Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2014 metų gegužės mėnuo Spausdinti

Gydykite kai kurias nedidelio laipsnio gliomas (LGG) kitaip: Per pristatymą Amerikos vėžio tyrimų asociacijos (AACR) kasmetiniame susitikime tyrėjai nurodė: „Remdamiesi integruota genomo, transkriptomo, metilomo ir proteomo analize, mes parodėme, kad LGG natūraliai skirstosi į tris atskiras grupes, kurių laipsnius ir histologijas mes kruopščiai išanalizavome. Svarbu tai, kad mes nustatėme potipį su į LGG panašia histologija, bet molekuliniu GBM profiliu, kas rodo, kad šiems pacientams galima užtikrinti GBM priežiūros standartą, lydinčiąją radioterapiją ir temozolomidą. Mes siūlome peržiūrėti LGG klasifikaciją remiantis IDH1/IDH2 mutacijos ir 1p/19q ištrynimo būsena.“ Komentaras: Iki šiol bendram LGG smegenų navikų gydymo būdui nebūdavo automatiškai taikomos glioblastomai (GBM) nustatytos terapijos. Šio naujo pasiūlymo, paremto Vėžio genomo (TCGA) smegenų navikų tyrimų duomenimis, galima pakeisti klinikinę praktiką.

 

Pacientų, kuriems atliekama kraniotomija, skausmo kontrolė: Per vieną neseniai įvykusio Kasmetinio mokslinio AANS (Amerikos neurochirurgų asociacijos) susitikimo pristatymą buvo perskaitytas pranešimas, kad acetaminofeno IV formuluotė gali būti saugus, galingas, neopioidinis pacientų, kuriems atliekama kraniotomija, skausmo kontrolės variantas.

 

Svarbios datos: Santraukas, priimamas į Amerikos klinikinės onkologijos draugijos (ASCO) kasmetinį mokslinį susitikimą rasite gegužės 14 dieną ASCO tinklalapyje. IBTA bus pristatyta kombinuotoje ASCO remiamoje pacientų pagalbos dalyje (#3005). Aplankykite mūsų savanorius ir prisistatykite. IBTA dalyje rasite 2014 metų žurnalo Brain Tumour kopijas. Daugiau apie žurnalą žr. šių elektroninių naujienų gale.

Santraukų pateikimo Azijos neuroonkologijos draugijos (ASCO) konferencijai, kuri įvyks Stambule rugsėjo 11-14 dienomis, galutinis terminas yra gegužės 16 diena. Išankstinės registracijos galutinis terminas yra liepos 4 diena.

Difuzinių vidinių tiltinių gliomų (DIPG) bendradarbiai organizuoja visų DIPG bendradarbių partnerių ir perspektyvinių organizacijų fondo susitikimą specialiu kvietimu; jis įvyks gegužės 17-18 dienomis Šarlotėje, Šiaurės Karolinoje, JAV.

Kasmetinio Britanijos neuroonkologijos draugijos susitikimo, kuris įvyks liepos 9-11 dienomis, registracijos ir apgyvendinimo paketo galutinis terminas yra gegužės 24 diena.

Dalyvavimo James Lind aljanso (JLA) neuroonkologijos prioritetinės srities partnerystės (PSP) apžvalgoje, per kurią bus nagrinėjami pagrindiniai dešimt tyrimų klausimų, susijusių su smegenų ir stuburo navikais, galutinis terminas pratęstas iki gegužės 31 dienos. Buvo sudaryta JLA PSP neuroonkologijos grupė, kuri turėjo skatinti tyrimus, atsakančius į svarbiausius klausimus žmonėms, kurie gyvena su tokiais navikais arba dėl jų rūpinasi. Apklausa pradėta Jungtinėje Karalystėje, bet gali dalyvauti žmonės iš viso pasaulio.

Neuroonkologijos draugijos (SNO) santraukų pateikimo galutinis terminas yra birželio 9 diena.

Europos neuroonkololgijos asociacijos (EANO) susitikimo ankstyvosios registracijos data yra birželio 15 diena.

