Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Laba diena. Pas mane be kruvos ligu dar yra cista desiniajame smegenu pusrutulyje ir auglys smegenyse. Kiekvienais metais tikrinuosi. Siuo metu jau 8 menesiai gydausi hepatita C (letini). Vargina stiprus galvos skausmai, bet pagal metu senumo nuotraukas neurochirurgas sako, kad nuo auglio skaudeti galva negali, nes jis nieko nespaudzia. Pries 3 menesius pasidare visai negerai, pradejo kursti, uzti ausis. Toks jausmas, kad arba auglys spaudzia arba susiformavo naujas auglys, kuris spaudzia ausies vidu. Reikalas tas, kad tie vaistai nuo hepatito skatina augliu augima ir piktejima. Buvau pas neurochirurga, jis sako padarysim magnetini rezonansa po gydymo (gydyma baigsiu rugpjucio menesi, kol prieis eile rezonansui bus lapkritis ar gruodis)bet iki jo dar reikia dagyvent. Dabar rezonanso kiek suprantu neskyre nes tik rugpjocio menesi bus metai kaip dariau. Uz savus pinigus eiti man ne pagal kisene (pensija 513). Blogai jauciuosi, ka daryt? Laukti turbut pavojinga. LOR ausyse nieko nemato

Atsakymas

Laba diena, Rolandai,

Deja, mažai kuom galėčiau Jums padėti, nes nežinau pilnos Jūsų ligos istorijos. Paprastai cistos, jeigu kalba eina apie subarachnoidines cistas, jokios klinikos neduoda, nebent jos plečiasi ir didėja. Tokie dalykai yra įgimti ir dažniausiai tai būna atsitiktinis radinys atliekant magnetinio rezonanso tyrimą. Dėl Jūsų galvos skausmų. Jeigu neurochirurgas, kasmet Jus žiūri ir tikrina, tai jis turi visas Jūsų magnetinio rezonanso nuotraukas, tad manyčiau, kad nėra labai skubu atlikti MRT tyrimą, tačiau taip komentuoju, nes nežinau visos Jūsų situacijos. Galvos skausmas yra tiktai simptomas, kuri gali būti būdingas daugumai ligų, tad nebūtinai galvos skausmą sukėlė auglys galvos smegenyse. Klausos sutrikimus dažniausiai sukelia specifiniai navikai, augantys ir naikinantys klausos nervą, bet dažniausiai, tai būna ilgas procesas, kol pasireiškia Jūsų išvardinti simptomai - klausos sutrikimas. Manyčiau, kad pirmiausia turėtumėte pasikalbėti su savo šeimos gydytoju, papasakoti jam savo problemas. Galbūt būtų reikalinga neurologo konsultacija. Taip pat neatmesčiau galimybės, kad kai kuriuos simptomus galėjo išprovokuoti ir Jūsų vartojami vaistai nuo hepatito C.