Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2014 metų kovo mėnuo Spausdinti

Išsamus glioblastomos klinikinių tyrimų sąrašas: (JAV) Nacionalinis vėžio institutas (NCI) sudarė unikalų sąrašą iš 165 „NCI- remiamų suaugusiųjų GBM klinikinių tyrimų, kurie dabar renka ligonius”. Prie kiekvieno įrašo pateikta pagrindinė informacija apie tyrimą su nuorodomis į išsamesnę informaciją, taip pat ir nuorodą į tiesiogiai susijusį įrašą, esantį patikimame clinicaltrials.gov internetiniame puslapyje. Pastaba – Dėkojame su smegenų navikais susijusios veiklos aktyvistei Cindi Rixey Scott už dėmesio atkreipimą į sergančiųjų smegenų navikais bendruomenę šiame sąraše.

 

Jūs galite daryti įtaką smegenų navikų tyrimų eigai: James Lind Alliance Prioritetų nustatymo partnerystė JK suteikia labiausiai šios ligos paliestiems žmonėms galimybę daryti poveikį tolesnių tyrimų krypčiai. IBTA priklauso Neuro- onkologijos prioritetų nustatymo partnerystei.

Pacientai, draugai, giminės ir sveikatos priežiūros specialistai yra kviečiami padėti kurti klinikinių tyrimų darbotvarkę, pateikiant klausimus apie pirminius galvos ir stuburo smegenų navikus internetu ar pildant anketas (jas gali pildyti ir žmonės, gyvenantys už JK ribų). Klausimams, į kuriuos nebus atsakyta tyrimo metu, suteiks pirmenybę suinteresuotųjų šalių grupė, sudaryta iš pacientų, gydytojų praktikantų ir labdaros atstovų. „10 svarbiausių” klausimų bus persiųsta tyrimų organizacijoms ir finansavimo įstaigoms, tokioms kaip JK Nacionalinis sveikatos tyrimų institutas ir Europos organizacija, skirta vėžio tyrimams ir gydymui (EORTC). Išsamesnė informacija pateikta čia.

 

Penkiamečiui taikyta „CyberKnife”: Praėjusį rugsėjį atlikta, bet tik šių metų vasarį  paskelbta procedūra, kurioje dalyvavo dvidešimt specialistų iš JK Čelsio Karališkosios Marsden ligoninės, kai gydytojai panaudojo „CyberKnife” aparatą operuodami smegenų auglį penkių metų berniukui, kuriam jau buvo atliktos trys operacijos. Taip pat prieš tai jis buvo nuvežtas į JAV, kur vakui buvo taikyta protonų pluošto terapija. Žiniasklaidos pranešime teigiama, kad toje pačioje ligoninėje dabar naudojamas „CyberKnife”, gydant aštuonis vėžiu sergančius vaikus.

 

Oro užterštumas ir smegenų navikai: JAV tyrinėtojams iš „Cedars-Sinai”, kuriems vadovavo Dr. Keith Black, bus suteikta 1 mln. $ subsidija, skirta tyrimams, kurių metu bus siekiama išnagrinėti trijų cheminių medžiagų poveikį laboratorinėms pelėms ir nustatyti, ar jos sukelia molekulinius pakitimus ir sąveikas smegenyse, susijusias su smegenų navikų atsiradimu. Šios trys cheminės medžiagos: naftalenas, butadienas ir izoprenas.

 

Decitabinas ir ependimomos: Tyrinėtojai iš Kanados, JAV ir Europos identifikavo galimą tiesioginį ryšį tarp decitabino (dakogeno), gydant ependimomas, bet tam reikalingas tinkamai surengtas klinikinis tyrimas bei tam tikslui skiriamos lėšos.

 

Difuzinė smegenų tilto glioma (DIPG): Čia pateikta  nuoroda į labai išsamų ir efektyvų reklaminį vaizdo klipą apie DIPG diagnozavimo sunkumus. Jį galima rasti YouTube.

 

Smegenų navikų neuropatologija: Konsultantė neuropatologė Dr. Kathreena M Kurian iš Bristolio (JK) sukūrė vienuolikos minučių trukmės mokomąjį video apie smegenų navikų neuropatologiją, kurį galite rasti YouTube šiuo adresu.

