Prisijunk prie mūsų



Užsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2014 metų sausio mėnuo Spausdinti

Kiek žmonių turi smegenų auglių? Kokiam skaičiui žmonių pasaulyje kasmet išsivysto smegenų auglys tiksliai nėra žinoma. Prieš keletą metų IBTA pavedė Jungtinių Valstijų Centriniam smegenų auglių registrui (CBTRUS) atlikti tyrimą ir apytikriais skaičiavimais per metus buvo nustatyta mažiausiai 200 000 naujų atvejų. Įvertinimą apsunkina nacionalinių vėžio registrų ir formalių diagnozių nebuvimas.

 

2013 m. gruodžio 12 d. Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) paskelbė naujausius duomenis apie 28 vėžio tipus 184 šalyse (GLOBCAN 2012). Norėdami peržiūrėti sergamumo CNS navikais duomenis, pirmiausia spauskite čia, tada spustelėkite „smegenys, nervų sistema“, perkelkite šią frazę į lentelę dešinėje, pasirinkite „abi lytys“ ir spustelėkite vykdyti. Nurodytas skaičius bus 256213, iš kurių maždaug du trečdaliai tenka „mažiau išsivysčiusiems regionams“ ir trečdalis „daugiau išsivysčiusiems regionams“. Spustelėjus „mirtingumas“, bus pateiktas skaičius 189394.

Atskirų šalių, turinčių išvystytus vėžio registrus, oficialių skaičių palyginimas, naudojant „nykščio taisyklę“, pabrėš konservatyvius GLOBCAN skaičius, tačiau bendri skaičiai atspindi teisingą atskaitos tašką.

 

Vaikų vėžys: 2014 m. vasario 15 d. paskelbta Tarptautine vaikų vėžio diena (ICCD). Tai puiki galimybė geriau informuoti visuomenę apie vaikų, sergančių smegenų vėžiu, poreikius. Knyga apie vaikų, sergančių vėžiu, išgyvenamumą Europoje 1999- 2007 m. yra vienas iš dviejų dokumentų, paremtų EUROCARE-5 tyrimu ir paskelbtų EUROCARE svetainėje.

 

Klobazmas: JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) išleido įspėjimą, kad „Onfi“ (klobazmas), vaistai slopinantys traukulius, gali sukelti sunkias odos reakcijas, vadinamąjį Stivensono ir Džonosono sindromą (SJS) ir toksines epidermio nekrozes (TEN). Indijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje ir Jungtinėje Karalystėje šie vaistai žinomi kaip „Frisium“, o Japonijoje kaip „Mystan“.

 

Papiliarinės kraniofaringiomos: JAV mokslininkai nustatė, kad vieno BRAF geno mutacija yra vienintelis veiksnys, lemiantis 95% šių retų auglių atsiradimą suaugusiems žmonėms.

 

Stresas ar auglys: JK atliekant tyrimą, mirties priežasčiai nustatyti paaiškėjo, kad gydytojai 16 m. mergaitei nesugebėjo nustatyti smegenų auglio ir manė, kad ji kenčia nuo streso arba jos būklę sukėlė prieš metus buvusi nervinė bulimija.

 

Nutraukė chemoterapiją: JK trimetės mergaitės, kuri nuo vienerių metų turėjo smegenų auglį, motina nusprendė prieš šv. Kalėdas nutraukti paskutinį chemoterapijos ciklą ir leisti dukrai pasidžiaugti, nes buvo manoma, kad tai paskutinės jos šventės. Sergančios mergytės motina sakė :„Vėžys sugadino visas jos Kalėdas. Ji dabar jau pakankamai suaugusi, kad prisimintų bent šias.“  Komentaras – „Ši motina yra labai drąsi. Sergant smegenų vėžiu pasirinkimai gali būti labai sudėtingi.“

 

Dubajus: Dubajuje buvo nustatyta darbuotojo iš Indijos, kenčiančio nuo smegenų auglio ir amnezijos tapatybė. Tai pavyko padaryti, kai vyro nuotrauka buvo įkelta į Facebook. Jis buvo grąžintas į Čenajų, Indijoje ir hospitalizuotas.

 

Poslinkis smegenų auglių operacijose: Mokslininkai iš Vakarų Australijos universiteto ir Harvardo medicinos mokyklos sukūrė greitą ir operatyvų metodą, paremtą grafikos procesoriumi, kuris padeda neurochirurgams tiksliau nustatyti, kur yra auglys ir sveikas audinys, jeigu operacijos metu įvyko smegenų deformacijos.

 

Apgavystė: Jungtinėje Karalystėje vyras ilgai apgaudinėjo savo šeimą ir draugus, kad turi smegenų auglį. Jis išviliojo tūkstančius svarų, kai apsilankęs internete pats sau nusistatė smegenų auglį. To nežinodamas, jo brolis rinko paramos lėšas visoje šalyje. Apgavikas nusiskuto galvą ir antakius bei teigė, kad tai chemoterapijos pasekmės. Jis buvo demaskuotas, kai susirūpinusi šeima kreipėsi į šeimos gydytoją ir pranešė, kad jis netrukus mirs. Gydytojas atsakė, kad jis nėra gydomas nuo jokių ligų.