Septynių SNO kelionės stipendijų, skirtų pareiškėjams ne iš Šiaurės Amerikos, pareiškimų kasmetiniam ASM padavimo galutinis terminas yra liepos 1 diena. Patikrinkite SNO tinklalapio tarptautinio paslaugų centro skyrių.

 

5-ALA ar iMRI: Pranešimas, pristatytas pastarajame AANS (Amerikos neurochirurgų asociacijos) kasmetiniame moksliniame susitikime, leido padaryti išvadą, kad norint aptikti infiltruojančius navikus, 5-ALA (5 amniolevulino rūgšties fluorescenciją) pranašesnis nei Gd-DTPA sustiprintas iMRI (operacinis MRI) tiek jautrumo, tiek specifiškumo atžvilgiu. Komentaras: Būsimame IBTA Brain Tumour žurnale bus profesoriaus Walter Stummer (Vokietija) straipsnis apie 5-ALA ir apie tai, kaip reikia atkreipti dėmesį į tai, kad produktas patvirtintas Europoje, bet ne FDA JAV. (Dėl žurnalo kopijos galite kreiptis per internetinę formą IBTA tinklalapyje www.theibta.org)

 

Jungtinės Karalystės sveikatos priežiūros institucija prisiima atsakomybę: Jungtinės Karalystės gyventoja, kuri buvo 2009 metais išrašyta iš ligoninės namo neatlikus skenavimų, norint įsitikinti, kad ji turi smegenų naviką, o po to apalpo, buvo paguldyta į ligoninę ir jai buvo aptiktas smegenų navikas, gavo tarpinį £100,000 (maždaug $169,000 USD) mokėjimą su priežiūros paketo perspektyvomis. Hampšyro ligoninių NHS fondas iš pradžių atsisakė prisiimti atsakomybę, bet praėjus daugeliui savaičių iki tol, kol byla pateko į teismą, prisiėmė 90 proc. atsakomybės; tai įvyko po penkerių metų, 2014 metais.

 

I-Spy 2 bandymas: Neseniai buvo diskutuojama apie galimą I-Spy 2 bandomojo modelio moterims, kurioms neseniai diagnozuotas didelės rizikos krūties vėžys, metodikos pritaikymą naujų terapijos būdų bandymui su turinčiais smegenų navikus. Prie krūties vėžio gydymo metodų priskiriamas daugelio kompanijų daugelio vaistų testavimas. Anot paaiškinimo I-Spy 2 tinklalapyje: „Nors tradiciškai pirmiau operuojama, o po to taikoma chemoterapija, dabar chemoterapija dažnai skiriama prieš operuojant, ir ji vadinama neoadjuvantine chemoterapija.  Tyrimai parodė, kad nėra esminio išgyvenimo skirtumo, ar chemoterapija skiriama prieš, ar po operacijos.“ Komentaras – Esminis skirtumas tarp krūties vėžio scenarijaus ir piktybinio smegenų naviko scenarijaus, nes smegenų navikai gali greitai daugintis, ir jeigu bus delsiama išpjauti smegenų naviką, kiekvienoje situacijoje reikia etiškai subalansuoti delsimo pavojus.

 

Smegenų metastazės: 352 krūties vėžiu sergančių pacienčių retrospektyvinė analizė parodė, kad ekstrakranialinių metastazių ir neigiamo ER būsena parodė esant beveik 50% riziką, kad atsiras smegenų metastazių.

 

Herbalife ir smegenų navikai: ABC News iš JAV ištyrė Niujorko Herbalife platintojo pareiškimą dėl dietos ir maistinių produktų, kai smegenų naviką turinčiai moteriai tariamai išnyko simptomai pradėjus vartoti Herbalife produktus. Kompanijos vadovai teigia draudžiantys tokią taktiką. Televizijos reportažą galima pamatyti čia, bet tai gali tik JAV gyventojai.

 

Sunkiai sergančių partnerių skyrybų rizika: Mičigano universiteto (JAV) tyrėjas nustatė, kad partneriui sunkiai susirgus (įskaitant vėžį), iširo iš viso 31 proc. šeimų, kuriose vienas partneris buvo vyresnis nei 50 metų. Bet ši tikimybė auga, kai sunkiai suserga žmona, o ne vyras. Komentaras – Smegenų navikų draugijoje sklando daug nepagrįstos informacijos apie yrančias santuokas (nebūtinai tik tarp „vyresnių“ žmonių) diagnozavus smegenų naviką, bet mes nežinome tyrimų, kurie būtų sukoncentruoti į šia liga sergančius žmones.