 

Efektyvesnė GBM navikų klasifikacija: JAV tyrinėtojai sukūrė naują izoforma pagrįstą molekulinį GBM klasifikatorių, kuris turi „potencialo pagerinti terapijos tikslumą ir specifinio efektyvumo vaistų potipio pasirinkimą”. Sistema  pademonstravo 92% tikslumą. Pastaba: IBTA nori užtikrinti, kad molekulinė terapija nediskriminuoja subsidijavimo pacientų, kurie yra ties šio gydymo tinkamumo riba.

 

Galutiniai terminai ir datos: Galutinis 46- ojo Tarptautinės vaikų onkologijos draugijos (SIOP 2014) kongreso tezių priėmimo terminas yra kovo 18 d.  Susitikimas vyks Toronte (Kanadoje) spalio 20- 25 d. Galutinis Europos neuro- onkologijos asociacijos (EANO) 11- ojo susitikimo , kuris vyks Turine (Italijoje) 2014 m. spalio 9- 12 d., tezių priėmimo terminas yra kovo 23 d. 6-asis kasmetinis Indijos neuro- onkologijos draugijos (ISNO) susitikimas įvyks 2014 m. balandžio 11- 13 d. Laknau. 17-tasis tarptautinis Leksell Gamma Knife draugijos susitikimas  įvyks 2014 m. gegužės 11-15 d. Niujorke.

 

Ben Williams atnaujinimas: 2014 m. kovo mėn. Dr. Ben Williams atnaujino 123-lapų pacientų mokomąją medžiagą Glioblastomų ir kitų gliomų gydymo galimybės , kurią galima parsisiųsti PDF formatu iš Musella Virtual Trials puslapio.

 

Oligodendroglijos navikai: Išplėstinė Spindulinės terapijos onkologijos grupės (RTOG) III fazės tyrimo (9042) analizė rodo izocitrato dehidrogenazės (IDH) geno mutaciją anaplastiniuose (piktybiniuose) oligodendroglijos (OA) ar oligoastrocytomos (AOA) navikuose, susijusią su ilgesniu pacientų išgyvenimu, taikant chemijos ir spindulinę terapiją (CRT) nei taikant tik spindulinę terapiją (RT).

 

Pirminis bevacizumabas: Dr. Mark Gilbert pristatymas , įvykęs 2013 m. birželio mėn. Amerikos klinikinės onkologijos draugijos (ASCO) susitikime, apie bevacizumabo įtraukimo į pirmą liniją rezultatus, gydant naujai diagnozuotus GBM navikus (RTOG 0825), dabar jau paskelbtas Naujosios Anglijos Medicinos žurnalo vasario 20 d. numeryje. Tame pačiame numeryje Dr. Olivier Chinot straipsnyje apibendrinami AVAglio tyrimo rezultatai, o Dr. Howard Fine abu tyrimus aptaria redakcijos straipsnyje. Čia yra  nuoroda į nurodyto leidinio turinį.

 

Optinio nervo gliomos (OPG): Dviejuose tyrimuose JAMA Oftalmologija tyrėjai nustatė, kad rankinės koherentinės optinės tomografijos (OCT) naudojimas gali padėti gydytojams įvertinti vaikus, sergančius OPG, o gydymas bevacizumabu gali ženkliai pagerinti šių vaikų regėjimo sutrikimus.

 

Humoras ir smegenų pažeidimas: Dviejų neurologų straipsnis apie tai, kaip smegenų pažeidimas veikia asmens humoro suvokimą, taip pat turi reikšmės ir smegenų navikais sergantiems ligoniams. Neurologai rašo: „Pacientai su židininiu smegenų pažeidimu, esančiu viename iš smegenų pusrutulių, demonstruoja būdingus tam tikrus humoro supratimo komponentų trūkumo bruožus. Pacientai, kurių pažeistas dešinysis pusrutulis, gali neatskirti juokingiausios vietos ir nelogiškos anekdotų pabaigos, o pacientai su kairiojo pusrutulio pažeidimais renkasi nuoseklias, bet nestebinančias (ir nejuokingas) pabaigas. Asmenims, kuriems nustatyta didžiosios smegenų jungties agenezė, taip pat gali būti sudėtinga pasakoti anekdotus, galbūt todėl, kad tai priklauso nuo interhemisferinės kalbos ir nepažodinių metaforinių matmenų integracijos. Dešiniojo pusrutulio pažeidimas dažniau susijęs su pablogėjusiu sugebėjimu mentalizuoti (sąmonės teorija), o kairiojo pusrutulio pažeidimas dažniau paveikia humoro, kuris nesusijęs su protine veikla, supratimą. Mentalizavimo defektas taip pat gali prisidėti prie nevisaverčio humoro supratimo, sergant frontotemporaline demencija.

