Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

sveiki noreciau suzinoti visa diagnoze smegenu naviko pavadinimu[OLIGODENDROLIOMA]sako kad neoperuojamas tokio tipo navikas buvo padarytos 2 biopsijos ir po 10menesiu svitinimas 6 sav terapija.ko galima tiketis po svitinimo terapijos kokios prognozes noreciau visa tiesa zinoti.labai jums aciu

Atsakymas

Laba diena, Elonai,

Oligodendroglioma - tai vienas iš glialinės grupės smegenų navikų, augantis iš oligodendrocitų. Jų dažnis yra apie 9,5% visų pirminių galvos smegenų navikų. Deja, nelabai galėčiau daugiau informacijos suteikti Jūsų atveju, nes man trūktų duomenų apie patį Jūsų naviką. Dėl operacijos sprendžia Jus gydantis gydytojas, įvertinęs Jūsų ligos snemnezę, atliktus KT ar MRT tyrimus, tad neturėdamas šių duomenų, negaliu pasakyti, kodėl jis neoperuotinas. Apie auglio piktybiškumą sprendžiama iš paimtos biopsijos duomenų. Kuo auglys piktybiškesnis, tuo išgyvenamumas yra trumpesnis ir galima tikėtis, kad atsakas į radioterapinį ir/ar chemoterapinį gydymą, bus prastesnis. Vėlgi, po spindulinės terapijios ir/ar reabilitacinio gydymo Jus turėjo pakartotinai apžiūėti Jus gydęs neurochirurgas ir tik jis turėdamas pirmines vizualinių tyrimų nuotraukas bei pakartotinas nuotraukas, gali spręsti apie auglio dinamiką. Turėtumėte kreiptis į Jus konsultavusį neurochirurgą ir konsultuotis su juo, nes deja, į daugumą Jūsų klausimų atsakyti nesugebu, nes nežinau pilnos Jūsų anamnezės.

Su pagarba,
Gyg. A. Šitkauskas