Naujienos
Nuorodos
Prisijunk prie mūsų
Užsisakyti naujienlaiškį
IBTA naujienos, 2014 metų vasario mėnuo |
Mažo piktybiškumo laipsnio glioma ir chemoterapija: 2012 m. Shaw ir kt. paskelbė pirminius onkologinės radioterapijos (RTOG) tyrimo 9802 rezultatus, kai po radioterapijos buvo taikomas gydymas prokarbazino, lomustino ir vinkristino chemoterapija. 2013 m. vasario mėn. 10 d. išleistame Journal of Clinical Oncology Marc C. Chamberlain savo pranešime, nurodydamas šį tyrimą, pažymėjo, kad yra „akivaizdžiai per anksti kalbėti apie tyrimo rezultatus“. Visgi 2014 m. vasario mėn. 3 d. JAV Nacionalinio vėžio instituto (NCI) pranešime žiniasklaidai, NCI pažymėjo, jog tie, kuriems buvo skirtas toks gydymas gyveno ilgiau ir, kad visi chemoterapiniai vaistai yra komerciškai prieinami. NCI įspėjo apie galimą toksinį poveikį, cituodami tyrimui vadovaujantį tyrėją Dr. Jan Buckner, kuris teigia, kad: „Šio tyrimo rezultatus keičia praktika“. Komentaras – IBTA neteikia medicininių rekomendacijų, nes šiuo vėžio tipu sergantys pacientai turi patys nuspręsti, kai yra kalbama apie jų gydymą. Mes rekomenduojame pateikti šias ataskaitas savo gydytojams ir įspėti juos, jeigu jie dar nėra susipažinę su tyrimo medžiaga.
Roger Stupp interviu žurnalui Cancer World: 2014 m. sausio-vasario mėn. Cancer World žurnalo numeryje pateiktas didelis ir išsamus interviu su Dr. Roger Stupp (Europos vėžio mokslinių tyrimų ir gydymo organizacijos EORTC pirmininkas), vienu pirmaujančių temozolomido ir glioblastomos tyrėjų. Straipsnį galite atsisiųsti čia. Pagrindinė mintis, kurią straipsnio įvade išreikė Dr. Stupp, yra tokia, jog reikia „pasisakyti prieš reglamentavimą, kuris jo nuomone, slopina savo reglamentuojamo dalyko naujoves ir tyrimus“. Jis kalba ne tik apie ES Klinikinių tyrimų direktyvą. Mokslininkas nori nutraukti sudėtingų taisyklių ir skirtingų protokolų pančius, kurie stabdo bendradarbiavimą ir pažangą Europoje... „Jums reikia žmonių, kurie būtų atsakingi, tačiau nepasitikėjimas šiame pasaulyje atima iš žmonių atsakomybę: viskas, kas nėra leidžiama, yra draudžiama. Kvaila. Turėtų būti atvirkščiai – reguliuoti reikia tiek, kiek būtina, bet kiek įmanoma mažiau“. Kitame interviu tinklalapiui „Practice Update“ (būtina registracija) Dr. Stupp pasakoja apie molekulinio smegenų auglio charakterizavimo situaciją, Novo TTF prietaisą ir EORTC Spectra platformą.
Kai gydytojas serga vėžiu: išsamiame The New York Times straipsnyje trisdešimt šešerių metų Stenfordo universiteto neurochirurgas Dr. Paul Kalanithi pasakoja apie savo reakciją, kai jam diagnozavo plaučių vėžį ir pateikia savo įžvalgas, kurias pamatė būdamas ir pacientu, ir mediku vienu metu. Jis parašė šias įsimintinas eilutes: „Kai pacientai siekia ne mokslo žinių, gydytojai slepiasi, tačiau kiekvienas turi pats surasti egzistencijos tikrumą. Kai pernelyg giliai pasineriama į statistiką, tai yra tas pats, kaip bandyti numalšti troškulį, geriant sūrų vandenį. Mirties baimė nesuteikia išgijimo tikimybės.“
Datos ir įvykiai: Vasario mėn. 14 d. – naujas galutinis dalyvavimo ISPNO susitikime Singapūre terminas. Kovo mėn. 7 d. – galutinis dalyvavimo 20-ajame neuro-auglių klubo vakarienės susitikime AACR. Kovo mėn. 20 d. – baigiamos priimti paraiškos dalyvavimui Sontag fondo Ketverių metų veiklos apdovanojimuose (pareiškėjai turi būti iš JAV arba Kanados institucijų). Kovo mėn. 24 d. – galutinė tezių pateikimo ir registracijos seminare data Cochrane Colloquium, Indijoje. Kovo mėn. 31 d. – galutinės išankstinės registracijos pabaigos data į Kanados neuro-onkologijos konferenciją. Balandžio mėn. 10 d. – 2014 ependimomos diena. (Beje, CERN fondas rengia nemokamą ependimomos vadovą, kurį iš anksto galite užsisakyti čia.) Liepos mėn. 9-11 d. – Britų neuro-onkologijos konferencijos data.