 

Paauglių augimas ir gliomos rizika: JAV tyrėjai per pristatymą Amerikos vėžio tyrimų asociacijai (AACR) nedrąsiai pareiškė, kad jaunuoliai, nustoję augti 19 metų ar vėliau, beveik du kartus dažniau susidūrė su gliomos rizika nei tie, kurie nustojo augti 15 metų ar anksčiau. Jie pabrėžia, kad reikalingi tolesni tyrimai.

 

Tėvai kaip slaugai: 270 JAV ir Kanados tėvų, kurių vaikai sunkiai serga (įskaitant vėžį), tyrimas parodė, kad jie augo kaip asmenybės tose srityse, kurios yra susijusios su kitais, asmenine stiprybe, gyvenimo vertinimu ir dvasiniu pasikeitimu, nors dar tikisi iššūkių darbe ir su slauga susijusių išlaidų. Jie vidutiniškai praleido 62 valandas per savaitę, vykdydami slaugų pareigas.

 

Kardiologai ir smegenų navikai: Tyrėjas iš Izraelio pristatė atnaujintą informaciją intervencinės kardiologijos susitikime Argentinoje apie smegenų ir kaklo navikus, kurie atsiranda gydytojams, veikiamiems jonizuojančios spinduliuotės laboratorijoje. Dvidešimt šeši iš trisdešimties atvejų buvo galvos kairėje pusėje – ši pusė nukreipta į radiacijos šaltinį. Komentaras – Teigiamas ryšys nėra naujas, bet paaiškėjo, kad dar nedaug atlikta, kad būtų ištirtas teigiamas ryšys.

 

Indijoje pašalintas didžiulis navikas: Delio G.B. Pant ligoninės neurochirurgas pašalino didžiulį smegenų naviką (15 cm x 7 cm x 7 cm) iš 20-mečio iš Utar Pradešo smegenų. Šis atvejis tikrai pateko į (Indijos) Limca rekordų knygą.

 

Smegenų navikus turinčių pacientų ir jų šeimų knyga: Itin didelio pasisekimo sulaukusios Tricia Ann Roloff knygos Navigating Through a Strange Land: A Book for Brain Tumor Patients and Their Families, kurią autorė 2012 metais aprašė žurnale Brain Tumour, versiją rasite Amazon už $9.99 USD.

 

Terapija ir kompanijos naujienos

Magforce Nanotherm studija: Mes suprantame, kad Nanotherm MF 1001 terapijos, į kurią įeina „superparamagnetinto geležies oksido nanodalelių“ įleidimas, klinikinė studija buvo aktyvuota šešiuose centruose. Be to, kompanija neseniai pranešė apie susitikimą su JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) produktų ir radiologinės sveikatos centru, norėdama aptarti NanoTherm terapiją.

 

Kamieninės ląstelės iš žmogaus kūno riebalų ir GBM: Per tyrimus su pelėmis JAV tyrėjai išskyrė mezenchimines kamienines ląsteles (MSC) iš žmogaus kūno riebalų, jas modifikavo ir suleido į GBM turinčių pelių smegenis. Tuomet buvo gauti geresni taip apdorotų pelių rezultatai, palyginti su neapdorotomis. Tyrimo vadovas dr. Quinones-Hinojosa perspėjo, kad dar kelerius metus tai nebus bandoma su žmonėmis.

 

Tocagen: AANS kasmetiniame susitikime pristatyti atnaujinti tarpiniai klinikiniai duomenys, gauti iš dviejų dar vykdomų tiriamųjų studijų su Toca 511 ir Toca FC kombinacija su 68 pacientais, turinčiais recidyvinę aukšto laipsnio gliomą.

