Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA naujienos, 2013 metų lapkričio mėnuo Spausdinti

Neuroonkologijos draugijos (SNO) konferencija: Kasmetinis mokslinis SNO susitikimas įvyks San Franciske lapkričio 21- 24 dienomis, o Švietimo diena bus lapkričio 21 dieną. Ji sutaps su kas ketverius metus rengiama Pasaulinės neuroonkologijos federacijos (WFNO) konferencija, kuri paskutinį kartą įvyko Japonijoje, Jokohamoje, 2009 metais. Preliminarią programą rasite čia. IBTA per susitikimą pristatys savo veiklą (pateiksime kontaktus, pakviesime kitus apsilankyti ir patys prisistatysime).

 

Smegenų naviką turinti paauglė pasiekė visuomenę: Olivia Wise, šešiolikmetė studentė iš Toronto, serganti smegenų augliu, įrašė video vaizdelį, kuriame mergina atlieka daininkės Katy Perry dainą „Roar” ir į patalpino į You Tube svetainę. Video įrašas buvo peržiūrėtas daugiau nei 900000 kartų. K.Perry daina, kurią atlikti pasirinko Olivia Wise, yra apie tai, kaip išlikti stipriai kuomet užgriūna rodos nepakeliami sunkumai. Olivijos vardu buvo įsteigtas fondas renkantis lėšas smegenų navikų ir kitų onkologinių vaikų susirgimų tyrimams. Kilni iniciatyva neliko nepastebėta, fontas per gana trumpą laiką surinko milžinišką pinigų sumą. Tuo tarpu, moteris iš Ontarijo, Kanados, surinko beveik 80000 Kanados dolerių per internetinę kampaniją, kad sumokėtų už avastiną, kuriuo bus gydomas jos smegenų navikas, kai gydymo nefinansavo provincijos vyriausybė.

 

Europos vėžio kongresas: Paskutiniame  IBTA naujienose mes teigėme, kad nėra daug ko pasakoti apie smegenų navikų prezentacijas iš Amsterdame vykusio paskutinio Europos vėžio kongreso. Tai galėjo nuskambėti pernelyg pesimistiškai. Dr. Roger Stupp straipsnyje The Oncology Report, kuriame buvo pristatyti CENTRINIO cilengitido bandymo rezultatai, rašoma: „Aš nesu tikras, kad mes baigiame nagrinėti integrinus…”. Dr. L Burt Nabors, komentuodamas gretutinės CORE studijos rezultatus, taip pat teigė, kad per kitas studijas bus nagrinėjami galimi biožymenys.

 

Gydymas su CUSP9:IBTA  naujienose 2013 metų gegužės leidinyje mes rašėme:

Jaudinantys atradimai: 28 smegenų navikų tyrėjų iš viso pasaulio institucijų konsorciumas neseniai išspausdino straipsnį apie konceptualiai naują recidyvuojančios glioblastomos (GBM) gydymo būdą. Šis metodas vadinamas „CUSP9“, tai reiškia „Koordinuotą išgyvenimo būdų atradimą su tiksliniais vaistais“.

Remiantis šio straipsnio santrauka, CUSP9 gydymo protokolas pagrįstas „tradiciškai citotoksinėmis chemoterapijos medžiagomis nelaikomų vaistų, apie kuriuos pateikta daug įrodymų, kad jie gerai toleruojami ir jau leidžiami į rinką bei naudojami kitoms nevėžinėms indikacijoms, kombinacija.“ Renkantis vaistus, prie pasirinkimo kriterijų buvo priskiriami tie, kurie buvo farmakologiškai teigiamai apibūdinti; maža šalutinių poveikių tikimybė; įrodymai apie sąveikavimą su „pripažintu, teigiamai apibūdinamu, augimą skatinančiu glioblastomos elementu“, o koordinuojant kaip visumą „pasižymėjo pagrįsto bendro poveikio prieš pagrindinius biologinius glioblastomos augimo faktorius tikimybe.“

Šiuos kriterijus atitiko devyni vaistai: aprepitantas, artesunatas, auranofinas, kaptoprilis, vario gliukonatas, disulfiramas, ketokonazolis, nelfinaviras ir sertralinas.  Pirmasis autorius, profesorius Marc-Eric Halatsch (Ulmo universitetas, Vokietija) nurodė: „Nors CUSP9 protokolas kliniškai dar nepatvirtintas, pagrįsti empiriniai ir teoriniai įrodymai teigia, kad šis metodas saugus ir efektyvus."

IBTA visada laikėsi kiek įmanoma atviresnės pozicijos kalbant apie naujus GBM gydymo būdus. Mes įdedame nuorodą į straipsnį apie CUSP9 į šias elektronines naujienas (žr. aukščiau), kad pabrėžtume būtinybę ieškoti inovacinių GBM gydymo būdų, todėl kviečiame savo skaitytojus pasidalinti komentarais apie CUSP9 metodą. Pirmieji visuomenei skirti komentarai gali būti siunčiami elektroniniu paštu į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai kur jie bus įkelti į tinklalapį. Mes taip pat sukūrėme skelbimų lentos tipo tinklalapį, kuriame galima komentuoti ir diskutuoti. Komentarų puslapį rasite čia ir jame jau pateikta viena iš IBTA slaugytojų patarėjų atlikta apžvalga. Lauksime ir pacientų, gydytojų bei tyrėjų komentarų.