Elektromagnetiniai laukai (EMF): Kovo mėn. 27- 28 dienomis Graikijoje, Atėnuose, vyks Europos Komisijos remiamas EMF poveikio sveikatai seminaras ir viešasis svarstymas. Preliminarią seminaro programą rasite čia. Komentaras – šiuose susitikimuose tikrai bus diskutuojama ryšio tarp mobiliųjų telefonų ir smegenų auglių tema.
Hipofizės navikas: Indijoje gydytojai pašalino hipofizės auglį dvidešimt penkerių moteriai, kurios ūgis yra septynios pėdos ir aštuoni coliai (233,7 cm). Manoma, kad ji gali būti aukščiausia moteris pasaulyje.
Vestibuliarinė švanoma/akustinė neuroma: Tyrėjai JAV ligoninėje atlikdami retrospektyvinę daugiau nei 600 šio vėžio atvejų analizę padarė išvadą, jog aspirinas gali slopinti tokių smegenų navikų augimą.
Oligodendroglioma ir netipiniai Teratoid/Rhabdoid augliai: Šių dviejų tipų CNS augliai yra tarp dvidešimt penkių papildomų medicininių diagnozių, neseniai įtrauktų į JAV Socialinės apsaugos administracijos kompensuojamų ligų sąrašą.
Radiacijos sukeltos odos reakcijos (RISR): Nepaisant išsamios atliktų mokslinių tyrimų peržiūros, tyrėjams nepavyko rasti nė vieno tyrimo, mažinančio RISR, nors metaanalizė padėjo nustatyti Wobe-Mugos E tablečių svarbą.
Natrio fosfatas ir vidurių užkietėjimas: JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) įspėjo, kad, vidurių užkietėjimo gydymui vartojant daugiau nei vieną nereceptinių natrio fosfato vaistų dozę per 24 valandas, gali atsirasti reti, bet pavojingi inkstų ir širdies pakenkimai. Komentaras – vidurių užkietėjimas yra gana dažna problema, gydant smegenų auglius chemoterapija.
Paliatyvioji slauga: JK Nacionalinis sveikatos ir slaugos tobulinimo institutas (NICE) inicijavo „mirštančio suaugusiojo slaugos“ gairių tobulinimą. Informaciją apie suinteresuotų šalių registraciją, įskaitant nacionalines pacientų ir slaugytojų organizacijas, rasite čia. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulinis paliatyviosios slaugos aljansas kartu išleido „Pasaulinį paliatyviosios slaugos gyvenimo pabaigoje atlasą“. Manoma, kad 80% pasaulio paliatyviosios slaugos poreikio yra susitelkę vidutines ir mažas pajamas gaunančiose šalyse. Tuo tarpu PSO vykdančioji taryba sausio mėnesio posėdyje patvirtino visapusišką rezoliuciją stiprinančią paliatyviąją slaugą „ kaip integruotą gydymo komponentą, užtikrinantį tęstinę slaugą“.
Norvegija ir Australija: tai nuoroda į trisdešimt penkerių metų amžiaus australo istoriją. Jaunam vyrui buvo diagnozuota glioblastoma. Šio australo tėvas yra mokslininkas iš Norvegijos, kuris Vilhelmo Didžiojo laboratorijoje vykdo neurochirurginius tyrimus. Ten jis atsitiktinai tuo pat metu dirbo su dendritinių ląstelių vakcina ir galėjo savo sūnui padėti gydytis nuo smegenų auglio.
