinė apygarda, JAV

 

3-ioji dvimetė vaikų neuroonkologijos mokslo pagrindų ir pritaikymo konferencija

2015 gegužės 7–8 d.

San Diegas, Kalifornija, JA

 

„IV Congresso Internacional de Neuro-Oncologia“ (antrasis „Satellite SNOLA“ susirinkimas)

2015 gegužės 8–9 d.

Sao Paulo, Brazilija

 

Smegenų vėžio tyrimų pažanga

2015 m. gegužės 27–30 d.

Vašingtonas, Kolumbijos federacinė apygarda, JAV

 

Galvos smegenų navikų konferencija „Braintumor Berlin 2015“

2015 m. gegužės 28–29 d.

Berlynas, Vokietija

 

2015 ASCO metinis susirinkimas

2015 m. gegužės 29–birželio 2 d.

Čikaga, Ilinojus, JAV

 

Praneškite mums, jei žinote apie su galvos smegenų naviku susijusią konferenciją, įskaitant bet kokias pacientų konferencijas, kurių dar nepaminėjome IBTA interneto svetainėje.

 

 

Balandžio mėnesio kvietimas teikti anotacijas

18-asis ECCO–40-asis ESMO Europos vėžio kongresas: tarpdiscipliniškumo stiprinimas

2015 m. rugsėjo 25–29 d.

Viena, Austrija

Galutinė anotacijos pateikimo data: 2015 m. balandžio 28 d. Skaityti daugiau.

 

15-asis Pasaulinės neurochirurginių bendrijų federacijos (WFNS) tarpinis susirinkimas

2015 m. rugsėjo 8–12 d.

Roma, Italija

Galutinė anotacijos pateikimo data: 2015 m. balandžio 30 d. Skaityti daugiau.

Švietimo dotacijos jauniems neurochirurgams: galutinė paraiškos pateikimo data 2015 m. balandžio 30 d. Skaityti daugiau.

 

Vertė: "Vertimų Guru"

Redagavo: Gailė Byčienė

Šaltinis: http://theibta.org/news/