Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

Lietuvos naujienos
Netektis Spausdinti

2015m. gruodžio 20d. netekome vieno iš mūsų komandos aktyviausių narių Ugniaus Smalskio.

Reiškiame nuoširdžią užuojautą Ugniaus artimiesiems.

 

 
IBTA naujienos, 2015 metų rugsėjo mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Manoma, kad radioterapija sukelia progresuojantį smegenų tūrio mažėjimą per keletą savaičių po gydymo

14 glioblastoma sergančių pacientų tyrimas parodė, kad radioterapija sukelia progresuojantį smegenų tūrio mažėjimą, kuris tęsiasi keletą savaičių po gydymo. Žurnale Neurology paskelbto tyrimo autoriai teigia, kad reikia atlikti tolesnius tyrimus, siekiant nustatyti, kaip šie pokyčiai paveikia psichines funkcijas. Skaitykite daugiau.

 

Visiška naviko rezekcija prailgina išgyvenimo trukmę sergant atipine ir piktybine meningioma

639 pacientų duomenų analizė parodė, kad bendroji rezekcija (visiškas matomo naviko pašalinimas) yra susijęs su didesne galimybe išgyventi tarp pacientų, sergančių atipine (II laipsnio) ir piktybine (III laipsnio) meningioma, palyginus su tarpine rezekcija. Atipinės meningiomos atveju 5 metų išgyvenamumas sudarė 91,3%, palyginus su 78,2%, o piktybinės meningiomos atveju - 64,5%, palyginus su 41,1%. Skaitykite daugiau.

 

Kognityvinė reabilitacija gali padėti smegenų vėžiu ir epilepsija sergantiems pacientams

Bandomasis tyrimas, paskelbtas žurnale Journal of Neuro-Oncology, atskleidė, kad kognityvinė reabilitacija (RehabTr) pagerina protinius smegenų vėžiu ir epilepsija sergančių pacientų gebėjimus. Praėjus šešiems mėnesiams po 10 savaičių trukusio kurso „RehabTr“, 16 tyrime dalyvavusių pacientų pagerėjo kognityvinės funkcijos ir (arba) atmintis. Skaitykite daugiau.

Skaityti daugiau...
 
IBTA naujienos, 2015 merų rugpjūčio mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Gydymas deksametazonu gali sutrumpinti išgyvenimo laiką, sergant pasikartojančia glioblastoma

Tyrimai, publikuoti „British Journal of Cancer” atskleidė, kad pasikartojančia glioblastoma sergančių ligonių, gaunančių didesnę deksametazono dozę (daugiau nei 4,1 mg per dieną), gydymo rezultatai yra blogesni nei pacientų, gaunančių mažesnę dozę. Autoriai išanalizavo informaciją apie pacientus, dalyvavusius III fazės NovoTTF-100A sistemos tyrime ir padarė išvadą, kad deksametazonas gali trukdyti imuniteto funkcijai, kuri dalyvauja glioblastomos gydyme. Skaitykite daugiau (naujienų puslapyje reikalinga registracija).

 

Geresni glioblastomos gydymo rezultatai, atidėjus chemoterapiją ir radioterapiją dėl MGMT būklės tyrimo

Retrospektyvi trijų glioblastomos tyrimų analizė patvirtino, kad atidedant pooperacinę chemoradioterapiją, siekiant atlikti MGMT promoterio būsenos tyrimus, užtikrina geresnius rezultatus. MGMT promoterio būsenos tyrimas informuoja apie gydymo rezultatus status ir turi įtakos rezultatams, bet gali būti sudėtingas ir užimantis daug laiko. Šiame straipsnyje, publikuotame „BMC Cancer”, teigiama, kad pradėjus spinduliavimą anksčiau nei po 24 valandų po operacijos, pasireiškia neigiamas poveikis naviko progresavimui ir išgyvenimo trukmei. Skaitykite daugiau(atviras straipsnis).

 

Atsiliepimas apie produktą: Temodar® ir Temozolomide buteliukus dėl potencialaus vaikų sunkiai atidaromų kamštelių sugadinimo

„Merck” pranešė, kad kai kurių Temodar® ir Temozolomide buteliukų kamšteliai gali būti įtrūkę, todėl gali neveikti vaikų sunkiai atidaromų kamštelių funkcija. Radę įtrūkimą, vartotojai turėtų kreiptis į „Merck”, kuris duos naują dangtelį. Vaistas nėra paveikiamas ir naudotojams patariama vartoti vaistą kaip nurodyta. Skaitykite daugiau.

Skaityti daugiau...
 
