Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Sveiki, Galbūt galėtumėte plačiau papasakoti apie intrakranialini spaudima. Ar tai yra neurologine problema ar neurochirurgine? Kokia bendra simptomatika, kada ji galima itarti ar paprastas tyrimas magnetiniu rezonansu gali ji diagnozuoti ar nebutinai ir kaip jis gydomas? Jei atsakysite i mano klausima as placiau papasakosiu apie savo nusiskundimus. Dekoju. Pagarbiai, Mindaugas

Atsakymas

Laba diena, Mindaugai,

Intrakranialinis spaudimas, apskritai kalbant nėra problema. Tai labai panašu į kraujo spaudimą. Jis tiesiog yra. Problema iškyla tuomet, kai šis intrakranijinis slėgis padidėja. Deja, nežinant anamnezės ir neturint Jums atliktų tyrimų rezultatų, negalėčiau nieko komentuoti, nes tai gali būti tiek neurologinė, tiek neurochirurginė problema. Magnetinio rezonanso tyrimas, šiuo atveju, yra tiktai pagalbinė priemonė, vertinant, ar yra padidėjęs intrakranijinis slėgis. Paprastai jis diagnozuojamas kitais, neretai invaziniais tyrimais, tokiais kaip lumbalinė punkcija, intrakranijinio slėgio daviklio implanatavimas ir kt. Gydymas pirmiausia priklauso nuo priežasties, tad konkrečiai atsakyti negalėčiau.