 

Smegenų navikų dažnumas: Amerikos vėžio draugijos ataskaita apie vaikų (nuo gimimo iki 14 metų) ir suaugusiųjų (nuo 15 iki 19 metų) vėžinius susirgimus JAV 2014 m., nurodo, kad smegenų ir CNS navikai yra antroje vietoje (21%) vaikų kategorijoje ir trečioje vietoje (10%) suaugusiųjų kategorijoje. Nustatyti 2780 atvejai. 2010 m. nustatyti 59 083 išgyvenę asmenys su galvos smegenų navikais.

Tuo tarpu, naujame  leidinyje apie vėžinių susirgimų dažnumą NSW (Australija) 2009 m. autoriai praneša, kad „galvos smegenų vėžio dažnumas per paskutinius dešimt metų beveik nepasikeitė” ir nurodo vidutinį amžių diagnozės metu 2009 m. - 61 m. vyrų ir 62 m. moterų.

 

Nėščiai moteriai nustatytas smegenų navikas: Vasario 6 d. moteris iš Oklendo (Naujoji Zelandija), kuriai nėštumo metu buvo diagnozuotas piktybinis ir neoperuojamas smegenų auglys, pagimdė mergaitę. Taikydami moteriai spindulinę terapiją, specialistai stengėsi nepažeisti negimusio kūdikio. Ironiška, tačiau motina anksčiau dirbo reginių vadybininke sergančių vėžiu vaikų labdaros įstaigoje „Cure Kids”. Pastaba – Ši moteris nėra pirmoji, kurios vaikas nenukentėjo, atsidūrus tokioje sudėtingoje situacijoje. Yra buvę keli atvejai, kai moterys pastojo po smegenų auglio diagnozės. Kiekvienu atveju labai svarbu palaikyti motiną ir kūdikį, kad abu nenukentėtų.

 

Adamantinomatinė kraniofaringioma: JAV gydytojai  išoperavo keturių mėnesių berniuko smegenų naviką, kuriame buvo keletas pilnai užaugusių dantų. Pagrindinis chirurgas Dr. Edward Ahn, sakė, kad yra buvę tik penki panašūs atvejai tokio tipo navikuose (adamantinomatinė kraniofaringioma), daugiau jų randama teratomose.

Tuo tarpu JAV pranešta apie 30 metų moterį, kuriai nustatyta kraniofaringioma, jos ryžtinga sesuo išsiuntė 3000 laiškų Luizianos politikams, tarybos nariams ir merams, norėdama sužinoti apie galimybes gauti pagalbos. Jos laiškų atakų dėka buvo gauti devyni atsakymai, įskaitant tris piniginius čekius ir šešis pažadus toliau sekti jos sesers atvejį.  Pastaba– kartais IBTA gauna panašių laiškų, kuriuose prašoma pagalbos, bet mes negalime padėti, kadangi negauname lėšų medicininėms ar ligoninės išlaidoms. Tačiau savo internetiniame puslapyje ir metiniame žurnale mes  skelbiame patį plačiausią galvos smegenų navikų palaikymo grupių visame pasaulyje nuorodų sąrašą.

 

Puiki galimybė: JK „Vėžiu sergantys vaikai” (anksčiau „Vaikais sergantys leukemija”) imasi naujų žingsnių, sutelkdami ypatingą dėmesį nacionaliniams ar tarptautiniams tyrimams, kuriems turės vadovauti JK esantis klinikinis ar neklinikinis tyrėjas. Taip pat jie siūlo subsidijas iki 5,000 £ (apie 8,300 $ USD) vaikų neuro- onkologijos srities darbuotojams, siekiant palengvinti jų atvykimą į pripažintus centrus ir skatinti tautinį ar tarptautinį bendradarbiavimą ir/ar mokymą. Daugiau informacijos ir galutinius prašymų pateikimo terminus rasite čia . Grupė savo internetiniame puslapyje teigia : „Siekdami skatinti vaikų smegenų navikų tyrimų progresą, tris metus nuo 2014 m. mes įsipareigojame skirti naujam tyrimui mažiausiai 1,5 £ milijonus per metus.”