Mes negavome daug atsiliepimų, bet profesorius Halatsch nurodė IBTA  naujienoms, kad grupė Patikimas vėžio gydymas paskyrė 23000 eurų šiaim tyrimui, kad pateiktų Vokietijos federaliniam vaistų ir medicininių produktų institutui (BfArM) paraišką dėl klinikinių bandymų. Komentaras: Tikras šio siūlomo originalaus gydymo iššūkis būtų suplanuoti tokį tyrimą, kad išsaugotume reikšmingas sąsajas tarp tam tikrų komponentų ir efektyvumo. Laukiant bet kokio kito bandymo skirto šiam gydymui tirti, metodas galėtų būti taikomas individualiu atveju, jeigu medikai būtų pasirengę tai tinkamai atlikti.

 

Kompanijos plėtra: Vokietijos kompanija Immatics Biotechnologies GmbH pasirašė sutartį su Šveicarijos kompanija Roche, norėdama bendradarbiauti skiepų nuo vėžio ir imunoterapijos srityje. Immatics atlieka bandymus su skiepais nuo gliomos IMA950, bet asmuo iš kompanijos Roche IBTA naujienoms nurodė, kad „IMA950 nėra šio reikalo dalis. Plėtra tęsis bendradarbiaujant su Cancer Research UK”… Investuotojų tinklalapyje buvo įnirtingai diskutuojama apie ImmunoCellular skiepų nuo smegenų naviko ICT-107 potencialą, o studijos tęsinys bus pristatytas SNO susitikime… Novocure paskelbė, kad JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino NovoTAL System (daviklių rinkinio schemą) per priedą prie patvirtinimo prieš leidžiant į rinką. Sakoma, kad sistema optimizuoja daviklių rinkinio įtraukimą į Novo TTF gydymą… Dr. Ben Lipps, Vokietijoje esančios kompanijos Magforce vadovas, nurodė akcininkams, kad kompanija susitelks į šio gydymo būdo naudojimą sergantiems GBM Vokietijoje, 27 ES šalyse ir JAV… GW Pharmaceuticals paskelbė, kad pradėjo 1b/2a fazės klinikinį kanapių produktų platformos naudojimo gydant recidyvinę GBM bandymą… Elsevier Business Intelligence pasirinko Angiochem ANG1005 smegenų naviko gydymą kaip vieną iš „10 svarbiausių sektinų onkologijos produktų”… Specialised Therapeutics Australia gavo Australijos terapinių prekių administracijos (TGA) patvirtinimą naudoti gliolaną chirurginei piktybinių smegenų navikų audinių vizualizacijai. Tai taikoma 31 šalyje, kur patvirtintas gliolanas.

 

Bolonijos konferencija: Lapkričio 8- 9 dienomis vykusios 5 tarptautinės smegenų navikų gydymo būdų ateities krypčių konferencijos (jeigu nuoroda neatsidarys su Chrome naršykle, išbandykite IE) pirmininkė Dr. Alba A. Brandes atkreipė dėmesį į TAMIGA bandymą, kurio pagrindinė tyrėja yra ji pati ir kurio tikslas nustatyti nuolatinio bevacizumabo naudojimo efektyvumą, kai GBM sergančių pacientų liga progresuoja. Mokslininkė teigia, kad pastaruoju metu pradėjo registruoti pacientus ir pateiks šio bandymo duomenis per kitą SNO susitikimą. Bolonijos konferencijoje Kathy Oliver, viena iš IBTA direktorių, gavo apdovanojimą už kilnią paramą ir aistringą troškimą prisidėti prie „solidarumo, supratimo ir vilties“.

 

Meksikoje kalintis vyras, sergantis smegenų naviku: Meksikos prezidentas suteikė amnestiją vietiniam mokytojui, 2002 metais įkalintam 60 metų už tariamą dalyvavimą septynių policijos karininkų nužudyme. Dabar jis gydomas nuo smegenų naviko.

 

TWEAK- Fn14: Studija, kurią atliko Transliacinių genomų tyrimų institutas (TGen) ir kuriai vadovavo Dr. Nhan Tran, parodė, kad ląstelių takelio sąveika, žinoma kaip TWEAK- Fn14, galėtų būti naujausia ir daug žadanti smegenų navikų gydymo tyrimų kryptis. Dr. Mike Berens iš TGen pavadino šiuos tyrimų rezultatus „ tikrai reikšmingu žingsniu“ šioje srityje.

 

Polimerų metodas, kuriuo chemoterapija siunčiama į smegenis: Notingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrėjai atliko bandymą su avies smegenimis ir kitais gyvūnų organais, siekdami pademonstruoti galimybę suformuoti polimero medžiagą prie smegenų naviką turinčio paciento kaukolėje chirurginiu būdu suformuotos ertmės ir sumaišyti su chemoterapijos medžiagomis, kurios po to būtų lėtai leidžiamos po pjūvio susiuvimo. Numatoma, kad pirmasis klinikinis testas bus atliktas per trejus metus.

 

Žemo laipsnio vaikų gliomos (LGG): Johns Hopkins tyrėjai, vykdantys laboratorines studijas, nustatė, kad mTOR takelis vaikams sergant LGG yra labai aktyvus. Kai kurie vaistai, pvz., rapamicinas, blokuoja šiame takelyje esančius baltymus.

 

Jungtinės Karalystės gydytojams nepavyko diagnozuoti smegenų naviko: Šešiolikmetė iš Jungtinės Karalystės mirė, kai trylikai gydytojų (keturiems pediatrams, šešiems bendrosios praktikos gydytojams ir trims A&E gydytojams) nepavyko aptikti jai smegenų naviko. 2012 metų lapkritį paskirtas magnetinio rezonanso tyrimas nebuvo atliktas iki 2013 metų sausio, ir ji mirė praėjus aštuonioms dienoms po rezultatų gavimo. Vienas A&E gydytojas atsisakė ją skenuoti, nes tokie tyrimai atliekami tik „gyvybės ar mirties klausimais“.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org