Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Klausia Mizarienė: 2007 m. Santariškių konsultacinėje poliklinikoje buvo diagnozuotas nervinis tikas. Vartojau daug vaistų, bet niekas nepadėjo. Konsltacinės poliklinikos gydytojas skyrė kelis tyrimus (nors KMUK neurologė pasakė, kad jie nereikšmingi ir nieko nerodo), bet galiausiai pasakė, kad tikas -nepagydomas.Eilę metų trukčioja akis ir kreipia veido pusę. 2009-06-03 nuvykau į Kauno klinikas su BPG siuntimu konsultacijai. Apžiūrėjusi neurologė pasakė, kad tai yra hemispazminis...(žodžio neįskaitau), ir parašė, kad tikslinga atlikti galvos smegenų MRT dėl neurovaskalinio ...(žodžio neįskaitau). Kadangi gyvenu Vilniuje, man rekomendavo atlikti savo mieste, nes Kauno zonoje jau yra eile 2-3 metams. Neurologės išrašą turiu, bet kreipiausi į šeimos gydytoją Antakalnio poliklinikoje del siuntimo tyrimui. Sesele pasakė, kad šie tyrimai tik mokami, nors ligonių kasoje atsakė, kad kompensuojami. Paskambinau gydytojai į Kauną ir pasakiau, kad reikia neurologo siuntimo tyrimui. Gydytoja atsakė, kad išraše yra parašyta, kad tikslinga atlikti MRT. Ar galima Vilniuje kažkur užsiregistruoti minėtam tyrimui, ar galioja Vilniuje KMUK neurologo išrašas (kaip siuntimas), gal galima sužinoti tel nr.

Atsakymas

Atsako gydytojas:
Gerbiama p.Mizariene,
Magnetinio rezonanso tyrimas yra kompensuojamas, jeigu siuntimą išrašo neurologas ar neurochirurgas. Jūsų siuntimas, yra atsakymas Jūsų šeimos gydytojai iš gydytojos neurologės, todėl yra netinkamas. Gavusi atsakymą iš KMUK gydytojos neurologės, Jūsų šeimos gydytoja turėtų Jums duoti siuntimą neurologui, kuris dirba Vilniuje, paprastai duodamas siuntimas pagal gyvenamą vietą. Gydytojas neurologas, pildo atskirą siuntimą MBR tyrimui, nurodydamas, dėl kokios priežasties jis atliekamas. Su šiuo siuntimu MRT yra kompensuojamas ligonių kasų.
Tyrimas iš tiesų yra dalinai kompensuojamas. Dabar Vilniuje atliekant MBR tyrimus, priemoka yra 180Lt (čia yra su siuntimu). Be siuntimo, kaina ryškiai kyla, deja negaliu tiksliai pasakyti, kokia ji dabar.
Vilniuje Magnetinio rezonanso tyrimus atlikti įmanoma, bet negaliu Jums pasakyti, kokia dabar eilė ir kiek reikėtų šio tyrimo laukti.
Vienas iš variantų – Medea diagnostika centras (MDC). Tyrimai atliekami VGPUL arba Santariškių klinikose. Siūlyčiau pasiskambinti jiems ir pasidomėti dėl užsirašymo ir eilių. VGPUL Medea diagnostika centro telefonas – 8 5 246 15 88.
Su pagarba A. Šitkauskas