Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimo metu nustatyta: T12 slankstelio kune matomas hiperintensinio signalo zidinys abiejose sekose, 0,5*0,4 cm, galimai riebalinis. Kas tas hiperintensinio signalo zidinys, ar reikia del to kreiptis i gydytoja ir ar tai pavojinga. Pagarbiai, Irena

Atsakymas

Laba diena, Irena,
Hiperintensinis židinys - tai židinys, kurio tankis, lyginant su kaulu yra didesnis. Jeigu toks židinys yra riebalinės kilmės, jokio gydymo nereikia. Visgi, siūlyčiau pakartoti MRT tyrimą po pusės metų. Tokiu atveju būtų tiksliau galima pasakyti, koks tai židinys, ar jis kinta laiko bėgyje ir spręsti, ar yra reikalingas gydymas.
Su pagarba,
Gyd. A. Šitkauskas