Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

„IBTA“ 2012 m. lapkričio mėn. internetinės naujienos Spausdinti

IBTA 2012 m. lapkričio mėn. internetinės naujienos

Žemos stadijos gliomos (ŽSG). JAMA straipsnyje, kuris yra nemokamai patalpintas čia ir papildytas Dr. Asgeir S. Jakola iš Norvegijos ataskaitomis apie ŽSG pacientų rezultatų palyginimą dviejose Norvegijos ligoninėse, kur vienai grupei buvo atlikta ankstyva smegenų naviko rezekcija, o kitai grupei – biopsija ir stebėjimas. Pirmosios grupės bendras išgyvenimo lygis buvo geresnis.

Pakartotinė rezekcija. 578 GBM pacientų tyrimo metu JAV Džono Hopkinso universiteto tyrėjai atrado, kad tie pacientai, kuriems buvo atlikta pakartotinė rezekcija, gyveno ilgiau nei tie, kuriems operacija buvo atlikta tik vieną kartą, tačiau atrinkdami pacientus tyrėjai galėjo būti šališki.

Smegenų metastazės. Prancūzų tyrimas parodė, kad lapatinibo (Tykerb) ir kapecitabino (Xeloda) junginys yra veiksminga pirmos eilės smegenų metastazių gydymo priemonė nuo HER2- teigiamo krūties vėžio.

NOA tinklalaidė. Vykdydama naują iniciatyvą, Neuroonkologijos Asociacija surengs svarbiausių įvykių vaizdo įrašų pristatymą savo metinės konferencijos paskutinę dieną, sekmadienį, lapkričio 18 d. 7 val. (rytų JAV laiku). Tinklalaidės nuorodą rasite čia. Denis Strangman ir Kathy Oliver, IBTA direktoriai, .....

NOA susirinkime turės demonstracinį stalą ir kvies lankytojus prieiti. Tie, kurie dar neįsigijo IBTA žurnalo Brain Tumour 140 puslapių egzemplioriaus, galės nemokamai jį gauti prie IBTA stalo.

Seni vaistai, nauji triukai. Tyrimo kuris patvirtina anksčiau licencijuotų vaistų peržiūrėjimo naudingumą, metu Mayo klinikos tyrėjai atrado, kad gerklės skalavimas su antidepresantu doxepin ženkliai sumažina skausmą, susijusį su burnos gleivinės uždegimu tiems pacientams, kuriems buvo atlikta radioterapija galvos ir kaklo vėžiui gydyti. Tuo tarpu, JK laboratorijos GBM ląstelių tyrimo metu buvo nustatyta, kad vaistai, kurie daugelį metų buvo naudojami priklausomybei nuo alkoholio gydyti (disulfiram) ir kurie įveikia hematoencefalinį barjerą, gali būti tiesiogiai susiję su GBM terapija. JK tyrimą finansavo Smegenų navikų labdaros organizacija.

Embrionų navikai. Mokslininkai iš šv. Judo vaikų tyrimų ligoninės (JAV) stebėjo 220 pacientų, išgyvenusių po pediatrinio embriono navikų, ir, remiantis tėvų praneštais rezultatais, daugiausia nustatytas teigiamas socialinis prisitaikymas keletą metų po diagnozės ir gydymo, išskyrus atvejus, kai pacientams pasireiškė užpakalinės kaukolės daubos sindromas.

3D neurochirurgija. Elektros inžinierius, kuriam buvo atliktos keturios smegenų auglio operacijos prieš devyniolika metų, išrado 3D endoskopą, kuris pirmą kartą buvo panaudotas Kanadoje praeitą mėnesį, siekiant pašalinti smegenų auglį. Jau daugiau nei tuzinas JAV ligoninių buvo gydyti naudojant šį prietaisą. Naujasis 3D endoskopas prieš 18 mėnesių buvo patvirtintas FDA. Tuo tarpu JAV Valstybinis sveikatos institutas (VSI) skyrė $2 mln. finansavimą tęsti Merilando universiteto mokslininkų projektą „Minimaliai invazinis neurochirurginis intrakrianialinis robotas“. Šis robotas turėtų  padėti pašalinti sunkiai pasiekiamus navikus.

Įprastos smegenų ląstelės gali virsti kamieninėmis ląstelėmis. Mokslininkai, atlikdami bandymus su pelėmis, atrado, kad GBM vystymosi metu įprastos smegenų ląsteles virsta kamieninėmis. Tuo remiantis teigiama, kad „gliomos gali susidaryti iš pakitusių ląstelių centrinėje nervų sistemoje (CNS) taip pat ir iš smegenų žievės neuronų“.

