Prisijunk prie mūsųUžsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

ATSAKO GYDYTOJAS- NEUROCHIRURGAS

717_04Į klausimus atsako Vilniaus greitosios pagalbos universitetinės ligoninės (VGPUL) gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas. Į nekorektiškus, neetiškus ar nesusijusius su neurochirurgija klausimus atsakoma nebus. Taip pat gydytojas pasilieka teisę neatsakyti arba tik iš dalies atsakyti į klausimus, kurie jam pasirodys neaiškūs, reikalaujantys išsamesnės informacijos arba konkretaus paciento apžiūros. Pageidautina, kad klausiantysis pateiktų savo el.pašto adresą, jeigu iškiltų kokių nors neaiškumų susijusių su klausimu.
Gydytojas- neurochirurgas A. Šitkauskas konsultuoja Santariškių Konsultacinėje Poliklinikoje. Registractūra adresu Santariškių g. 2, internetu www.santa.lt arba telefonu 8 5 236 5000 (vilniečiams- 2365113). Vykstant su siuntimu- konsultacija nemokama.

Taip pat konsultuoja ir operuoja UAB Northway medicinos centre. Išsamesnės informacijos ieškokite www.nmc.lt arba teiraukitės tel. Nr. 8 5 264 44 66.

Spausdinti

Laba diena, gerb. gydytojau, man yra 54 m. ir neseniai man atliko galvos smegenų magnetinį rezonansą. Kreipiausi atlikti minėtą tyrimą dėl to, kad staigiai atsiranda nepakeliamas galvos skausmas (man iki 54 m.buvo žemas kraujo spaudimas, staigiai pakyla kraujo spaudimas, atsiranda pykinimas, akių dugno skausmas,išgėrus Captoprilum palengva praeina)tai įvyksta dažnai po stresų (susiję su darbo specifika, atsakingas protinis darbas). MRT man paskirtas nebuvo, pasidariau savo iniciatyva, nes nenorėjau, kad tai atsispindėtų mano asmens byloje. Išvadoje nurodoma, kad frontaliai apkalkėjęs falx cerebri ir supratentorialiai bifrontaliai subkortikaliai matomi keli smulkūs hiperintensinio MR SI židiniai- nespecifiniai kraujagyslinės kilmės. Ar tai susiję su mano galvos skausmais? Ar ši diagnozė pavojinga ir kokios prognozės? Ačiū už atsakymą

Atsakymas

Laba diena, Irena,
Norint tiksliai įvertinti Jūsų skundus ir radinius MRT, reiktų Jus pačią apžiūrėti, pamatyti MRT vaizdus. Iš Jūsų pasakojimo, manyčiau, kad galvos skausmai daugiau susiję su kraujo spaudimo padidėjimu ir sulėtėjusia galvos smegenų kraujotaka. Tai rodytų ir požymis, kad po antihipertenzinių vaistų, galvos skausmas sumažėja. MRT radiniai - apkalkėjęs falx cerebri - tai Ca susikaupimas ant didžiojo smegenų pjautuvo. Toks radinys būna, dažniausiai tai yra normos variantas. Dažniausiai stebimas vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonėms. Supratentorialiai bifrontaliai subkortikaliai matomi smulkūs židiniai - tai kraujagyslinės kilmės židiniai. Tokių židinių radimas gali rodyti padidintą kraujo spaudimą. Dažniausiai tokie radiniai nesukelia galvos skausmų, tačiau norint atmesti tokią galimybę, reiktų Jus išsamiau ištirti, įvertinti anamnezę, kliniką, kaip jau minėjau, įvetinti MRT vaizdus.
Su pagarba, gyd. A. Šitkauskas