Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

IBTA elektroninės naujienos, 2013 metų spalio mėnuo Spausdinti

Europos vėžio kongresas“ („ECC“): Amsterdame vykusiame „ECC“ paaiškėjo, kad nėra itin reikšmingų naujų rezultatų CNS navikų gydymo srityje, išskyrus IDH mutacijų svarbos pabrėžimą. Informacija daugiausiai buvo susijusi su anksčiau nurodytų tyrimų rezultatų užbaigimu. Tai yra nuoroda į santraukas apie CNS. IBTA atstovai įėjo į didžiulę grupę aukšto lygio pacientų advokatų, dalyvaujančių „ECC“. Grupę gąsdino anachronistiniai olandų įstatymai, todėl jiems nebuvo leista įžengti į pagrindinę salę, kur buvo farmacinių kompanijų paroda.

Patekti į pramoninę parodą nebuvo leista ne tik pacientų advokatams, tačiau bet kuriam asmeniui, kuris nebuvo „recepto išrašytojas“. Ši taisyklė buvo taikoma medicinos žurnalistams ir kt. Ši diskriminacija pacientų advokatus ir nuliūdino, ir papiktino, ir jie Kongrese parengė peticiją bei protestą. Išsamią ataskaitą ir nuotrauką rasite čia.

 

Vėžio genomos atlasas (TCGA): Vienas iš pirmųjų TCGA taikinių buvo glioblastoma. 2008 metais buvo išspausdinta didžiulė studija. Nauja studija daugiausiai pasakojo apie navikų mėginius ir molekulinius duomenis, gautus iš 559 pacientų ir 17 studijos įstaigų. Per analizę buvo nustatytas 61 naujai mutavęs genas. Dvi mutacijos, BRAF ir FGFR, jau yra tam tikrų vaistų taikinys kituose kontekstuose.


Susitikimai ir galutiniai terminai: 2014 metų birželio 28 – liepos 2 dienomis Singapūre įvyksiančio 16 tarptautinio vaikų neuroonkologijos simpoziumo santraukų galutinis terminas yra 2014 metų vasario 7 diena.2014 metų spalio 9- 12 dienomis Italijoje, Turine, įvykstančio Europos neuroonkologijos asociacijos 11 susitikimo santraukų pateikimo galutinis terminas yra 2014 metų kovo 23 diena.


Koroneris kritikuoja Jungtinės Karalystės gydytojus: Šį mėnesį Jungtinės Karalystės koroneris smarkiai kritikavo trijų stambių ligoninių gydytojus už „daugelį rimtų nesėkmių” 2011 metais ir netinkamą smegenų naviką turinčios dvejų metų mergaitės gydymą, kai jai išsivystė galvos smegenų vandenė ir po to ji mirė.

 

Europos klinikinių tyrimų duomenų bazė: Europos vaistų agentūra (EMA) išleido atnaujintą Klinikinių tyrimų duomenų bazės (EudraCT) versiją, bet, kaip prieš tai pranešė IBTA, ji išleista per vėlai ir yra nepilna.

 

Pagyvenę pacientai ir GBM: Europos vėžio tyrimų ir gydymo organizacija (EORTC) ir Kanados NCIC klinikinių tyrimų grupė (NCI CTG) paskelbė, kad vyresnių kaip 65 metų pacientų, kuriems naujai diagnozuota GBM ir kuriems netiko standartinis gydymas, tyrimas pasiekė savo tikslą. Iš 562 atsitiktinai atrinktų pacientų 249 pasiūlė EORTC, 199 – NCIC CTG, 97 – Australijos Trans-Tasman spindulinės onkologijos grupė, o 17 pacientų – Japonija. Šio tyrimo tikslas yra palyginti trumpalaikę spindulinę terapiją ir trumpalaikę spindulinę terapiją su temozolomidu (TMZ). Tyrimas buvo remiamas MSD edukacinėmis subsidijomis. Šis tyrimas – tai būsimo tarptautinio organizacijų iš kelių šalių bendradarbiavimo pavyzdys, joms siekiant veiksmingiau gydyti GBM. Tyrimo pobūdis gali būti labai specifinis (t.y., vyresni kaip 65 metų pacientai), bet tikėtina, kad lėti ir atsargūs tokio tipo veiksmai leis pasiekti pažangą.