 

Pasikartojančios gliomos: Mokslininkai iš Pietų Kalifornijos San Francisko universiteto (UCSF) nustatė, kad pasikartojančios gliomos turi tik pusę mutacijų, lyginant jas su pirmąja glioma ir, kad temozolomidas, kuris paprastai naudojamas pradinių auglių gydymui, gali padidinti genetinius skirtumus.

 

Wi-fi ir smegenų augliai: Ginčas dėl wi-fi poveikio žmogaus sveikatai įsipliekė Naujojoje Zelandijoje. Čia vienoje mokykloje buvo nuspręsta išjungti wi-fi interneto ryšį pradinėse klasėse, nes tėvai išreiškė susirūpinimą dėl spinduliuotės poveikio. Tai įvyko po to, kai dešimtmetis mokinys mirė nuo smegenų auglio. Buvo žinoma, kad jis miegodamas po pagalve laikė savo iPod. Po to jo tėvas pradėjo kampaniją prieš wi-fi prieigos taškus ir reikalavo, kad internetas būtų tiekiamas Ethernet kabeliais. Komentaras – „Toks nesutarimas yra labai panašus į ginčą dėl mobiliųjų telefonų ir smegenų auglių. Šiame žurnale pateikiama su šiuo klausimu susijusių naudingų komentarų santrauka.“

 

Kompanijos naujienos:

„To-BBB“: olandų kompanija „to-BBB“, kuri užpatentavo tiekimo metodą, vadinamą G-technologija, skirtą įveikti hematoencefalinį barjerą, pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos kompanija „Sihuan“ … „to-BBB“ taip pat paskelbė neklinikinių 2B3-101(glutationu pegiliuotas liposomų doksorubicinas) ir smegenų auglių tyrimų publikaciją.

„Bristol-Myers Squibb“ (BMS): Kadangi atlikta sąlyginai nedaug pasikartojančios gliomos tyrimų, 2014 m. sausį BMS paskelbė apie pradėtus pasikartojančios GBM tyrimus (CheckMate 143), taikant gydymą „Nivolumab“, „Nivolumab“ ir „Ipilimumab“, lyginant su „Bevacizumab“. Remiantis informacija apie tyrimą, kuri pateikiama svetainėje clinicaltrials.gov, kompanija į tyrimą įtraukė dalyvius iš keturiolikos šalių.

„Celldex“: Pasirodo „Celldex“ ryžtingai stengėsi įtraukti pacientus, kuriems neseniai diagnozuota GMB Europoje, į savo „Rindopepimut“ (CDX-110) terapijos  III etapo tyrimą (Act IV). Šiuo metu tyrimas vykdomas 229  vietose, kurių išsami informacija bus pateikta sausio mėnesį.

„e-Therapeutics“: „e-Therapeutics“ paskelbė, kad jos atliekamo smegenų auglių gydymo „Dexanabinol“, kuris yra sintetinis kanabinoidas, tyrimo 1 etapas bus tęsiamas ir 2014.

„Isarna“: „Isarna“ (buvusi „Antisense pharma“) paskelbė apie licencijos sutartį su „Santaris Pharma“, kuria suteikiama teisė naudotis „Locked Nucleic Acid“ (LNA) technologija, siekiant toliau plėtoti jos naujos kartos oligonukleotidų produktus. Sausio 9 d. „Isarna“ taip pat paskelbė apie strateginės gamybos sutarties sudarymą su „Sanofi“, siekiant gaminti jos priešprasminių (antisensinių) oligonukleotidų junginius.

„Apogenix“: Šiuo metu, Vokietijos kompanija „Apogenix GmbH“ ketino paskelbti atliekamo APG101 tyrimo II etapo vilčių teikiančius rezultatus, kuriame dalyvavo pacientai, sergantys pasikartojančia glioblastoma.

 

Kita vakcina: JAV mokslininkai pradėjo II tyrimo etapą, siekiant išsiaiškinti, ar HSPCC-96 vakcina, kurią „Agenus Inc.“ pagamino iš paties paciento auglio po rezekcijos, yra saugi ir veiksminga, kai vartojamas su „Avastin“.

 

EORTC kviečia pacientus būti ekspertais: EORTC kviečia pacientus ir pacientų atstovus pateikti prašymus tapti pacientų-ekspertų grupės dalimi, iš kurios bus renkami recenzentai. Išsami informacija apie akciją pateikiama čia ir čiaPastaba – tai yra judėjimas, kurį siūlė IBTA ir kitos organizacijos ankstesniais metais. Apie ją turėtų skelbti visų farmacijos įmonių inicijuotų klinikinių tyrimų ir šalyje vykdomų tyrimų pagrindiniai tyrėjai.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org