Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Sveiki, Norėjau pasiteirauti dėl vaisto Avastin efektyvumo. Mamai diegnozuota multiforminė glioblastoma. po pirmos operacijos svitino ir vartojo temodali. Dabar hemoterapiautas patarė, kaip efektyviausią vaistą, Avastiną naudoti. Internete mažai informacijos radau, kad šis vaistas būtų skiriamas sergant būtent tokia liga kaip mano mamos. Ar jis efektyviai veikia ir smegenų auglius? Be to skaičiau gana baisius salutinius poveikius, kaip galimus kraujavimus. Ar tai dažni atvejai Jūsų praktikoje?

Atsakymas

Laba diena,
Pasaulyje iš tiesų yra naudojamas Avastin kaip vienas iš chemoterapinių preparatų, tačiau jis nėra labai populiarus, kaip jau Jūs pati minėjote, dėl galimų šalutinių reakcijų. Lietuvoje, mano žiniomis, šį preparatą naudojo tik viena pacientė. Didelio ir ryškaus efekto nebuvo stebėta. Be to, šis vaistas nėra kompensuojamas mūsų ligonių kasų, tad už jį tektų mokėti pačiam pacientui. Deja, mūsų praktika su šiuo vaistu labai menka.
Pagarbiai, 
Gyd. A. Šitkauskas