 

Akustinės neuromos: Remdamasi panašiais internetiniais šaltinais, profesorė Elizabeth Claus iš Jeilio visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) taiko panašių asmenų tyrimo metodą. Mokslininkė skatina juos dalyvauti tyrime, kurio tikslas yra nustatyti akustinės neuromos smegenų navikų rizikos faktorius. Dr. Claus šiuo metu kreipėsi dėl papildomų šio reto ir dažnai ignoruojamo smegenų naviko tyrimų finansavimui skirtų subsidijų.

 

Lenkų tyrimai: Lenkų tyrėjai, dirbantys su laboratorinėmis pelėmis, atrado, kad sunaikinus geną, kuris gamina CSF2 baltymą gliomų ląstelėse, navikinės ląstelės nebetraukdavo mikroglijų ir negalėjo pakeisti šių ląstelių, skatinančių naviko vystymąsi. Tai leisdavo imuninei sistemai pradėti veikti, kaip ir buvo tikimasi. Tyrimų vadovė profesorė. Bożena Kamińska perspėjo, kad kelias į veiksmingų vaistų ir kitų gydymo būdų, ribojančių gliomos invaziją, kūrimą tebėra „labai ilgas“.

 

Navaros universitetinės ligoninės tyrimas: Navaros universitetinės ligoninės tyrėjai netrukus pradės tyrimus, susijusius su genetiškai modifikuoto viruso (adenoviruso delta 24-RGD) ir po to temozolomido inokuliacija GBM sergantiems pacientams.

 

Kompanijos darbai: Dr. Wolfgang Wick prezentacija per Europos vėžio kongresą apie klinikinį tyrimą, kuriame radioterapija buvo panaudota kartu su Apogenix APG101 blokuojant ląstelių signalinį takelį CD95, ir Olandijos kompanijos plakatas to-BBB apie 2B3-101 vaistą per Europos vėžio kongresą patraukė daugelio dėmesį. (ECC buvo pristatyti 42 su CNS susiję plakatai. Eikite į internetinę plakatų paieškos įrangą ir išspausdinkite “to-BBB”). Antisense Pharma pakeitė pavadinimą į Isarna Therapeutics GmbH ir sutelkė visas veiklas vienoje vietoje – Vokietijoje, Miunchene. Bexion Pharamceuticals iš Kovingtono (JAV) gavo $2.9 mln. subsidijas iš Nacionalinio vėžio instituto (JAV), kad galėtų atlikti BXQ-350 nanovezikulių klinikinį tyrimą. Agenus pranešė tolesnius daug žadančius su GBM susijusius rezultatus po Prophage Series G-100 (HSPPC-96) vakcinos tyrimo 2 fazės, taikant ją su standartine terapija.

 

GBM susirgęs kardiologas: Po 35 metų iš darbo išėjęs kardiologas Washington Post laikraštyje aprašė įdomią istoriją apie savo išgyvenimus, kai jam buvo diagnozuota GBM. Ėmęsis nuosavo tyrimo, jis nustatė, kad per pastaruosius 40 metų apie GBM buvo parašyta 22,000 mokslinių straipsnių. Be to, jis nustatė, kad kitas kardiologas surinko duomenis apie 23 invazijas (intervencijas) patyrusius radiologus ir kardiologus, kuriems atsirado navikai ir iš kurių 17 buvo kairiosios smegenų pusės GBM (kaip ir jo). Jam aiškiai pasisekė bandomojo Djuko universiteto protokolo dėka, kai į jo smegenis buvo įvestas modifikuotas poliomielito virusas. Duodamas naudingą „reklaminį“ patarimą radioterapijos gydytojams, jis palygino gydymo metu dėvėtą plastikinę kaukę su „olimpinio fechtavimosi kauke“.

 

Smegenų metastazės ir jūrų arkliukas: Atlikus studiją su JAV ir Kanados pacientais su smegenų metastazėmis, paaiškėjo, kad jūrų arkliuko vengimo smegenų radioterapija susijusi su mažesniu atminties suprastėjimu per keturis mėnesius.