Bristol-Myers Squibb (BMS) tyrimas: Sausio mėn. e-naujienose pranešėme apie pasikartojančio GBM tyrimo (CheckMate 143) pradžią, gydymui vartojant nivolumab, nivolumab ir ipilimumab (Yervoy) ir lyginant su bevacizumab (Avastin). Tačiau netrukus po šio pranešimo pasirodymo BMS akcijų kainos staiga krito, kai kompanijos mokslinių tyrimų vadovas (Francis Cuss) susitikime su investuotojais pranešė, kad kompanija dar nepasirengusi pereiti prie galutinės tyrimo stadijos. Autoritetingas tinklapis ClinicalTrials.gov, vasario mėn. 11 d. paskelbė, kad: „Šis tyrimas (t.y. CheckMate 143) dar nėra atviras dalyviams“.
Pediatrinė mažo piktybiškumo laipsnio glioma (PLGG): Tyrimas atskleidė, kad iš 4040 vaikų, 1973-2008 m. buvo diagnozuota PLGG, beveik 90% išgyveno dvidešimt metų ir tai buvo tik nedaugelio suaugusiųjų mirties priežastimi.
Kriketas ir smegenų augliai: JK duetas be pertraukos žaidė 48 valandas, pagerino ilgiausio kriketo žaidimo uždarose patalpose pasaulio rekordą, taip stengdamiesi pritraukti daugiau lėšų smegenų auglių tyrimams. Juos įkvėpė komandos draugas, kuris gydėsi net du smegenų auglius.
Krūties vėžio metastazės galvos smegenyse: JAV Taikomosios genomikos mokslinių tyrimų instituto (TGen) mokslininkai paskelbė gilaus genomo profiliavimo rezultatus, kurie gali atskleisti galimą genetinę krūties vėžio, kuris metastazuoja į galvos smegenis, kilmę. Tuo tarpu kita JAV mokslininkų grupė nustatė, kad krūties vėžio ląstelės maskuojasi kaip neuronai, o tai leidžia joms prasiskverbti pro kraujo- smegenų barjerą.
Vaistų partnerystės skatinimas (AMP): JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NIH), būdamas vaistų partnerystės skatinimo tarp vyriausybės, pramonės ir ne pelno siekiančių organizacijų dalis, pasirinko Alzhaimerio ligą, 2 tipo cukrinį diabetą ir reumatoidinio artrito autoimuninius sutrikimus, 230 JAV dolerių mln. vertės bandomajam tyrimui, siekdamas nustatyti perspektyviausius naujus biologinius rodiklius. Komentaras: buvo teigiama, kad „šie bandomieji objektai nustatys AMP plėtrą kitoms ligoms ir sąlygoms“. Pacientų advokatai ir kiti asmenys turėtų reikalauti panašaus dėmesio ir smegenų navikų gydymui.
Pietų Afrikos kraujo tiekimo krizė: Pietų Afrikoje, Durbane, moteriai, kuriai sausio pradžioje turėjo būti pašalintas smegenų auglys, dėl kraujo atsargų trūkumo, operaciją teko atidėti mažiausiai savaitei. Jos draugas paskelbė pagalbos prašymą Facebook. Į šį prašymą atsiliepė daug žmonių. Komentaras – vėliau mūsų IBTA šaltinis Pietų Afrikoje patvirtino, kad kraujo tiekimo sutrikimai tęsiasi.
Europos vėžiu sergančių pacientų teisių bilis: Šis dokumentas buvo paskelbtas Europos Parlamente, Strasbūre, vasario mėn. 4 d. – per pasaulinę vėžio dieną. Tai priemonė, padedanti spręsti nelygybę vėžio slaugos srityje ir pabrėžianti pacientų ir slaugytojų poreikius. Dokumente taip pat pabrėžtos teisės, panašios į tas, kurios įtrauktos IBTA Smegenų navikus turinčių pacientų teisių chartiją.
Pataisymai ir papildymai: Sausio mėn. e- naujienose „UCSF“ nurodėme, kaip Pietų Kalifornijos universitetą, tačiau turėjo būti nurodytas Kalifornijos universitetas, San Franciskas. Tame pačiame numeryje buvo pateikta GLOBOCAN 2012 informacija apie vėžio susirgimus visame pasaulyje. Tai sukėlė didelį susidomėjimą, todėl mes pakvietėme Carol Kruchko (JAV Centrinio smegenų auglių registro prezidentę ir administratorę) parengti aiškinamąjį straipsnį 2014 m. IBTA žurnalui Brain Tumour, kurį tikimės išleisti netrukus.
Vertė: "Vertimų Guru"
|