Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:


ingrida
apie Jurgos maldas ant angelo rūbo...
2009.07.03 08:24:27

2008 m. lapkričio 22 d., šeštadienis

Gal jau daugelis ir žinote, jog lapkričio 14-ąją minėjome a .a. Jurgos Ivanauskaitės gimtadienį. Ta proga leidykla Tyto alba išleido Dovilės Zelčiūtės sudarytą didžiulę knygą “Jurga”, kurioje sudėta daug kas: čia ir pagrindinės Jurgos gyvenimo ir kūrybos datos, ir jos draugų bei pažįstamų atsiminimai bei pasakojimai apie ją, ir jos kelionių aprašymai, ir jos laiškai bei trumposios žinutės, o gale knygos yra trumpas skyrelis pavadinimu “Jurgos maldos ant angelo rūbo”. Man, asmeniškai, jos įstrigo labiausiai.


Galbūt ne visi turėsite noro ar galimybių įsigyti šią knygą (pagaliau jos ir apimtis, ir kaina- nemaža), todėl norėčiau Jums tiesiog perrašyti tas maldas, nes man jos tokios nuostabiai gražios (tikiuosi nei artimieji, nei leidėjai nesupyks už plagijavimą):
Taigi melskimės kaip Jurga mus išmokė:
"Angele Sarge, apkabink mane ir pakelk virš kasdienybės, nukraidink mane aukštai aukštai, viršum debesų, virš visų žvaigždžių ir planetų, nukraidink mane į Rojų, į Rojaus sodus, kur žydi Rojaus gėlės ir čiulba Rojaus paukščiai!

Angele Sarge, nesitrauk nuo manęs, kad ir kas atsitiktų, visada globok mane, guosk ir lepink kaip mažą kaprizingą vaiką, nes kas jei ne Tu, dar mane palepins, bet bevesk manęs į dideles pagundas, saugok nuo pikto, saugok nuo liūdesio ir nuo proto susimaišymo. Amen!

Angele Sarge, paguosk mane juodžiausiomis gyvenimo valandomis, kai viskas krenta iš rankų, kai nieko nebesinori, kai gyvenimas primena kapo duobę, kai nebėra jokių prošvaisčių, kai tunelio gale nebešviečia joks žiburėlis, kai užgęsta visos žvaigždės, Angele!

Angele Sarge, nepalik manęs laukiniams žvėrims sudrąskyti, išvaduok mane nuo visų persekiotojų, neprietelių, pavyduolių, šmeižikų, tų, kurie manęs nesupranta, kas stoja man skersai kelio, kas bando nustumti į prarają, išvaduok ir išgelbėk, išvaduok ir išgelbėk!!!

Angele Sarge, nenusisuk nuo manęs, kad ir kas atsitiktų, būk su manimi visada ir visur, visuose realybės lygmenyse, kiekviename laiko ir erdvės taške, būk su manim, būk su manim, neatsitrauk nė per žingsnį, meldžiu ir maldauju, Angele Sarge!

Angele Sarge, atskrisk į mano širdį, kai tavęs šaukiuosi, pilna ilgesio, kupina liūdesio, sklidina nusivylimų, apimta nuovargio, pripildyta netikėjimo, nevilties ir nemeilės, Angele, Angele, Angele, be Tavęs nieko daugiau ir neturiu, tai neapleisk manęs nei dieną, nei naktį.

Angele Sarge, neatsilik nuo manęs nė per žingsnį, sek paskui mane, kai einu tiesiai, kai nusuku į klystkelius, kai visai prarandu taką, kai prieš mane atsiveria lakieji smėlynai, dykuma, kai prieinu sugriuvusius tiltus, kai krentu bedugnėn, kai nieko nebesuprantu.

Angele Sarge, sek paskui mane neatsilikdamas kuomet leidžiuosi į pragarą, parvesk atgal, parvesk iš pačių baisiausių vietų, visada sugrąžink iš pačių baisiausių vietų, visada sugrąžink iš liūdesio ir beprotybės, iš slogių sapnų parsivesk mane atgal, į savo šviesos ir meilės pasaulį, nepalik manęs vienos.

