ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS
Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.
Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.
prieš pusantrų metų man buvo išoperuota smegenų tilto kavernoma (Klinikose, operavo prof. Arimantas Tamašauskas). Po operacijos pusė kūno liko apimta parezės, paralyžiuota pusė veido (dabar jau kažiek atsistatė), tačiau vaikštau ir visiškai apsitarnauju. Dabar mano savijauta labai priklausoma nuo oro, tačiau pastebėjau, kad laikas nuo laiko, maždaug kas 1-2 mėnesiai, užeina apie mėnesį laiko trunkantys pablogėjimo periodai: būna labai silpna, sukaustytos parezės apimtos galūnės, sunku kalbėti. Skaudėti neskauda nieko. Vienu tokiu periodu pasidariau galvos kompiuterinę tomogramą - šioji jokių pakitimų nerodė. Ar tokia savijauta yra natūrali po tokios operacijos? Ar esama dar kokių tyrimų, kuriuos būtų galima atlikti ir pasiaiškinti, kas ją sąlygoja? Ar Jūs imtumėtės panagrinėti mano atvejį? Dabar kaip tik toks periodas ir yra užėjęs
Atsakymas
Gerb Vita. Su pagarba A. Sitkauskas.
Manu kad išgyvenote sudėtingą operaciją ir tokia būklė natūrali. Sitam etape jus turėtų gydyti neurologai ir stengtis subalansuoti jusų smegenų kamieno veiklą. Tai tikrai subtilūs klausimai, kuriuos galėciau panagrinėti jusg pakonsultavęs. rasykite man tiesiai. kiek galėsiu tiek padėsiu
A. Sitkauskas