Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Laba diena, mano mamai 2007 liepa diagnozavo smegenu augli ir atlimo operaciją. auglys-multiformine glioblastoma. po pusantro menesio aulys vel ataugo. buvo vel atlikta operacija. po to seke svitinimas su vaistais Temodal. po svitinimo dar puse metu vartojome Temodali. praejo do metai ir mamai vel ataugo auglys. Prieš menesi jis isoperuotas. Norejau paklasuti kokie chemoterapijos vaistai vel yra taikomi. ar yra kompensuojams Temodalis pakartotiniam gydymui?

Atsakymas

Laba diena, Jole,
Multiforminė glioblastoma - piktybinis galvos smegenų auglys, kurie iš tiesų yra linkę ataugti. Dėl chemoterapinių preparatų, Lietuvoje kol kas naudojamas tiktai Temodal'is. O dėl jo skyrimo, tuo labiau dėl pakartotino skyrimo, turėtų spręsti gydytoju konsiliumas, į kurį įeitų ir Jūsų mamą gydantis gydytojas, nes jis turi visą informaciją apie Jūsų mamos ligą, atliktas operacijas ir gali interpretuoti turimus tyrimus. Dėl kompensavimo, negaliu tiksliai atsakyti. Jeigu Temodal yra skiriamas pirmą kartą, gydytojų konsiliumui nusprendus, jis tikrai kompensuojamas.
Su pagarba,
Gyd. A. Šitkauskas