Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Kokia rūkymo įtaka smegenų vėžiui? mano draugei neseniai rado auglį, kurį rekomenduoja po pusmečio operuoti. Ji sako, jog daug rūkydama žudo auglį. Ar taip gali būti? O gal nikotinas dar labiau jį didina?

Atsakymas

Laba diena, Agne,
Rūkymas, kaip jau visi tiksliai žinoma, yra labai nesveikas įprotis. Manau, kad visi specialistai su manimi sutiktų, kad reikia mesti rūkyti, tiems, kas jau rūko, o dar geriau, net nepradėti rūkyti. Yra atlikta nemažai tyrimų apie rūkymo įtaką galvos smegenų augliams. Kai kurie autoriai įrodė, kad rūkymas, ypač jaunesniame amžiuje, gali turėti įtakos atsirasti galvos smegenų augliui, tačiau tokių duomenų, kad rūkymas "žudytų" auglį ar jų didintų nėra. Rūkymas bendrai kenkia organizmui ir dūmuose esančios medžiagos nuodija daugumą organų, trikdo jų veiklą. Bet kuriuo atveju, Jūsų draugei patarčiau mesti rūkyti, nes taip ji smegenų auglio tikrai nesumažins.
Pagarbiai,
Gyd. A. Šitkauskas