 

Vaizdinių klinikinių tyrimų vertinimo pabaiga: Tai  nuoroda į žiniasklaidos pranešimą apie naują JAV vykusį seminarą šiuo klausimu ir jo ryšį su glioblastomos klinikiniais tyrimais.

 

„Cellectar”: Prasidėjo registracija į JAV vykdomus II fazės „Cellectar” 1- 124- CLR1404 pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimus, diagnozuojant naują ir pasikartojančią glioblastomą. Manoma, kad ši vaizdavimo priemonė gali padėti įveikti su pseudo progresija ir radiacine nekroze susijusias problemas.

 

JK pacientų informavimo lankstinukai (PIL): Dvidešimties JK randomizuotų kontrolinių tyrimų (RCT) PIL vertinimą , naudojant vertinimo priemonę, sudarytą iš 59 klausimų, sudarė mažiau nei 50%. Autoriai pažymi, kad „tradicinė žinančių asmenų sutikimo konceptualizacija RCT yra tarsi elgesys, susijęs su pagrįsto sprendimo supratimu, o ne skatinimu. Tai galėjo lemti tai, kad PIL esanti informacija buvo sutelkta į faktais pagrįsto tyrimo informaciją, o ne į tai, ką, pavyzdžiui, dalyvavimas tyrime galėjo reikšti tam asmeniui. Jie mano, kad atėjo laikas persvarstyti tai, kaip palaikomi sprendimai dėl dalyvavimo tyrimuose ir diskusijos apie žinančių asmenų sutikimą. Pastaba – Pacientų advokatai turi dalyvauti visuose PIL rengimo etapuose.

Pasikeitęs PIL autorių dėmesys, kartu su autorių siūlomomis ribomis, gali padėti pagerinti pacientų atrinkimą į RCT.

 

Vakcinų tyrimai: Tyrinėtojai JAV paskelbė naujų vakcinų, sukurtų iš autologinių dendritinių ląstelių, papildytų ląstelėmis iš unikalios persodintų smegenų auglio ląstelių linijos (GBM6), tyrimų rezultatus. Tyrime dalyvavo pacientai, sergantys pasikartojančiais smegenų navikais. Grupę sudarė žmonės nuo trijų iki septyniasdešimt vienerių metų amžiaus. Vakcina buvo gerai toleruojama, o mažame pacientų pogrupyje buvo susijusi su imuniniu atsaku. Atsitiktiniame komentare tyrinėtojai paminėjo, kad buvo nustatyti 25 analogiškų aukšto ir žemo laipsnio gliomų vakcinų klinikiniai tyrimai. Taip pat tyrinėtojai paminėjo galimą koreliaciją tarp MDSC (mieloidinės slopinančios ląstelės) lygio ir atsako į vakciną.

 

AMG 595: Pradėtas organizuoti mažas pirmosios fazės 60 pacientų, sergančių pasikartojančia glioblastoma, tyrimas . Vertinimo tyrimas apima AMG 595, kuris nukreiptas į III epidermio augimo receptorių variantą (EGFRvIII).

 

DNX-2401 ir „DNAtrix”: 2012 m. spalio mėn. sujungus „DNAtrix” ir „VectorLogics”, iš  Teksaso Vėžio prevencijos ir tyrimų instituto „DNAtrix”  gavo produkto plėtros subsidiją 10,8 $ mln. toliau tobulinti onkolitinį virusą DNX-2401 Ib fazės tyrime kartu su temozolomidu, gydant pasikartojančią glioblastomą.

 

Dopamino antagonistai: Remdamiesi tyrimais atliktais su ląstelių kultūromis ir laboratorinėmis pelėmis, JAV mokslininkai nustatė, kad Maisto ir vaistų valdybos patvirtinti dopamino antagonistai taip pat gali būti potencialūs glioblastomos gydymo preparatai.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org