Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Laba diena, Gerb.Gydytojau, norejau paklausti,ar anoplastinė apendimoma, priskiriama prie piktybinių auglių, vyrui operavo keturis kartus galvoje šį auglį.Po paskutinės operacijos buvo skirta spindulinė terapija.Kas skatina tokių auglių atauginėjimą ir kaip tai sumažinti.Neturime jokios informacijos apie jų gydymą.O vyrą operavęs gydytojas sako, kad vienintelis gydymo būdas-operacija,o gal yra ir kitokių gydymų?Kokios prognozės?Ačiū už atsakymą

Atsakymas

Laba diena, Jolanta,
Ependimomos - skaitomos kaip gerybiniai galvos smegenų augliai, tačiau pasakymas, kad ji anaplastinė, leidžia manyti, kad ji turi kai kurių piktybiniams augliams būdingų bruožų, kad ir tai, jog ji atauga jau ketvirtąjį kartą. Šių auglių pagrindinis gydymo metodas yra operacinis - pašalinti naviką. Taip pat taikoma spindulinė terapija, kas Jūsų vyrui ir buvo taikyta. Kitokių gydymo būdų kol kas nežinoma, dauguma kitų dar tik ekspermentinėse stadijose. Kad auglys atauga - tą lemia jo struktūra, kitaip tariant, dėl to, kad ependimoma yra anaplatinė, todėl ji ir atauga. Pastaruoju metu nuo šių auglių miršta tik apie 5-8 procentus, tačiau prognozes Jūsų atveju pasakyti gali tik Jus gydantis gydytojas, nes tik jis žino Jūsų auglio lokalizaciją ir kitas detales. Man sunku būtų komentuoti, nežinant Jūsų vyro ligos istorijos.
Su pagarba,
Gyd. A. Šitkauskas