Prisijunk prie mūsų



Užsisakyti naujienlaiškį

Vardas:
El. paštas:

Matthew, 38 metai Spausdinti
2007 08 20
“Vau!!! Štai jau 20 metų kaip aš išgyvenau su daugiaforme glioblastoma (4- as laipsnis)! Nors tiesą sakant, vienas radioterapeutas man buvo pasakęs, jog gyvensiu nuo trijų iki šešių mėnesių.”

Viskas prasidėjo 1987-ųjų rugsėjį, kai Matthew dar mokėsi vidurinėje mokykloje. Tada jam buvo 17-a metų. Prasidėjo rytiniai galvos skausmai su pykinimu ir buvo diagnozuota daugiaformė glioblastoma (GBM) dešinėje frontalinėje skiltyje. Tada jam ir buvo pasakyta, jog gyventi liko neilgiau nei 6 mėnesiai.
mathewlr


Didžiulis auglys (maždaug kumščio dydžio) buvo įdėtas į kapsulę, atskirtas nuo likusių sveikų smegenų , o po to Metthew gavo maksimalią standartinės radioterapijos dozę.

Matthew pateko į SWOG (Southwest onkology group- JAV Pietvakarių onkologų grupė) klinikinį tyrimą intraarteriniam chemoterapiniam vaistui Cisplatin’ui išbandyti. Procedūrą teko sustabdyti dėl galimo insulto pavojaus po to, kai vos keli milimetrai nuo auglio buvo netyčia prapjauta kraujagyslė (nors, tiesą sakant, gal ir gerai... nes nuo Cisplatin’o Matthew būtų likęs aklas.)

Matthew neurochirurgas gyd. Hered stengėsi ne tik kiek įmanydamas prailginti Matthew gyvenimą, bet ir padaryti jį kiek įmanoma pilnavertiškesniu. Jis užrašė Matthew į brachiterapijos klinikinius bandymus UCSF (University of California, San Fransisco- JAV Kalifornijos universitetas). Gyd. Michael Edvardas ir gyd. Michael Prados vadovavo I-125 radioaktyvių implantų išdėliojimui 1988-ųjų sausį. Po 14-os mėnesių jam reikėjo vėl grįžti į UCSF operacijai, kad pašalintų brachiterapijos sukeltą nekrozę (žuvusias smegenų ląsteles).

Po to Matthew tęsėsi ilgas remisijos periodas, per kurį jis baigė mokslus koledže. Recidyvas buvo pastebėtas atliekant kontrolinį MRT (magnetinio rezonanso tyrimą) 1993 m.lapkritį. Matthew vėl grįžo į UCSF pakartotinei brachiterapijos procedūrai. Šįkart tie patys gydytojai jam skyrė 170 Gy (17,000rads) dozę radiacijos.

1994-ųjų vasarą Matthew prasidėjo įvairaus pobūdžio epilepsijos priepuoliai. Jis išbandė įvarius antiepilepsinius vaistus ir įvairias jų kombinacijas, tačiau suprato, kad vaistai nepajėgia kontroliuoti jo epilepsijos priepuolių, tad ryžosi operacijai. 1998-ųjų lapkritį Minesotos universitete gyd. Thaddeus Walczak atliko jam net dvi operacijas tam, kad sustabdytų priepuolius. Paaiškėjo, kad priepuolių priežastis ir židinys buvo radiacijos pakenktoje dešinėje frontalinėje smegenų skiltyje. Pakenktoji sritis buvo pašalinta ir Matthew gyveno be priepuolių beveik tris metus. Beveik po trijų metų,jie vėl pasikartojo, tačiau nebebuvo tokie varginantys nei prieš operaciją.

2004-ųjų rugsėjo 11-ą Matthew šventė 50/50 ( išgyveno lygiai vienodai iki diagnozės ir po jos, t. y. po 17-ka metų). Jis vis dar geria vaistus epilepsijos priepuolių kontrolei.

mathew
2005-aisiais Matthew neurochirurgas gyd. Hered’ as išėjo į pensiją. Paskutinį kartą jį apžiūrėdamas, gyd. Hered’as tvirtino, kad dabar Matthew recidyvo tikimybė tokia pati, kaip ir bet kurio kito žmogaus, kuriam diagnozuota glioblastoma. Kova su smegenų augliu yra tikrai nelengva, bet išgyvenimas su juo, o ypač su tokiu, irgi yra savotiškas iššūkis.

Šiuo metu Matthew padeda kitiems savo likimo broliams bei seserims (t. y. sergantiesiems smegenų navikais), o taip pat dirba su žmonėmis, kurie serga epilepsija ir siekia juos informuoti apie galimus gydymo būdus bei stengiasi, kad jie tą gydymą gautų. Nepasiduokite!!!

Istorija paimta iš: http://www.virtualtrials.com