Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Labas vakaras, norėčiau užduoti klausimą apie savą močiutę. Jai yra 63metai, prieš keletą dienų jai nustatė prie pat smegenų esantį auglį. Ji vaikšto tik su rateliais, veidas kai šneka kreipiasi į dešinę pusę. Greitu metu jai turi daryti operacija. Išvada tokia JEIGU JOS NEOPERUOS, LABAI GREITAI JĄ TURĖTŲ PRALYŽUOTI. Kiek žinau auglys piktybinis. Ar man ruoštis pačiam blogiausiui?

Atsakymas

Laba diena, Jurga,

Iš Jūsų nupasakotų skundų būtų sunku spręsti apie Jūsų močiutės būklę. Pirmiausia, reiktų žinoti visą jos anamnezę: nuo kada močiutė sunkiai vaikšto, ar tai gali būti sukelta dėl auglio galvos smegenyse, ar tai dėl kitos patologijos, taip pat nuo kada yra perkreiptas veidas, kad šią patologiją įvertint, reiktų pamatyti Jūsų močiutę "gyvai". Be viso to, būtų reikalingas pilnas neurologinis ištyrimas, įvertinti neurologiniu deficitus. Sekantis žingsnis - galvos smegenų MRT tyrimas. Tik Jus apžiūrėjęs gydytojas ir matęs šiuos vaizdus gali spręsti, koks tai navikas. Pagal naviko lokalizaciją, jo tipą galima atsakyti į klausimą, kokie yra išgyvenamumo šansai.

Bet kuriuo atveju, kiekviena galvos smegenų operacija, ypač šalinant auglius, yra pakankamai rizikinga. Niekas negali pasakyti, ko tiksliai reikia tikėtis po operacijos. Siūlyčiau pasikalbėti su Jūsų močiutę operuosiančiu neurochirurgu, nes tik jis gali Jums atsakyti į visus rūpimus klausimus.

Su pagarba,
Gyd. A. Šitkauskas