IBTA naujienos, 2015 metų liepos mėnuo Spausdinti

Gydymo naujienos

Remiantis tyrimais, bevacizumabas (Avastin) padidina galimybę išgyventi glioblastoma sergantiems pacientams

Antrinė analizė, kuri tyrė 349 naviko pavyzdžius, surinktus dviejų III fazės bevacizumabo tyrimų metu (AVAglio ir RTOG-0825), atskleidė, kad bevacizumabas gali duoti geresnių rezultatų konkrečiame glioblastoma sergančių pacientų pogrupyje. Buvo pastebėta, kad pacientai, kuriems buvo diagnozuoti „nervų sistemos IDH1 laukinio tipo“ navikai ir kurie buvo gydomi bevacizumabu (kartu teikiant jiems įprastinį gydymą), išgyveno ilgiau negu pacientai, kuriems buvo diagnozuoti skirtingų potipių (17,1 ir 12,8 mėnesio) navikai. Siekiant patvirtinti šį faktą, planuojama atlikti tolesnius tyrimus. Skaityti daugiau.

 

Protonų spindulinė terapija: gerai toleruojama suaugusiųjų, bet vaikams pasireiškia smegenų nekrozė

60 smegenų vėžiu sergančių ir protonų spinduline terapija gydomų vaikų tyrimas parodė, kad smegenų audinio nekrozė („mirtis“) yra bendra MRT išvada. Tai dažniau pasireiškė tarp vaikų, kuriems buvo daug kartų atlikta chemoterapija, ir 25% pacientų, kurie patyrė radiacinę nekrozę, pasireiškė sunkių simptomų ir jiems prireikė medicininės intervencijos. Skaityti daugiau (santrauka).

Atlikus atskirą tyrimą, kuris buvo paskelbtas žurnale Cancer, buvo nustatyta, kad protonų terapiją gerai toleruoja II laipsnio glioma sergantys suaugusieji, ir tai neigiamai nepaveikia jų pažinimo funkcijos ar gyvenimo kokybės. Vis dėlto šiam pacientų pogrupiui išsivystė hormonų sutrikimų. Skaityti daugiau.

Skaityti daugiau...
 
IBTA naujienos, 2015 metų birželio mėnuo Spausdinti

Pagrindinės naujienos

Tyrimai, pateikiantys naujas gliomos klasifikacijas, kurios galėtų padėti gydymo metu ir nustatyti prognozę

Du tyrimai, paskelbti New England Journal of Medicine (NEJM) įvardijo pagrindinius molekulinius skirtumus tarp įvairių glioma tipų. Vienas tyrimas analizavo duomenų rinkinius iš Vėžio genomo atlaso, siekiant padaryti išvadą, ar šešios labiausiai paplitusios žemesnės klasės gliomos formos gali būti efektyviai sugrupuotos į tris atskiras molekulines „aukščiausio laipsnio grupes“. Antrasis tyrimas, didelio masto genetinių skirtumų tarp įvairių rūšių gliomų analizė, nustatė, kad beveik visi (97%) navikų galėtų būti suskirstyti į vieną iš penkių molekulinių pogrupių, remiantis trijų genetinių žymeklių (1p/19q, IDH ir TERT promotorinių mutacijų) pagrindu. Šių tyrimų išvados gali padėti nustatyti tikslesnę prognozę ir priimti sprendimus dėl gydymo. Skaityti daugiau: NEJM vedamasis straipsnis/naujienų straipsnis.

Be to, neseniai žurnale Nature Communications paskelbtas tyrimas, kuris taip pat buvo atliktas remiantis Vėžio genomo atlaso duomenimis, nustatė, kad genas TCF12 mutuoja proporcingai anaplastinei oligodendrogliomai (7,5% tiriamųjų) ir yra susijęs su agresyviais navikais. Skaityti daugiau.

 

Ryškiausios „ASCO 2015” akimirkos

Žemiau yra aprašomos svarbiausios akimirkos iš 2015 m. Klinikinės onkologijos Amerikos bendruomenės metinio susirinkimo (ASCO 2015), įvykusio 2015 m. gegužės 29 - birželio 2 JAV, Čikagoje, McCormick Place. Išsamesnę apžvalgą galima rasti čia (tarpininkaujant Nacionalinei smegenų vėžio draugijai).

 

Inhibitoriai nivolumabas ir ipilimumabas glioblastomos atveju teikia vilčių

Tyrimo, kuriame dalyvavo 20 pacientų, rezultatai parodė, kad nivolumabas, vartojamas atskirai arba kartu su ipilimumabu, gali padidinti galimybę išgyventi pacientams, sergantiems pasikartojančia glioblastoma.

Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 1 iš 15