Angele Sarge, būk su manim dabar ir mano mirties valandą, amen, amen, amen, amen, amen, būk su manim, kai vėl gimsiu, kai vėl gyvensiu, kai vėl mirsiu, būk su manim, būk su manim, būk su manim, būk su manim, būk su manim.

Angele Sarge, leisk man tave išvysti, pamatyti Tavo šviesųjį veidą, sutikti Tavo spindulingąjį akių žvilgsnį ir neišsigąsti, Angele Sarge, Angele Sarge, Angele Sarge, Angele Sarge, Angele Sarge, , leisk man tave išvysti Tavo šviesųjį veidą, leisk man!

Angele Sarge, skrisk man virš galvos, kai einu gatve, kai man gresia nelaimė, skrisk man virš galvos, kai pametu kelią, Angele, Angele, Angele, šviesk man kaip saulė, mėnulis ir žvaigždės, Angele, Angele, Angele.

Angele Sarge, dainuok man lopšinę, kai kankina nemiga, kai miegas sprunka lyg medžiotojų persekiojama lapė, kai sapnai pasitraukia į giliausias žvėrių irštvas, kai net snaudulys pasislepia, nuleisk ant manęs baltą miego tinklą, maldauju!


Angele Sarge, neatiduok manęs sukapoti plėšriesiems paukščiams, neleisk, kad maitvanagiai lestų mano kepenis, kad ereliai išplėštų mano širdį, varnos iškapotų akis, saugok mane, Angele Sarge, saugok mane, saugok, saugok, saugok, Angele Sarge!

Angele Sarge, stovėk sargyboje su kardu rankoje, tegu jis liepsnoja ir baido nuo manės visus priešus, Angele Sarge, Angele Sarge, nepalik manęs vienos piktadarių akivaizdoje, Angele Sarge, Angele Sarge,, priešai teišnyksta, amen!

Angele Sarge, lydėk mane net į pasaulio kraštą, lydėk ir už jo, anapus horizonto, ir dar toliau, leisk man pakilti virš žvaigždžių, kurios tviska, leisk man įsilieti į Tuštumą, į Šunjatą, leisk man tapti niekuo, leisk ištirpti ir išnykti!

Angele Sarge, ačiū Tau, kad manęs neapleidi, ačiū, kad neleidi man prapulti, pulti bedugnėn, pasiklysti dykumoje, ačiū tau, Angele!!!

Angele Sarge, ačiū Tau, kad esu su manimi dieną naktį!

Angele Sarge, ačiū, kad girdi mane!

Mano Angele Sarge, meldžiuosi Tau ir Tavęs prašau, ateik į mano sapnus, mane apkabink, paguosk, nuramink, suteik man vilties, nuskraidink toli toli, ten, kur nėra mirties!

Angele Sarge, apsaugok mane nuo vidaus ir išorės priešų, nuo visų, kas man kenkia, kas mane keikia ir kas mane prakeikia, kas man pavydi ir blogo linki, Angele Sarge, leisk man su Tavimi paskraidyti, pajusti sparnų plevenimą sau už nugaros, suteik man lengvumo, nesvarumo būseną, išmokyk švytėti ir šviesti kaip žvaigždei, leisk bent akimirką, bent šimtas tūkstantąją sekundės dalį pažvelgti į Dievo veidą!Angele Sarge, išgydyk mane miegančią nuo visų ligų, apvalyk ydas, nuplauk nuodėmes, numaldyk aistrų karštį, baimių stingulį, abejonių drungnumą, padaryk mane tyrą ir skaisčią, nesutepamą, nesunaikinamą, amen!!!"

Žymės:


 

liutaurasb
2009.07.03 14:33:36

Stefa, 2008 m. gruodžio 14 d., sekmadienis

Kiek gi reikia būti nuodėmingam, kad tokia surašyti... prašau manę teisingai suprasti, man tai svetima ...


elvyra, 2009 m. birželio 06 d., šeštadienis


stipru ,nuoširdu, tikra
Atsakyti
 
Parašyti komentarą
Slapyvardis:

E-mail:

  Enter text shown in left: