Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Šiandien gavome magnetinio rezonanso atsakymą, kurio išvadoje parašyta: darinys seliarinėje srityje g.b. hipofizės makroadenoma, dif. meningeoma. Abipus baltojoje medžiagoje smulkūs nespecinfiniai židinukai kraujagislinės kilmės. Galvos smegenyse neženkliai praplėsti perivaskuliniai tarpai pamato branduolių srityje. Ar tai pavojinga, ar būtina operacija ar kitoks gydymas

Atsakymas

Laba diena, atsiprasau, kad veluoju. Taciau elektroninėje erdvėje šito
klausimo neišspresite, reikėtų visgi bendros nuomonės endokrinologų ir
neurochirurgų. Makro adenomas galima ir stebėti, o kartais tenka
operuoti, nuo pačios adenomos dydžio ir agresyvumo, padėties priklauso
kokio tipo chirurginę opraciją tenka rinktis. Viena patarciau :
neskubėti, išklausyti visų nuomonių ir tada spręsti. Galiu tik
nuraminti kad tai dažniausiai gėrybinis, lėtai augantis ir gydant
išgydomas auglys. su pagarba. a. Sitkauskas