 

Imuninė terapija: Vokietijoje, Maince, Vėžio imuninės terapijos asociacijos (CIMT) kasmetiniame susitikime gegužės 6-8 dienomis bus pristatyta keletas santraukų apie imunoterapiją ir smegenų navikus, įtrauktų į santraukų dokumentus. Isarna Therapeutics (anksčiau Antisense Pharma) šeimininkaus lydinčiajame simpoziume per susitikimą su dr. M. Weller, kuris kalbės apie „TGF-β taikinius sergant vėžiu“. Isarna taip pat išsiplėtė į JAV ir turi biurą Niujorke.

 

NVP-BEZ235: Tyrėjai, eksperimentuojantys su laboratorinėmis pelėmis, padarė išvadą, kad „galbūt galima gerokai patobulinti glioblastomos terapiją apjungiant jonizuojančią spinduliuotę su galingais ir biologiškai gaunamais DNR atstatomaisiais inhibitoriais, pvz., NVP-BEZ235“.

 

Selinexor (KPT – 330): Karyopharm Therapeutics Inc. paskelbė savo komponento KPT – 330 (geriamo atrankinio branduolinio eksporto inhibitoriaus (SINE) 2 fazės bandymą su GBM turinčiais pacientais, gydytais spinduliuote ir temozolomidu.

 

CTLA-4 blokada: Ciuricho (Šveicarija) tyrėjus sužavėjo „Kombinuoto intranavikinio IL-12 panaudojimo su sistemine bendro slopinamojo receptoriaus CTLA-4 blokada T ląstelėms“ ir jie tiki, kad jų duomenys „reiškia įtikinamus ikiklinikinius rezultatus, užtikrinančius greitą perėjimą prie klinikinių bandymų“.

 

Pranešimas apie komercinį tyrimą: Iš komercinių tyrimų kompanijos galima įsigyti pranešimą „Smegenų navikai – informacinė apžvalga, H1 2014“, kuris tiria devynias kompanijas ir 19 vaistų nuo smegenų navikų profilių.

 

Oncolytics Biotech Inc: Profesorius Alan Melcher iš Lidso (Jungtinė Karalystė) per 8 kasmetinę tarptautinę onkolitinių virusų terapijos būdų konferenciją Oksforde, Jungtinėje Karalystėje, balandį pristatė ir aiškiai apibūdino kompanijos Reolysin ir GM-CSF kartu su chemine spinduliuote po operacijos gydant aukšto laipsnio gliomas.

 

Bendros naujienos

Tėvas ir sūnus, sergantys smegenų vėžiu: 2014 metų kovą dvidešimt ketverių metų JAV jūrų pėstininkas sužinojo, kad jo dvimetis sūnus turi smegenų naviką ir bus operuojamas. Balandžio mėnesį tėvas kreipėsi į ligoninę dėl kūno aptirpimo ir buvo tiesiog priblokštas – jam taip pat diagnozuotas smegenų navikas.

 

Žurnalas Brain Tumour : Mūsų platintojai Jungtinėje Karalystėje per kitas kelias savaites išsiųs IBTA kasmetinį žurnalą Brain Tumour pagal nurodytus kontaktus. Jį sudaro 112 puslapių, 59 straipsniai, interviu ir naujienos. Be to, į jį įeina praeitų metų pranešimai Walk Around the World for Brain Tumours ir International Brain Tumour Awareness Week, kurie šįmet bus perskaityti spalio 26 – lapkričio 1 dienomis. Be to, įtrauktas trumpas straipsnis apie pirmą pasaulyje IBTA aukščiausio lygio smegenų navikų pacientų padėjėjų grupę (netrukus bus išleistas išsamesnis pranešimas apie šį įvykį) ir unikalų meduloblastomos laikotarpį nuo trečiojo dešimtmečio iki dabar.

 

Denis Strangman: Šis IBTA elektroninių naujienų leidinys reprezentuoja paskutinį leidinį, į kurį savo indėlį įnešė IBTA vadovas Denis Strangman, kuris birželio pradžioje paliks IBTA. Denis norėtų pasinaudoti galimybe padėkoti visiems, kurie padėjo, teikė informaciją ir naujienas pastaruosius devynerius metus, bei palinkėti savo kolegoms iš IBTA, įskaitant būsimą vadovę Kathy Oliver ir visus draugus, dirbančius tarptautinėje smegenų navikų draugijoje, geriausių metų.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org