Netikra smegenų kamieno glioma. 39 metų amerikietė, apsimetusi mirtina ligone, sergančia smegenų glioma, surinko 16 812 JAV dolerių iš nieko neįtariančių aukotojų. Moteris buvo nuteista trims metams kalėjimo. Deja, buvo išsiaiškinta keletas tokio pobūdžio atvejų, kuriuos galimai paskatino padidėjęs visuomenės supratimas apie smegenų auglių keliamą pavojų.

Teismo veiksmai dėl pavėluotai nustatytos diagnozės. 27 metų airiui buvo sumokėta pradinė 2,5 mln. eurų (apie 3,2 mln JAV dolerių) kompensacija už tariamai pavėluotą smegenų auglio diagnozavimą. Teigiama, jog dėl to ir dėl klaidingo gydytojų sprendimo gydyti chirurginiu būdu, o ne chemoterapija ar radioterapija, vyras tapo neįgalus.

Mobilieji telefonai ir smegenų navikai. Spalio mėnesį pasirodė publikacija, skirta Italijos Aukščiausiojo teismo sprendimui, kuriame skelbiama, kad mobilieji telefonai sukelia smegenų auglius. Atlantic žurnale apie šį sprendimą pateikiamas komentaras: „Sprendimas buvo paremtas atveju, kai vyras, kuris darbe dažnai naudojosi mobiliuoju telefonu (šešias valandas per dieną dvylika metų), susirgo neuroma“.

Trūksta neurochirurginių grąžtų. Tobago gyventojas, savaitę Ispanijos uosto (Trinidado) bendrojoje ligoninėje laukęs smegenų auglio operacijos, mirė dėl to, kad nebuvo gautas kaukolės grąžtas. Apie 60 pacientų laukė smegenų operacijos, bet kaukolės grąžto nebuvo tirs mėnesius. Nuomojami grąžtai sulūždavo, o ligoninė buvo kaltinama, kad netinkamai juos išvalo.

DNX-2401. DNAtrix Inc., kuri kuria tikslinį adenovirusu paremtą onkolitinį virusinį produktą (DNX-2401), skirtą vėlyvos stadijos smegenų augliams ir išbandomą gyd. Anderson, susijungė su VectorLogics Inc.

ICT-107 ir ICT-121. ImmunoCellular praneša, kad ICT-107 dendritinių ląstelių vakcinos GBM pacientams bandymų rezultatai bus paskelbti 2013 m. pabaigoje. Jos ICT-121 bandymo, apimančio pasikartojantį GBM, ikiklinikiniai duomenys bus paskelbti kitame NOA susitikime.

Posmegeninės liaukos navikai. www.cancer.net, kurį sukūrė ASCO, atnaujino savo medžiagą apie posmegeninės liaukos navikus. Ją galite rasti čia.

Vaizdo įrašai. Pastaruoju metu pasirodė keletas įdomių televizijos reklamų ir vaizdo įrašų, susijusių su smegenų augliais. Tai yra TV reklama, rodoma Nyderlanduose (STOPhersentumoren.nl), skirta 2012 m. Tarptautinei smegenų navikų savaitei. Taip pat dvi trisdešimties sekundžių trukmės nemokamos viešosios reklamos iš Australijos (Australijos smegenų navikų aljansas), kurias galite rasti čia ir čia. Be to, pateikiame nuorodą į rugsėjo mėnesį Prancūzijoje surengtas eitynes „Vaikai be vėžio“, kurias organizavo iniciatyvinė grupė „Įsivaizduokite dėl Margo (Vaikai be vėžio)“. Šių eitynių metu buvo renkamos lėšos vaikų smegenų navikų tyrimams.

Tarptautinė smegenų navikų savaitė. Šiais metais Tarptautinė smegenų navikų savaitė sulaukė didelio pasisekimo. Renginyje dalyvavo 160 su smegenų navikais ir vėžiu susijusių grupių ir organizacijų. Tradiciškai buvo surengtos eitynės Italijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Airijoje, Honkonge, Nyderlanduose, JAV, JK ir Australijoje. Federalinio parlamento nariai Australijoje segėjo pilkus kaspinus. Dubline IBTA direktorė Kathy Oliver kreipėsi į auditoriją. Taip pat Airijoje buvo įkurta nauja nacionalinė organizacija Brain Tumour Ireland. Indijos smegenų navikų fondas surengė metinę šventę Mumbajuje, kurioje dalyvavo 250 šeimų. Informaciją apie švietėjišką renginį, vykusį Bukaramangoje (Kolumbija) lapkričio 2 d. rasite čia (ispanų kalba). 2013 m. Sąmoningumo savaitė bus rengiama spalio 27 d. – lapkričio 2 d.