 

Leukemijos pirminės stadijos gydymui skirtas vaistas buvo pritaikytas smegenų navikais sergantiesiems: Johns Hopkins universiteto (JAV) tyrėjai atlikę eksperimentus su pelėmis nustatė potencialų 5-azacitideno (Vidaza) (FDA patvirtinto mielodisplazinio sindromo gydymui) efektyvumą nusitaikant į genų mutaciją smegenų navikų ląstelėse.

 

Jokios virusinės glioblastomos priežasties: Švedijos Sahlgrenska akademijos tyrėjai, išanalizavę 700 bilijonų DNR sekų, paimtų iš daugiau kaip 4,000 navikų, atmetė teorijas, jog virusai gali būti krūties vėžio ir glioblastomos priežastimi.

 

„Vėžio“ pervadinimas: Smegenų navikus turintys pacientai buvo netiesiogiai nuskriausti, kai tam tikros vėžio kontrolės ir vyriausybinės agentūros pabrėžė būtinybę tikrintis dėl vėžio. Skirtingai nei sergant kitų organų vėžiu prevencija prieš smegenų navikus yra gana sudėtinga dėl to, kad tam reikalingas brangi KT smegenų skenavimo programa. Nacionalinio vėžio instituto (JAV) darbuotojai, suvokiantys, kad dėl to šioje srityje galimos perdėtos diagnozės ir gydymo būdai, dabar nori pervadinti „vėžį“, kad šis pavadinimas būtų paliktas pažeidimams, susijusiems su pagrįsta galimybe, jog negydomas pacientas mirs. Turiningas straipsnis iš Forbes Magazine perspėja, kad šio žodžio pervadinimas taip pat gali turėti politinių poteksčių. Komentaras: Smegenų naviko diagnozė savaime turi labai galingą ir potencialiai luošinančią stigmą visuomenėje. Smegenų navikai neabejotinai patektų į šį siūlomą pervadinimą. IBTA baiminasi, kad pacientai su naująja diagnoze po šio veiksmo nešiotų dar didesnę stigmą ir tai neatitaisomai sunaikintų jų „viltį“ ir teigiamą požiūrį.

 

Kraujo- smegenų barjeras: Jungtinės Karalystės tyrėjai sėkmingai panaudojo naviko nekrozės faktoriaus (TNF) baltymą atlikdami tyrimus su pelėmis, kurių metu buvo ardomas kraujo- smegenų barjeras ir suteikiama galimybę taikyti krūties vėžio gydymui skirtą vaistą trastuzumabą gydant smegenų navikų metastazes.

 

Baltymas kaip mediatorius: JAV tyrėjai nustatė, kad baltymas RIP1 yra smegenų navikų ląstelių išgyvenimo mediatorius ir tuo pačiu potencialaus gydymo vaistais taikinys.

 

Vieniši tėvai dėl vėžio: Čia pateikiama nuoroda į 55 minučių audiodiskusiją, su kokiomis problemomis susidūrė vaikus auginantys vyrai, kai jų žmonos mirė nuo vėžio, ir nurodytas knygos „Juokas, ašaros ir kaspinai“ autorius. Komentaras: Mes žinome, kad smegenų navikai gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms, vyrams ir moterims, nors šia liga truputį dažniau suserga vyrai. Diskusija gali būti naudinga vyrams gedintiems mirusios žmonos ir tuo pat metu turintiems auginti be mamos likusius savo vaikus.

 

Vinblastinas: JAV mokslininkai atrado, kaip pagerinti vėžio gydymui skirto vaisto vinblastino veiksmingumą nuo 10 iki 200 kartų. Jų atradimas taip pat padeda įveikti atsparumą vaistui, kai gydymas atnaujinamas. Vinblastinas yra naudojamas kai kurių smegenų navikų gydymui. Dabar jų dėmesys bus nukreiptas į vinkristiną, kuris taip pat naudojamas kai kurių kitų smegenų navikų gydymui.

 

Vertė: "Vertimų Guru"
Redagavo: Gailė Byčienė
Šaltinis: www.theibta.org