Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Sveiki, mano uosviui, kuriam yra 74 metai pries dvi savaites padare galvos operacija. Salino augli, kuris pasak gydytoju labai piktybiskas(taip ir nepasake tikslios diagnozes). Viso auglio pasalinti nepavyko. Gydytojas sake, kad kai sustipres reikes svytinti. Po savaites pasake, kad nieko nebegalime padeti ir svytinimas nebepades- dave suprasti, kad laiko klausymas kiek gyvens. Jokiu gydymo budu daugiau netaikys. Siuo metu uosvio bukle patenkinama. Norejau paklausti ar del amziaus nebenori taikyti svytinimo, ar tam tikroje auglio stadijoje nebetaikomi jokie gydymo budai? Aciu

Atsakymas

Laba diena, Ligita,
Amžius spindulinei terapijai tikrai nėra kontraindikacija. Tačiau gali būti nemažai dalykų, dėl kurių radioterapija yra netaikoma. Labai svarbu žinoti auglio lokalizaciją, jo histologinį tipa, piktybiškumą, paciento bendrą būklę, pooperacinį laikotarpį ir tik tada galima daryti kokias nors išvadas. Visgi, galutinį sprendimą dėl spindulinės terapijos gydymo daro gydytojas radioterapeutas. Jeigu Jums neramu, siūlyčiau pasikonsultuoti su juo. Galbūt be radioterapijos būtų galima pritaikyti chemoterapiją.
Pagarbiai,
Gyd. A. Šitkauskas