Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Laba diena, padarius galvos smegenų magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą(reikėjo atlikti , kadangi pakeliant, nuleidžiant akis svaigo galva,negalėjau vaikščioti nes jaučiausi nestabiliai.Taip tęsėsi pusę dienos .Pagulėjus tas svaigimas prapuolė.Pasikartojo po mėnesio)rasta supratentorialiai dešinėje precentralinio ir pastcentralinio vingių srityje subkortikaliai keletas hipertintensinių židinėlių FLAIR, T2 sekose - vertintini kaip kraujagysliniai, galimai vaskulitas(tikslingas stebėjimas dinamikoje).Gal Jūs galite suprantamai paaiškinti kas tai per liga, ir kaip ją gydyti? Iš anksto dėkoju

Atsakymas

Na nelabai galiu išsamiai atsakyti. Vaskulitas gali turėti labai daug
priežasčių ir jo diagnozė remiasi ne vien MRT tyrimu. O svaigimo
priežastis neturėtų būti tie židinukai. Pats vaskulitas tai smulkių
kraujagyslių uždegimas kuris dažniausiai apima ne tik smegenų
karujotaką, tai dažniausiai autoimuninis susirgimas. Manau pirmiausia
pasitarkite su savo neurologu.. Su pagarba A. Šitkauskas